Prostřeno!: Jana si dělá dokonce i domácí kysané zelí

Jana (56) potěší prostředím zrekonstruovaného venkovského domu, hlavně však výbornou a pohodovou večeří

Poslední hostitelka Jana je v částečném invalidním důchodu a také se doma stará o svoji maminku. Uvidíme její rodinu, manžel o své ženě tvrdí, že je vynikající kuchařka, čehož je prý důkazem. Jana hosty pozve do venkovského domu, kde překvapivě nežije dlouho na to, jak je její domov zabydlený a útulný. Uvnitř prostorného domu, který dýchá pohodou, vznikla zákoutí s hudebními nástroji, v patře je staré harmonium, v jídelně hoří oheň. Jana je díky své povaze i profesi barmanky vlídná a pozorná hostitelka, která se umí o návštěvu postarat a nenechá ji na suchu. Páteční menu je tak trochu shrnutím předchozích jídelníčků: paštika s brusinkami je tentokrát kuřecí, k předkrmu s opečeným toustem a oblohou Jana podává navíc úkol týdne – doma naložené zelí.

Podívejte se, kde Jana skladuje domácí zelí:

Poctivá bramboračka s vlastnoručně nasbíranými houbami a kusy zeleniny přijde všem k chuti. Dokonce i Marie polévku pochválí a dojí i hlavní chod! Maruščina líčka a Janina burgundská hovězí pečeně k sobě mají docela blízko. V burgundské jsou navíc ještě zkaramelizované žampiony a šalotka a červené víno je nejen v omáčce, ale také v naleštěných sklenicích na stole. Bramborová kaše byla i včera, avšak ta páteční je velejemná, Jana má na přílohu vlastní fígl a prozradí ho ostatním. K hlavnímu chodu nemá prostě nikdo žádnou výtku. Hostitelka se jen tetelí, nepůsobí vůbec nervózně, uspěje i s moučníkem? V „císařském trhanci“ jsou také jablka, není nijak pracný, přitom Honzovi se zdá jako úplně nejlepší chod celého týdne. Jana potěší i stylovou zábavou. Kolegové si naloží sýry do sklenic, které si jako suvenýr na pohodový večer odvezou domů. A až budou konzumovat správně uleželý sýr, vzpomenou si na své televizní dobrodružství s účinkováním v Prostřeno!

Podívejte se, jak hostům chutná:

Kdo bude vzpomínat nejraději? Přizná se Maruška Radce, že poněkud taktizovala, protože hra je hra? Navíc hra o 60 000 korun? Vyjde jí to? Sledujte Prostřeno! z Libereckého kraje od pondělí do pátku, bude to napínavé až do konce!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.