Seriály a filmy

10. prosince 2013 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z Anglie!

Diváci Primy dostanou před Vánoci krásný dárek. Štáb pořadu Prostřeno! se vydal do Anglie, kde natočil vánoční speciál s našimi krajany, kteří v sobě našli tu odvahu a začali žít a pracovat za kanálem La Manche.

Podíváme se do slavného přímořského letoviska Brightonu, kde najdeme krásná mola a pláže, vysoký útes s majákem a nejstarší akvárium v Anglii. Ve městě s romantickými uličkami a obchůdky žijí naši hrdinové – čtyři ženy a jeden muž. Jak tráví svátky? Jakou vánoční večeři uvaří? Českou, slovenskou či anglickou? S tradičními vánočními pochoutkami bude souviset i úkol týdne, který nemine ani naše krajany. Kdo to na jihu Anglie nakonec vyhraje? Uvidíte ještě před Vánoci!

V pondělí se představí Barbora, která v Anglii žije už patnáct let. Pochází od Brna, má ekonomické vzdělání a v Británii nejprve pracovala jako au pair. Když se naučila anglicky, založila si úspěšnou úklidovou agenturu. Má přítele a společně se starají o sedmiletého syna z jeho předchozího vztahu. Na koníčky Báře moc času nezbývá, i když ráda plave a jezdí na výlety do Cornwallu. Kdyby zvítězilo její menu s lilkem, houbovou polévkou a jehněčím, ráda by oslavila Nový rok doma s rodiči.

Jediný muž týdne je vegan. Slovák Richard pracuje a studuje film, doma si nejčastěji připravuje zeleninu, zeleninové polévky, falafel a pikantní jídla z rýže. Těší se, že svůj úterní večírek zakončí pořádným mejdanem s písničkami, hudbou, slivovičkou a dobrým českým pivem. To se bude dámám možná líbit, nejdůležitější ale je, zda a jak moc jim zachutnají pečená dýně Hokkaidó, zeleninová polévka a „nemaďarský“ perkelt. Richard slibuje, že jeho jídlo bude super!

Uprostřed týdne uvaří na londýnském předměstí nejmladší Ivana. Po absolvování polygrafické školy pracovala v copy centru v Brně. Po příjezdu do Anglie již pátým rokem pracuje pro americkou obchodní společnost. Ráda fotí a sní o studiu fotografie. Je svobodná, žije s přítelem a králíčkem Rockym. Milovanou rodinu občas překvapí nečekanými návštěvami. Kdyby nejvíce bodů získala Ivanina zapečená ciabatta, plněné žampióny, treska s kaší a palačinky, připravila by svým blízkým krásné vánoční svátky.

Jako čtvrtá uvaří bývalá baletka Alexandra. Vystudovala taneční konzervatoř v Bratislavě, pracovala v Národním divadle, dnes je servírkou. V Anglii žije osm let, má tu maminku i bratra. Alex je bezdětná a zadaná. Tanec stále miluje, ale také ráda vaří, proto šla do soutěže, kde by chtěla vyhrát. Plánuje kachní menu: jatýrka, pečenou kachnu se smetanovými brambory a kapustou. Hosté se mohou těšit ještě na karotkovou polévku s koriandrem a mascarpone s ovocem.

Nejstarší soutěžící je energická chiropraktička Marie. Vystudovala hotelovou školu v Mariánských Lázních a v Anglii zůstala po okupaci v roce 1968. Nejprve pracovala v pohostinství, pak ale změnila obor, vystudovala a založila si vlastní kliniku. Je vdaná, má dvě dospělé děti a jedno vnouče. Marie miluje svoji práci, ráda vaří a cestuje. Kdyby jí brusinková chuťovka, uzený losos, vánoční krůta a cheesecake z bílé čokolády vynesly ve finále na stupínek nejvyšší, ráda by se podívala do Brazílie.

A jak to v anglickém vánočním speciálu dopadne? To teprve uvidíte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.