Seriály a filmy

25. července 2019 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: Někteří si myslí, že je Máří ve výhodě

Mladá maminka Marie řečená Máří (20) nevaří doma. Ve švagrově kuchyni se občas zapotí, ale ve finále příjemně překvapí.

REPRÍZA „Myslím si, že na svůj věk jsem hodně dobrá kuchařka, hodně mě toho naučila maminka,“ říká nejmladší hostitelka, půvabná mladá maminka Máří ze Soběslavi, která kulinářský obor i vystudovala. Vaří prý už od deseti let. „Nejraději vařím českou kuchyni, hlavně omáčky,“ přibližuje své vaření, čemuž odpovídá i poslední menu, které kombinuje kuřecí a kančí maso. Soupeři se už znají tak dobře, že předpokládají, že Máří bude nervózní, ale s jídlem si vyhraje.

Podívejte se, proč si někdo myslí, že je ve výhodě:

Pravda, trošku tápe v cizí kuchyni, kde má místo plynu, na který je zvyklá, elektřinu. Úkol týdne upeče z listového těsta. Docela se zapotí při hnětení kynutého těsta, ale karlovarské knedlíky k hlavnímu chodu jí jdou od ruky jedna radost, energii také vydá při pasírování šípkové omáčky, na které si chce dát hodně záležet, i když hrozí, že jí bude málo. Kolegyně Marie se na kance moc těší, ale zároveň upozorňuje, že u zvěřiny hodně záleží na původu masa. A zatímco Máří servíruje šípkovou omáčku, hosté jsou znepokojeni. Marie se raději přímo zeptá na zdroj kančího. Odpověď ji uspokojí, ale omáčka ji zklame, ta se jí zdá až moc sladká. Naštěstí si to nemyslí všichni, Máří svým hlavním chodem zaboduje.

Podívejte se na chystanou vzpouru:

A zaboduje i zábavou, která je trhlá a legrační – a nakonec i moučníkem, i když ten je opět moc sladký pro Marii i Romana, který prostě není na sladké.

A jak poslední večer pohodového jihočeského týdne dopadne? Kdo to nakonec vyhraje? Dobré jídlo, nebo taktika? Bude jeden výherce, nebo se bude výhra dělit?

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.