Prostřeno!: Opět se vaří v kočičí domácnosti

Aktivní mladá maminka Lenka (30) nekalkuluje, prostě uvaří své oblíbené recepty tak, jak je má ráda.

Dalším středočeským sídlem, kde se odehraje čtvrtá kapitola pořadu, je město se zajímavým jménem Odolena Voda. Ve zdejším panelákovém bytě žije sympatická a aktivní maminka na mateřské. Lenka se stará o svého ročního Toníčka, k tomu chodí na brigádu do své práce a miluje cvičení a výzvy. Nejen včerejší hostitelka je milovnicí koček, platí to i Lence, která doma chová dva exempláře. Naštěstí se u stolu nesešli žádní alergici… Pokud se Lenka doma nudí, ve čtvrtek se určitě nudit nebude. Už když zjistí, že úkolem týdne není citronovka, jak se mylně domnívala, ale zdravá zelená dobrota. Nebo když se chvíli napjatě čeká, zda na večeři dorazí i Veronika, která mešká.

Podívejte se, co Lenka udělala s muškátovým oříškem:

Štíhlounká hostitelka sama upřednostňuje lehkou kuchyni, proto začne s předkrmem „carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a vlašskými oříšky“. Pak už to však lehké nebude: v žampionové polévce je dost mouky, obsahuje ji i hlavní chod „kuřecí maso ve smetanové omáčce se špenátem a bramborovými noky“, které Lenka připraví sama. Co ale vzbudí Bětčin zájem, to je smetanová omáčka, do které Lenka přidá taveňák. Že to není úplně košer surovina? To hostitelce nevadí, jí to prostě takhle chutná…

Podívejte se, čím Lenka ozvláštnila špenát:

Improvizací je „švestková makovka s drobenkou“, která místo švestek obsahuje čerstvé blumy. A zábava? Tak to tu ještě nebylo... Lenka si vzpomene na svoji profesi a hostům ukáže, jak se mají správně čistit boty. Ve čtvrtek tedy kolegové odcházejí nejen příjemně nasycení, ale ještě s čistou obuví.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.