Seriály a filmy

17. července 2019 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: Aneta si na kuráž pomůže vínem

Benjamínek týdne Aneta (18) uspořádá takový punk večírek se spoustou vína. Svěří se Michal, jak to má s láskou, a prozradí mu holky nějakou úspěšnou taktiku?

REPRÍZA Osmnáctiletá Aneta ještě bydlí s rodiči a studuje třetí ročník střední školy, jednou by chtěla být pečovatelkou. Doma to mají tak malé, že návštěvu raději pozve do rekreačního domečku s vinným sklípkem svých kamarádů. U hořícího krbu bude útulno a taky legrace, takže to nikomu nevadí. Aneta má ze svého vaření pěkné nervy a během večeře se posilňuje vínem, vždyť zásoby nad vinným sklípkem hned tak nedojdou. Profitovat z toho budou i hosté.

Anetě tváře jen hoří a kromě toho, že se uvolní a je s ní legrace, vesele se baví celá parta, dokonce se rozpovídá i zamlklá kosmetička Eva. Aneta udělá podobný předkrm, jako byl včera u Jany, obohacený o játra a bohužel studený. Jako polévka je další zeleninový krém jihomoravského týdne, tentokrát brokolicový, možná trochu hustý, ale chutný. Nechybí krutony, a zatímco Aneta povídá, Michal, kterému se Aneta líbí, nad talířem úplně bručí spokojeností. A hostitelka mu jeho pozornost oplatí…

Podívejte se, jak si Aneta dodává kuráž vínem:

Na hlavní chod – malé kuřecí závitky s nivou v bříšku –, kterou by Michal vůbec nepozřel, dostane místo nivy eidam. Pro někoho je to překvapivě nejchutnější hlavní chod týdne, výborné jsou pečené brambory, ty totiž hostitelka, která brambory miluje na všechny způsoby, umí. Ale třeba pro Janu je to jídlo obyčejné. S těstem má Aneta vzhledem ke svému věku minimum zkušeností, takže spíš zábavnou vložkou než úkolem týdne jsou Anetiny ovocné knedlíky, které nakynuly do úctyhodné velikosti pro otesánky, uvnitř se krčí jedna kyselá jahůdka.

Ve čtvrtek nevyjde ani dezert, protože ovíněná Aneta zapomněla do svých tuhých vaflí s domácí malinovou zmrzlinou přidat kypřicí prášek. Těsto prostě není její silnou stránkou, ale všichni se shodnou na tom, že čtvrteční večer byl zatím bezkonkurenčně nejzábavnější. A v šipkách si vede nejlépe Jana, která má tak přesnou mušku, že zahanbí i Michala…

Podívejte se, jak se Anetě lepí těsto:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.