Seriály a filmy

11. července 2019 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: Hance se během vaření rozbije důležitý pomocník pro její večeři!

REPRÍZA Geografka, rockerka a motorkářka Hana (35) riskuje se zajímavým menu, pronásleduje ji ale smůla. Rozbije mixér, první várka knedlíků skončí v záchodě a její hosty přepadnou lapkové…

Potetovaná Hanka je odvážná nejen svými koníčky, ale i tím, že do menu zařadí suroviny, s nimiž může docela narazit – houby, ryby i zvěřinu. Houby jsou stejně jako včera i v předkrmu – jde o závin s hříbky, šunkou a nivou.

Největším riskem je druhý chod – opravdová rybí polévka z kapřích hlav, jak ji známe z vánoční tabule. Je to neotřelá volba, vždyť rybí polévku si často nedají na Ježíška ani ti, co smaženého kapra pak rádi snědí. Jak dopadne Hanka? Překvapivě dobře, navíc je to velmi pozorná hostitelka, která myslí na všechny, takže Katce, která nesmí ryby, udělá náhradní kuřecí vývar, a Báře s lehkou celiakií zase připraví zvláštní krutony i knedlíky. Tím se jí vaření samozřejmě poněkud zkomplikuje a čas letí. Navíc se zdrží i tím, že pokazí karlovarský knedlík ke své srnčí svíčkové s brusinkami.

Podívejte se, jak to Hance jde:

Hanka to nevzdá a uplácá knedlíky nové, ty první se rozvařily tak, že skončily v toaletní míse. Omáčka k jelenovi se trochu srazila, ale jinak je to chutný hlavní chod. A zvěřina je třeba pro Kateřinu zajímavá životní premiéra. Zajímavý je i poslední jogurtový dortík, domácí jogurt si totiž hostitelka vyrábí sama. A co Hanku ještě zdrží a navíc také pěkně naštve? Vánoční dárek, nový tyčový mixér, se jí rozbije, ledva ho vyndá z krabice. A zrovna když ho nejvíc potřebuje. To je fakt pech! Přesto Hanka vydrží být příjemnou hostitelkou s promyšlenou i legrační zábavou. Hosty překvapí, když je u dezertu přepadnou loupežníci…

Podívejte se, co Hanka rozbila:

Kdo to nakonec v Pardubickém kraji vyhraje? Využije někdo během poslední večeře příležitost probrat, co ho trápí? A jak dopadne Jirka, který tento týden skládal reparát?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.