Prostřeno! ovládne nevyzpytatelný psychopat

Tentokrát se prostírá v Pardubickém kraji, kde se o výhru 60 000 korun a titul hostitele týdne pokusí tři ženy a dva muži.

Úkolem týdne bude kuskus. Příští týden nebude tak zcela oázou klidu a harmonie, zato se bude na co dívat. Zejména sekuriťák a fitnesák Aleš je velmi svérázný hostitel, který budí vášně i rozpaky, dokonce ho budou soupeři chtít vyhodit od stolu. Přitom se celou dobu snaží hlavně pobavit své fanoušky, pochlubit se svými svaly a vnést do Prostřena něco bláznivého rozruchu. A to se mu jistě podařilo. Na večeře přichází se svým psem a v převlecích.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

O vzrušení se (nechtěně) postará i Monika, která vaří jako první, jenže na poslední večeři ji v pátek zaskočí zdravotní komplikace a musí do nemocnice. Kdo ji zastoupí? Ke stolu zasedne ještě hipstersky vyhlížející gay Tomáš nebo vegetariánka Kristýna, to je ale tento východočeský týden ještě to nejmenší. A jak to celé v Pardubickém kraji dopadne? Kdo uvaří nejlepší večeři? A kdo bude mít hlad a komu bude zima? Sledujte další Prostřeno! od pondělí do pátku a opět nezapomeňte hlasovat! Vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Pondělí: Tatínek první hostitelky už v pořadu vařil a vyhrál. Monika (30) na romskou kuchyni nevsadí a pokusí se zvítězit s moderním menu

Jako první se k plotně postaví Monika, která se trochu bojí a to ještě neví, co ji čeká. Hostitelka si uvědomuje, že sídliště, kam hosty pozve, je možná předem trochu vyděsí. O to více je pak ale potěší ona sama a prostředí, kde žije se svou rodinou. V jejím bytě jako klícka se Aleš, který dorazí ve výstředním klobouku a se psem, zachová nevychovaně. Na prostřený stůl přinese během servírování prvního chodu květiny v květináčích, které posbíral po bytě při šmejdění s tím, že listy potřebují okamžitě utřít prach, jinak prý rostliny zhynou. Tuhle nevhodnou činnost si nenechal rozmluvit a rušil tím nejen hostitelku, ale i všechny ostatní. Jídlu moc nedal a odešel od stolu, asi venčit psa.

Co si ale užil on i Kristýna, která miluje tanec, to je zábava na chodbě, kam přišla zahrát romská kapela. Ta už by se do Moničina bytu nevešla. V pondělním moderním menu by se jistě pár drobných chybiček našlo, ale jinak to hostitelka zvládla, dokonce nevzdala ani úkol týdne, přestože jí kuskus do té doby vůbec nic neříkal. Pórkové polévky mohlo být více, brambory k vepřové panence plněné parmskou šunkou mohly být teplejší a více kořeněné, zato tvarohový dezert byl shledán chutným, stejně jako první salát s kuřecím masem, k němuž Monika upekla vynikající bagetky. Povede se jí v soutěži – navzdory Alešovi, který hostitelku docela rozhodil – stejně skvěle jako před dvěma lety jejímu tatínkovi, který Prostřeno! vyhrál?

Úterý: Mladá maminka Barbora (22) si v kuchyni věří a hosty pozve na rozlehlý statek. Pak ji ale naštve Alešův nepodařený vtip. Podaří se youtuberovi a fitnesákovi přesvědčit ostatní, aby mu dali ještě šanci?

Pohledná Bára v úterý překvapí hned několikrát; jednak svým mládím a faktem, že už je dvojnásobnou maminkou, která se rozhodla žít na velikém statku. Ten s partnerem postupně zvelebují. Barbora hosty pozve do kuchyně vonící novotou a zaujme svým neomšelým francouzským menu a také svou zručností, protože se jí všechny chody povedou. Přesto i v úterý poteče krev, stejně jako včera u Moniky, která se řízla, Bára se poraní při strouhání svého oblíbeného parmazánu. Aleš přijde jako mafián v obleku a černých brýlích, které nesundá z očí ani u jídla, ani když ho hostitelka upozorní, že by se mu ráda dívala do očí. Poté, co hosté odhalí, že Aleš je známý showman přezdívaný Psychopat, nevědí, co od něj mohou čekat. Hostitelce překáží v kuchyni, kde si pro sebe připravuje bílky, které prý musí konzumovat před blížící se soutěží ve fitness.

