Prostřeno!: Aita se vlní, až to není hostitelce příjemné

Milá tatarská hostitelka Elmira (30) je velmi vzdělaná, ale také velmi šikovná kuchařka.

Elmira pochází z Ruska, vystudovala mezinárodní právo a u nás strávila už skoro polovinu svého mladého života. Mluví výborně česky, žije sama a ani ona se nemusí za svůj byt na Vinohradech vůbec stydět. Elmira je na svůj tatarský původ velmi hrdá a angažuje se v krajanském folklorním a kulturním spolku. I když jako muslimka Vánoce klasicky neslaví, pro své hosty připraví vánoční výzdobu a prostírání. Recepty tradiční tatarské kuchyně, kterou chce hostitelka představit, obsahují prvky středoasijské a ruské kuchyně, oblíbené je skopové maso a jako ve všech muslimských zemích zakázané je vepřové, které nejí ani hostitelka. Ta upozorní i na to, že Tataři jako vášniví jezdci na koních konzumovali také koňské maso. To ale ve čtvrtek nebude.

Podívejte se, jak hostitelka připravuje jehněčí:

Žádné jídlo se neobjede bez zeleniny a bez těsta, toho bude naopak hodně. První tři chody jsou teplé tatarské pohoštění pro každou slavnostní příležitost. Nejprve Elmira uválí placky kytstybyj plněné bramborami, náplň je bohužel studená. Dalším těstem, které šikovná mladá kuchařka uválí, je nudlové těsto na zavářku do polévky tokmač, připomínající náš vývar. Azu na tatarský způsob je pestrá masová směs s bramborami a zeleninou, hlavní chod našince překvapí tím, že v jídle nesmějí chybět kyselé okurky.

Podívejte se, jak Fawaz vyvádí během zábavy:

Čak čak je vždy ozdobou stolu při nějaké velké slavnosti, bez tohoto smaženého dezertu s medem se žádná oslava neobejde. Také se rozdává přátelům jako dárek či výslužka, když odcházejí domů. Tradiční bude i zábava v podobě tanečnice v tatarském kroji. Všichni si mohou nasadit typické pokrývky hlavy a Fawaz se při tanci natolik rozjede, až to decentní hostitelce nebude příjemné. Podaří se Elmiře udržet večer v přátelské slavnostní atmosféře?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.