Seriály a filmy

19. října 2013 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte ze severní Moravy!

Na severu Moravy uvaří docela vyrovnaná sestava – tři mladé ženy a dva muži. Pánům připadne konec týdne. A co čeká Slezany jako překvápko? Severská specialita!

První uvaří Magda, maminka na rodičovské dovolené. Pracuje jako lektorka angličtiny, ve volném čase si s rodinou ráda vyjede na koních. Bydlí v novém rodinném domku kousek od přírodní rezervace na úpatí Beskyd. Má ráda zvířata, baví ji šití, východní filozofie a staré věci. Zajímavá hostitelka uvaří krajové rustikální menu, které má jistě šanci na výhru 50 000 korun!

Úterní pozvánka je od Eriky, která studuje na Ostravské univerzitě němčinu pro sféru podnikání a živí se jako servírka a provozní restaurace. Je svobodná, bezdětná a miluje sport. Protože pracuje už pět let v gastronomii a vaření ji baví, mohla by to být v boji o 50 000 korun silná soupeřka! O kulatou sumičku se bude na Hlučínsku ucházet pomocí vývaru, panenky Wellington a tiramisu.

Uprostřed týdne otevře dveře svého domova Dana. Vystudovala cestovní ruch, ale rekvalifikovala se na kadeřnici. Vdanou maminku tříleté Kristýnky do soutěže přihlásil manžel, který rád konzumuje ženiny speciality z kuřecího masa. Posoudí je i hosté. Dostanou drůbeží vývar a kuře bude i součástí hlavního chodu s noky a špenátem. Bude to stačit na krásných 50 000 korun a vysněnou rodinnou dovolenou?

Čtvrtek patří prvnímu muži. Rozvedený Ostravák Jiří pracuje jako živnostník v oboru strojírenství. Vyučil se řezníkem a uzenářem a vaření mu zůstalo jako koníček. Hosty čeká zvěřinová paštika, kuličková polévka a k severu směřuje jeho specialita – „vikingské lodě s pepřovou omáčkou“. Jejich peprnou chuť osladí jablkový štrúdl, poslední chod. O výhru 50 000 korun by se pan Jiří rád rozdělil s postiženými povodní.

Páteční hostitel vystudoval hotelnictví a turismus, pracoval jako barman, rozhlasový moderátor i vlakový stevard. Svobodný Jan se momentálně stará o dětský tábor. I Honza by si rád vyvařil 50 000 korun. Zda si je za losový tataráček, lehkou letní polévku a vepřovou panenku ve slaninovém kabátku zaslouží, však teprve uvidíme!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.