Prostřeno!: Hostitelka si vyžádá pauzu na kouření

Důchodkyně Alena (64) je svérázná i šikovná hostitelka a vášnivá kuřačka, která vsadí na českou klasiku.

Úterní večer si vezme na starost důchodkyně Alena, babička čtyř vnoučat a vdova, která to prý neměla v životě lehké. Druhá hostitelka návštěvu pozve do svého domu, který po manželově smrti obývá sama. Paní Alenka se netají tím, že je silnou kuřačkou a se svým zlozvykem pořád bojuje. Ráda by přestala, jenže nemá dost silnou vůli. Musí si jít zakouřit i během slavnostního večera a trne, aby mezitím nespálila svůj hlavní chod řízky naruby, ke kterým si připraví bramborový salát. A než se hostitelka i ostatní vrátí z cigárka, Petr si přečte zadání úkolu týdne. A to se tedy nedělá… Prozradí zadání ostatním? Nebo si to nechá pro sebe?

Podívejte se, jak se Alena dožaduje kouření:

Alenčino menu je poctivé a bohaté, všechno dělá domácí, také se stále zajímá, kdo má co domácí. Sama ze sebe si tak trochu utahuje, poznámkami nešetří, občas má trefné postřehy, někdy tím druhé pobaví, jindy spíš irituje. V úterý si ale hosté pochutnají nejen na Alenčině kuřecí paštice a domácím pečivu, ale také na slepičím vývaru, ten je prý skutečně vzorový, chutné a vláčné je i její dezert s poněkud záhadným názvem. Proč jsou její koláčky „tavené“? Protože prý obsahují tavený sýr!

Podívejte se, jak Alena válčí s motáním housek:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.