Prostřeno!: Hosté se těší, až večer u Petry skončí

Pradlenka Petra (35) podává velké porce, sama nejí spoustu věcí a hosté se u jejího stolu cítí hodně nepohodlně.

Třetí hostitelka a první z vařících žen má za sebou už celkem bohatý život. Má dvě děti, pejsky, křečka, kočičku a všichni se do bytu vejdou, ale hosté se u Petry komfortně cítit nebudou, což je asi největší kámen úrazu večírku uprostřed středočeského týdne. Soupeři poposedávají a křiví se na sedačce, stoluje se jim nepohodlně, Vašek dokonce touží, aby se už mohl odkulit od stolu. Doslova. Petra totiž hostům přeje a servíruje bohaté porce, o to víc se pak cítí těžce.

Podívejte se, jaké šneky Petra naservíruje:

Václav je zklamaný z předkrmu, ten jediný asi skutečně doufal, že v úvodu večeře dostane opravdové šneky, a těšil se na to. Pro ostatní jsou to naštěstí jen šneci z lískového těsta, ty, co často peče prý i Sandra jako pohoštění na letní grilovačku.

Podívejte se, jak hostům chutná cibulová marmeláda:

Další dva chody připadají soupeřům příliš sladké. Do brokolicového krému přidala hostitelka i mrkev a kopec šlehačky, sladká je i tzv. cibulová marmeláda, která je přílohou k jarnímu steaku z krkovičky se šťouchaným bramborem. Máme tu zkrátka opět bramborový týden. Proč je krkovička jarní? Přes noc si pospala v bylinkové marinádě.

Zábava, kterou vymyslela hostitelčina dcera, je ale natolik vtipná, že by si soupeři dali navzdory nepohodlí klidně ještě jedno kolo ústní hry. Následně pak musejí zdolat obří porci nazdobeného nepečeného krémového dezertu Pařížský sen. „Proč pařížský?“ diví se Vašek, kterému dort spíš připomíná tiramisu se spoustou alkoholu. Protože v případě vítězství by maminka vzala svoji dceru do Paříže, čímž by teenagerce splnila její velký sen. Jenže vyjde to? Už nejen ze Sandry, ale i z Václava se klube kritický strávník.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.