Prostřeno!: Byt hrůzy! Bordel, smrad, nejde voda ani elektřina

REPRÍZA Svobodný finanční specialista Jiří (37) vaří v Prostřeno! již podruhé a doufá, že tentokrát uspěje. Spoléhá na arabskou kuchyni a vypůjčený byt.

Jiří má cíl hosty zaujmout a složit úspěšný reparát. Okolo jídla vede už od včerejška spoustu řečí, sám ale nezačne úplně šťastně. Nevaří doma, protože v jeho malém bytě nejde elektrika, vařič tudíž nefunguje a lednička je vypnutá a teče. Hosté, které do svého bytu přesto pozve, aby se přesvědčili, jsou z toho všeho celkem otřeseni, dokonce tvrdí, že to v bytě páchne. Každopádně je jisté, že tady se toho uvařit moc nedá. Jiří se proto přesunul do bytu přátel, kde jsou podmínky i prostředí mnohem lepší. Soupeři jeho verzi ale stejně moc nevěří, Tomáš si dokonce myslí, jestli nešlo od začátku o záměr. Zatímco návštěvě stále vrtá hlavou, jak to vlastně je, druhý hostitel dokončuje své arabské menu. Trošku riskantní jako sázka na jistotu…

Podívejte se na Jirky šílené bydlení:

Jiří miluje Egypt, hlavně starý Egypt a zná severoafrickou kuchyni, se kterou chce své hosty seznámit. Pro včerejší hostitelku je to opravdu velká neznámá, pro ostatní jídla obsahují až moc cizrny a také výrazná chuť koriandru každému nejede. Večeře začne předkrmy – mezze obsahují například falafel nebo pečený lilek. Polévka harira není špatná, ale dost výrazná a sytá.

Šokující menu

Na hlavní chod je jehněčí tažín s arabským chlebem, ani ten hosty nijak neuchvátí, každý jehněčí nemusí. Posledním chodem je sladká baklava, která není špatná, ale padají z ní oříšky a mohla být vláčnější. Na pití dostanou hosté jen vodu nebo mátový čaj, je to takový zvláštní večer. Úkol týdne Jiří nestíhá a asi už chápe, že ani tentokrát nebude výhra žádná tutovka…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.