Prostřeno!: Někdo se bude s králíkem mazlit, jiný ho bude mít na talíři!

Večírek na usedlosti personalistky Gabriely (32) je nečekaně příjemný zážitek.

Svobodná a nezadaná Gabriela sice pracuje v Praze, ale každou volnou chvíli tráví na své venkovské usedlosti na Tachovsku, kde je jí nejlépe. Chová králíky, ovce a kozy a stará se i o slepice z velkochovů, kterých se ujala, pěstuje vlastní zeleninu. Hosté si pobyt na zahradě docela užijí, hlavně Andrea by se sem klidně hned nastěhovala. Gabriela je šikovná, zvládne vařit a péct ve sporáku na dřevo, který se nedá moc regulovat. Chce to zkušenost…

Králík na talíři, i v náruči! To musíte vidět:

K hospodářství má hostitelka realistický přístup, králíky chová a mazlí se s nimi, ale nemá problém jíst králičí maso. S tím má zato problém Nicholas, který má králíčky jako domácí mazlíčky, proto „králíka po zhořecku se zelenými bramborami“ radši odmítne.

Nicolas králíky nejí

Hladovět ale nebude, hostitelka na něj myslela. Dostane bůček, s nímž se hlavní chod pekl. Předcházel mu kozí sýr se švestkovo-portskou omáčkou a domácí bulky – ty se Gabriele povedly a hosté si pochutnají, nikdo kvůli sýru ani příliš nereptal. Nakonec si Nicholas jednoho králíčka v kuchyni aspoň pochová, i když je to trošku bizarní – králík na talíři i u stolu. Poněkud přeslazený je luční sorbet, kde nechybí rebarbora a který si hostitelka pro jistotu zamrazila den předem. Jen zábava je taková rozpačitá, soupeři si měli zkusit stříhat ovce na čas, těžko ale říct, kdo se koho víc bojí….

Podívejte se, jak dělala Gábina domácí máslo:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.