Seriály a filmy

24. května 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z Prahy a Středních Čech!

Po krátké době se pořad Prostřeno!vrací do Praky a středních Čech, kde se ke společnému hodování a soutěžení o 50 000 korun sejdou čtyři ženy a jeden muž. A potrápí je tak trochu zlomyslný úkol týdne: luštěniny.

Ty musíte mít hodně rádi nebo je umět dobře připravit. Kdo to zvládne nejlépe? A kdo to v srdci republiky vyhraje? To teprve uvidíte!

Jako první otevře dveře svého rodinného domu ve Vinoři masérka Kristýna,dnes maminka na mateřské. Ráda cestuje, zajímá ji kultura a baví vaření. A na jejím opulentním menu je to znát. Hosté se mohou těšit na paštiku, dýňovou polévku, vepřová žebírka na chilli a palačinky s javorovým sirupem. Pokud by za svoji první večeři získala 50 000 korun, vzala by rodinu do Kanady.

Úterý náleží důchodkyni Olzez Horních Počernic. Vyučila se prodavačkou a tuto práci také celý život vykonávala. Je rozvedená a má dvě dospělé děti. Ráda se věnuje ručním pracím, pěstuje květiny, miluje vaření a cestování. I Olga uvaří dýňovou polévku a na předkrm sezonní chřest, který zabalí do šunkových rolek. Ještě chystá kuře na pomerančích, jasmínovou rýži a čekankový salát. Prostě paráda, která má určitě na výhru 50 000 korun!

Ve středu se k plotně postaví Carmen, temperamentní vysokoškolačka z Karlína.Ráda čte, sleduje filmy, cestuje, řídí auto a poslouchá muziku. Sbírá želvy z různých zemí a materiálů. Doma jí dělá společnost pes Phil. Carmen vsadila na hovězí, fazolky a čokoládu. Vždycky si chtěla zkusit účinkování v oblíbeném pořadu, tak uvidíme, zda jí štěstěna přihraje 50 000 korun na krásné prázdniny…

Ve čtvrtek uvaří jediný muž týdne, „ajťák“ Marek, ženatý otec dvou dětí, který je v invalidním důchodu s roztroušenou sklerózou. Zajímá se o gastronomii a udělá světové menu s arabskými, japonskými i francouzskými jídly. Marek má spoustu plánů a určitě mezi ně patří i uspět v soutěži a přinést do svého domu v Bohouňovicích kulatou sumu 50 000 korun!

Částečně cizokrajné menu má i poslední amatérská kuchařka, Lenka z Velké Ohrady v Praze. Lenčin život se točí kolem rodiny. S manželem Josefem, jazzovým muzikantem, mají čtyři děti, ale dvě jsou již z domu. Páteční hostitelka, která pracuje jako pokojská na studentských kolejích, nemá ráda konflikty a v přátelském duchu by proto chtěla prožít celý týden i finále. Pokud by právě ona obdržela nejvyšší počet bodů a 50 000 korun, zrekonstruovala by si doma kuchyni, kde tak ráda vaří.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.