Prostřeno!: Máša je buď dobrý prodejce, nebo má oko znalce

Nejstarší hostitelka Marie řečená Máša (57) má energie, sebevědomí i dobré nálady na rozdávání. Temperamentní smíšek je tahounem zábavy i dobrou kuchařkou.

Paní Máša z Jihlavy je se svými červenými vlasy nepřehlédnutelná a jako kuchařka se cítí jistá v kramflecích. „Na co budou její děti jednou vzpomínat? No na její jídlo!“ odpověděly prý potomci mamince. Máša, ač ze skupiny nejstarší, tak ale vůbec nepůsobí. Je veselá, bezprostřední, upovídaná, neprojevuje ani trému, v kuchyni si je jistá. Už toho něco v životě navařila a jako vedoucí prodejny a dnes i vinotéky musí umět jednat s lidmi. Dokáže návštěvu pohostit, o svém jídle mluvit, zajímá ji názor ostatních a snaží se u stolu udržovat konverzaci a dobrou náladu, což je jedna z podmínek dobrého hostitele. I její aktivní zábava bude taková – trošku bláznivá.

Máša mluví o světelných efektech na své omáčce, podívejte se na videu:

Máša je potřetí vdaná, naposledy dokonce za svoji první lásku – to je téma, které vzbudí hodně otázek a Máša má co vyprávět. Co vyčaruje v kuchyni? Ctitelka české klasiky si dvakrát zvolila podle názvu receptů dokonce krmi staročeskou – to platí o česnečce i lívancích s překvapením, kam přijde jako bonus mandlová domácí zmrzlina nebo úkol týdne. Moučník je pěkná nálož, ale celou večeři zahájí celkem lehký italský předkrm – výborně ochucená italská bruschetta. Hosté také obdivují, že si kuchařka pro svůj hlavní chod sama vykostila kuře. Šťavnatou roládu naplnila hlavně smažená vajíčka i další klasické ingredience. Přílohou k hlavnímu chodu jsou oblíbené šťouchačky a paní Máša nezapomněla ani na šťávu k masu, aby jídlo a brambory nezůstaly suché. To bývá často oříšek.

Podívejte se, jaké má Máša pro hosty překvapení:

Celý večírek se zdál nejen hostům, ale i hostitelce natolik zdařilý, že Máše až ukápnou slzičky dojetí, když návštěva její byt se spoustou úložných prostor opouští.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.