Seriály a filmy

2. listopadu 2013 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z Plzeňska!

Barvy Plzeňského kraje hájí tři ženy a dva muži. Složení reprezentantů bude stejně pestré jako jejich jídelníčky, které vypadají velmi lákavě. Na západě republiky nás také čeká duel dvou kanců v šípkové omáčce a krajové speciality.

Prvním amatérským kuchařem je mladý, svobodný a bezdětný Martin, který absolvoval gymnázium a pracoval jako nástrojář a svářeč. Zatím bydlí s rodiči na Domažlicku, hraje v kapele na bicí a jezdí motokros. Bude jeho večírek také taková jízda, že ho vynese na nejvyšší stupínek a přihraje mu 50 tisíc korun na výlet do Holandska?

Paní Jana pracuje celý život ve zdravotnictví, je vdaná a vychovala tři děti. Mezi její koníčky patří vaření a pečení, čím se pochlubí v úterý? Rajčatovým krémem, telecím na víně a piškotovou roládou se šlehačkovým krémem. Pokud by zdravotní sestřička ze záchranky vyhrála 50 tisíc korun, odjela by na dovolenou a zainvestovala by do své chalupy.

Zkušená kuchařka Anna je v důchodu a má sedm vnoučat. Baví ji turistika a cestování. Pracovala v chemické čistírně jako ošetřovatelka dojnic a prodavačka v lahůdkách. Lahůdkou by mohla být i její středeční večeře doma ve Spáňově, kam by si za 50 tisíc korun pořídila nová okna. Škvarková pomazánka, domácí chléb, slepičí polévka, bio kachna se dvěma druhy knedlíků a zelí nezní vůbec špatně.

I čtvrtek vypadá slibně. Tomáš se vyučil kuchařem, ale nikdy se kuchařinou neživil. Ve čtvrtek přichystá kančí plec se šípkovou omáčkou a špekovými knedlíky, hovězí polévku a staročeský závin. Do soutěže ho přihlásil přítel, který je už minulostí. Neštěstí v lásce, štěstí ve hře? Získá 50 tisíc korun mladý administrativní pracovník a sportovec z Chotiné?

V pátek se vypravíme s optimistickou babičkou tří vnuků letem světem. Paní Miloslava z Rokycanska pečuje o dům, zahradu a hospodářství, miluje ruční práce a ráda by v zimě odjela s manželem do teplých krajin. Zatím aspoň popustí uzdu své fantazie, hosté se mohou těšit na ruské vejce, tatarák z norského lososa, janovskou polévku, australský koláč, ale to je jen zlomek menu, které také aspiruje na 50 tisíc korun.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.