Prostřeno!: Ilona nesnáší smrad kapra, uvažuje o kolíčku na nos

Polka Ilona (31) uvaří tradiční bezmasé menu, kapr ale díky úkolu týdne chybět nebude.

Muži již předvedli, co v kuchyni dovedou, uprostřed týdne přichází řada na ženy. První z nich je Polka Ilona, která bydlí se svými dvěma dětmi a přítelem v útulném domečku kousek za Prahou. V Čechách už je dvanáct let a pracuje v oblasti IT. Hosté se do Lehovce těšili. Ilona chce ukázat, jak vypadá polská kuchyně nebo zvyky a pro soupeře připraví bohaté menu, ale dvanáct tradičních chodů to nebude. Pochutnají si hosté na svátečním polském menu bez masa? Kdo by si ale myslel, že bude Aita spokojen, mýlil by se. Ten si totiž vždycky najde něco, co mu vadí či nechutná. Nejvíc totiž miluje hranolky a byl by nejšťastnější, kdyby dostal kupu pomfritů, ovšem bez tatarky!

Podívejte se, jak Ilona vyvádí kvůli kaprovi:

Polská gastronomie souvisí především s kuchyní východních sousedů, něco také převzala ze středoevropských nebo skandinávských kulinářských tradic. Hlavní součást tvoří zelí, brambory, kopr a maso, to ale kromě ryb ve středu nebude. A kapr, kterého Ilona nemusí, je pro ni opravdu výzva! Úkol týdne podává k hlavnímu chodu. Na úvod večeře servíruje sledě v oleji, což se třeba Borisovi zdá až příliš jednoduchý předkrm. Polévka z červené řepy s fazolemi je nezahuštěná, je to takový hodně odlehčený boršč. Na hlavní chod jsou pirohy s tvarohem a bramborami posypané osmaženou cibulkou, k tomu bigos z kysaného zelí.

Podívejte se, co všechni Ilona prozradila o své rodině:

S tímto jídlem si Ilona docela vyhrála a při přípravě těsta a plnění pirohů je vidět, že je to zkušená kuchařka. Pirohy se totiž vaří ve vodě a všechny „přežijí“ vcelku, náplň dobře drží a v kombinaci s cibulkou a zelným bigosem hlavní chod také návštěvě chutná. Poslední jablečný koláč spíš připomíná anglosaský jablečný páj než náš štrúdl. Večer u milé a pozorné hostitelky s kolektivní výrobou barevného papírového řetězu na stromeček je moc hezký. A nakonec dojde i na nadílku. Kdo si dáreček zaslouží a kdo ani moc ne?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.