Seriály a filmy

4. října 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z Jihočeského kraje!

Jižní Čechy jsou symbolem čisté české přírody, a úkolem týdne tak budou bylinky! Nebo soutěžící zvolí druhou možnost úkolu týdne, kterou jsou jihočeské speciality?

Další týden s pořadem Prostřeno! nabízí pětici soutěžících a jejich kulinářské umění tentokrát v malebné krajině jižních Čech! Přes televizní kameru se budete moci podívat do Horního Meziříčka, Prachatic, Milevska a dvakrát do Českých Budějovic! Kde ovšem nakonec zavládne radost a soutěžící si bude moci užívat výhry z vybojovaných 50000 Kč? Rozhodně to bude u někoho ze čtyř žen a jediného muže!

V pondělí bude napětí ze setkání s novými lidmi, pro které bude vařit, na 51leté invalidní důchodkyni Miroslavě, která zahájí soutěžní týden u sebe v rodinném domě v Horním Meziříčku. Žije v něm se svými dvěma syny, ale má ještě jednu dceru, vaří ráda, a tak se dá předpokládat, že už má v kuchyni něco za sebou a jen tak něco ji nepřekvapí. Přestože nejraději připravuje svíčkovou a řízky, pro své soupeře přichystá slané palačinky, hovězí vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, marinované žebírko s domácími hranolky a dort harlekýn. Jak uspěje se svým menu? Bude se hodnotit první den pouze jídlo, nebo už se do bodů promítnou také třeba sympatie a prostředí, ve kterém se bude jídlo podávat?

V úterý budou soutěžící žasnout nad moderním menu 34leté projektové manažerky Lucie, která na svůj jídelníček zařadí jako předkrm carpaccio z červené řepy, dále špenátovou polévku s lososem, kančí ragú s bramborovými dolfi a na závěr přijde jablečný sen. Lucie je žena, která i u vaření přemýšlí, vybírá si ze surovin, nedělá nic nahodile a ve skupině soutěžících z jižních Čech bude na první pohled tak trochu vyčnívat – jak se s ní, jejími úspěchy i názory vypořádají ostatní? Nezariskuje příliš, když k hlavnímu chodu připraví kance? Ne všichni totiž mají v oblibě zvěřinu, což ovšem Lucie neví…

Ve středu se role kuchaře ujme jediný muž týdne, 24letý Jakub, kterého společnost čtyř dam nijak nerozhodí – Jakub je od pohledu sebevědomý mladík. Možná sebevědomý až tolik, že svými zkušenostmi a znalostmi, o kterých rád mluví, svým soupeřkám poleze tak trochu na nervy… Ve svém věku vystřídal už několik profesí, vaření ho baví, je pro něho jednou z možností relaxu. Nebude ovšem u svého menu relaxovat příliš a povede se mu vše tak, jak má v plánu? Jakubovo menu je tak trochu tajemné a zatím ještě na fantazii jeho hostů: Tatar Kubajz, hrášková polévka ze zeleného údolí, král Šumavy uvařil s rýží, letní ochlazení.

Čtvrteční hostitelka Petra je nejmladší z celé skupiny, její 22 let, ale z pořadu Prostřeno! víme, že věk není rozhodujícím kritériem pro získání výhry. Petra pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců, je příjemná, bezstarostná a života si užívá. Dá se předpokládat, že svou spontánností a milou povahou zapůsobí na své soupeře – nebo rozhodne pouze její menu, ve kterém vsadila na celkem svěží a moderní chody? Jak jejím hostům zachutnají kokotka s překvapením a medovo-hořčicovým dresinkem, zeleninová polévka s vaječnou jíškou, smetanová kuřecí prsa se šťouchaným bramborem a cheesecake s ovocným přelivem?

Pátek bude patřit 49leté vyučené cukrářce Drahomíře z Milevska, která ovšem celý život pracuje jako servírka a barmanka – o jídle a jeho podávání jistě už tedy také mnohé ví. Navíc mezi největší koníčky řadí svá vnoučata, a protože, jak všichni vědí, od babičky chutná nejlépe, třeba se právě Drahomíra strefí svým soutěžícím do chuti! Její menu rozhodně nevypadá zle – kuřecí koktejl s pečivem, hovězí vývar s domácími nudlemi, kuřecí stehna na slanině a sýru, brambory, jahodová roláda.

Kdo vyhraje 50000 Kč? Kdo získá všeobecné sympatie a kdo naopak bude černou ovcí týdne? Nebo se konečně zase sejde parta lidí, kteří si budou rozumět od pondělka do pátku? Sledujte další napínavý týden s pořadem Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.