Seriály a filmy

31. května 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z Moravskoslezského kraje!

Kraj moravskoslezský bude reprezentovat sestava 5 = 4 + 1, ve složení čtyři ženy a jeden Adam, který týden nezačíná, ale končí. Tvůrci si pro tuhle sestavu vymysleli úkol jako ze zlomyslné pohádky. Soufflé, nebo chcete-li česky suflé, může dát zabrat i zkušenému cukráři.

Jak si s ním naši soutěžící poradí? A na koho se na severu Moravy můžeme těšit?

V pondělí se k plotně postaví žena mnoha profesí, momentálně však nezaměstnaná Martina. Miluje kolektivní sporty a s přítelem ráda cestuje. Je horkokrevná, soutěživá a odvážná, na hlavní chod totiž bude chobotnice – a to tu ještě nebylo! Může Martina se svým hlavonožcem na víně vyhrát 50 000 korun?

Na mnohem tradičnější menu vsadí zkušená kuchařka Marta. Přivedla na svět pět synů, ale dva jsou již bohužel po smrti. Nyní s babičkou žijí tři vnoučata, která má v opatrovnictví. Marta je tak trochu generál, i když ve volném čase ráda sleduje romantické telenovely. Bude rázná i v naší kulinářské show, kde chce svývarem a dvěma druhy řízků zaútočit na 50 000 korun?

Ani středeční kuchařka neměla lehký život. Zdenka je vdova, radost jí dělají dospělé děti a chaloupka v Čeladné, kde tráví většinu času. Momentálně nezaměstnaná servírkase považuje za pracovitou a přátelskou, baví ji stolní tenis, zahrádka a má ráda psy. Uvaří polévku z líček a vepřové závitky, sladkou tečkou budou lívance s borůvkami. Kdyby tato sytá večeře dosáhla na výhru 50 000 korun, Zdena by sumu použila na zvelebení chalupy a dovolenou.

Nejmladší kuchařka Lucie má ráda lidi a pracuje v domově pro seniory. Má v plánu další studium, jednou by chtěla pracovat ve školce s malými dětmi. Lucka, která je napůl Vietnamka, zatím žije s rodiči, ale má přítele. Její menu bude asijské, a kdyby s ním vyhrála 50 000 korun, utratila by je za letenky do Vietnamu, aby mohla svého chlapce představit rodině.

Ve finále uspořádá večírek jediný muž týdne, vyučený zámečník Aleš. Rozvedený otec dvou synů rád rybaří, houbaří a miluje vepřovou panenku, kterou také zařadí do svého menu. Pokud by se zadařilo a právě on by získal nejvyšší počet bodů a 50 000 korun, koupil by něco krásného pro své děti a užil by si dovolenou.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.