Prostřeno!: Lída opět dorazí v papučích

Jana (58) zkouší podnikat v gastronomii a ve své zimní zahradě servíruje své degustační „menu de luxe“. Bude mít větší úspěch než minule?

V tento speciální týden se hodně cestuje. „Včil Brno,“ zavelí Martin k hromadnému nočnímu přesunu do města, kde bydlí další legenda, ekonomka Jana. Ta se do povědomí diváků zapsala svým přesvědčením, že jídlu opravdu rozumí. A pokud někomu její výtvory nechutnají, pravděpodobně není na patřičné výši, aby takovou kvalitu ocenil.

Jana vsadí na „menu de luxe“:

Jana si vzala dovolenou, aby si to své repete náležitě užila. Působí mnohem vstřícněji a uvolněněji než minule a po roce a se prý na to překvapivé opáčko moc těší i ona. Lída už má konečně svůj kufr s oblečením, ale zapomněla na bačkory, které si půjčila od Martina. Proč ale v bačkorách dorazila i na Janinu hostinu?

Lídě chybí řízek:

Ital Giorgio je v Brně úplně poprvé a ještě netuší, že na úvod budou opět mušle sv. Jakuba. Jana hosty zase usadí v zimní zahradě. Polévku vynechá, raději udělá více předkrmů najednou. Začne se drůbeží paštikou, následuje losos, hostitelka začátek večeře pojala jako degustační předkrm. Jak Giorgio správně předpokládá, Lída bude postrádat v menu polévku. Masové závitky jsou vlastně španělské ptáčky, českou klasiku ještě předchází teplý předkrm – asijské zeleninové závitky, menu je podle Martina dost rozlítané. Sladkou tečkou je jednoduchý čokoládový dezert, ale způsobem servírování skoro až překombinovaný, protože i dezertů bude více.

Podívejte se, Lída sní v nevědomosti mušle:

Tentokrát je hostitelka v pohodě, šťastná, že je u ní veselo. Mušle sní i Lída a děsí se až pak, chutnají jí hlavně hovězí závitky. A Zlatka lituje, že se před večeří už docela najedla a na degustační menu se u Jany servírují docela velké porce. Před hlavním chodem návštěvu čeká ochutnávka pálenek, jsme na Moravě. Snaží se Jana soupeře opít?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.