Prostřeno!: Objasní se obsah železa ve špenátu

Poslední hostitelka Ivana (56) má zkušenosti z pohostinství, hosty jen mrzelo, že občas použila koupené polotovary.

Páteční finále patří třetí ženě, mladistvě působící paní Ivaně, které její věk nikdo nevěří. Ve Zlíně se vyučila obuvnicí, pak ale skoro třicet let vedla hospodu a pracovala jako číšnice. Momentálně vypomáhá v jedné firmě jako administrativní pracovnice. Má přítele a čtyři děti, dokonce už i dospělého vnuka. Ivana hosty přivítá ve velkém domě, kde je spousta zajímavých i starožitných věcí. Jak se tam bude návštěvě líbit? A jak bude soupeřům chutnat? Ivana je zkušená hostitelka, bohužel se hostům úplně nelíbí, že k salátu s kuřecím masem a hlívou ústřičnou a olivami nepodává žádné pečivo a že dá do (jinak dobré) kuřecí polévky kostku.

Podívejte se, jak to tedy s tím špenátem je:

K rozjezdu večera s příjemnou hostitelkou také nepřidá, že Petr si stěžuje na nemoc, nikdo však neví, zda je to skutečná nevolnost nebo taktika. Petr se omlouvá, dokonce ani Lukáš není úplně v pohodě. Podaří se klidné zábavě večer zachránit? Úspěch mají už palačinky se špenátem – úkol týdne, na který byla hostitelka připravená. Hlavním trumfem finále je hlavní chod s domácím zelíčkem, chlupatými knedlíky a krkovicí. Také zdařilá sladká tečka nic nepokazí: „Za ty koláčky ji musím pochválit,“ uzavře poslední chod poslední večeře pardubického týdne pochvalou paní Alena, které moravské koláče s tvarohem velmi zachutnaly. A není sama…

Je mezi soutěžícími tentokrát taktik?

Jak celý pardubický týden dopadne? Kdo to vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Bude jeden výherce, nebo se bude výhra dělit?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.