Na stůl během večeře postaví hřbitovní svíčku a pak vytáhne bouchačku. Chce se zabít, vyděsit hosty nebo na sebe touží upozornit za každou cenu? Je to snad nepovedený vtip? Nikdo se nesměje a Bára je v šoku. A nikdo se nediví, když Aleše vykáže od stolu. A přitom uvaří výbornou večeři. Lilek s ovčím sýrem, rajčaty a bazalkou je předkrm podle Zdeňka Pohreicha, který hezky vypadá a hostitelka ho vtipně spojí s úkolem týdne. Následuje pařížská polévka (vlastně francouzská cibulačka) a jehněčí bio kotletky s ratatouille také nepřistanou na stole každý den. A vše završí plněné kuličky z odpalovaného těsta croquembouche, dezert pro mlsné jazýčky, které se ale při čtení sladké tečky skoro zlomí.

Středa: Číšník Tomáš (38) umí péct i vařit, žije s přítelem a má psa, kterého si Aleš skoro přivlastní. A jeho pes zatím poslušně čeká na páníčka v autě...

Večery plné překvapení pokračují. Hostitel, který obývá pěkný byt ve starším domě v Pardubicích, všechny zaskočí sdělením, že je gay, protože by to do Tomáše s hipsterským plnovousem nikdo neřekl. Také se budeme moci pokochat ukázkovou muskulaturou Aleše, který dostal od soupeřů mantinely, přesto opět dorazí v bláznivém převleku a zase se psem. Nakonec se převlékne, jeho pes skončí v autě a Aleš sedí s hostitelovým psem na klíně a tak se spolu sblíží, že budou jíst z jednoho talíře. Aleš by si snad Tomášova psa nejradši odnesl domů. Hostitel se v kuchyni vyzná, je profesí číšník a své zaměstnání považuje téměř za poslání. Gastronomicky je tento týden zatím na úrovni a platí to i ve středu. Největší slabinou Tomášovy večeře je asi startovní sýrový koláček z několika druhů sýra zapečeného v těstě, které se prý úplně nepovedlo.

"Dračí polévka" je opravdu poněkud ohnivá, ale milovníky ostrých pokrmů potěší. Kuřecí carpaccio na lůžku trhaných salátů a bulgur se sušenými rajčaty je hlavní chod, ze kterého má zatím největší radost Aleš, protože se mu hodí do jeho proteinové diety. Bulgur poněkud připomíná úkol týdne a na talíři je toho tolik, že někdo už prostě nemůže. Hosté si ale ještě rádi udělají místečko na čokoládové muffiny s malinami, protože Tomáš si s přípravou dezertu vyhrál, stejně jako s bláznivou zábavou, na kterou budou hosté potřebovat pláštěnky i plavecké brýle. Nuda uprostřed týdne rozhodně nehrozí. Aleš na sebe opět strhl pozornost, i když slovo dodržel a neprovokoval tolik jako včera. Snažil se o zábavu v pozitivnějším duchu, a Tomáš se tak mohl soustředit na svůj kuchařský a hostitelský výkon.

Čtvrtek: Aleš (41) přezdívaný na svém youtube kanále Psychopat, připraví takové menu, aby si prý soupeři vyzkoušeli, jaké utrpení musí prožívat on měsíc před fitness závodem

A konečně ve čtvrtek se jde k Alešovi, fitness trenérovi a youtuberovi, který má před soutěží a chce, aby si s ním a jeho proteinovou dietou "užili" i soupeři. Vůbec je takový přejícný, a protože se touží zviditelnit a myslí i na své fanoušky na internetu, bude pokračovat ve své show. Hosty nepozve k sobě domů, ale na chatu ke kamarádovi. A jsou to bojové podmínky. V boudě s venkovní kadibudkou je Alešova improvizovaná ordinace, protože hosty přivítá v bílém plášti a brýlích a "panu doktorovi" musejí vykat. Po vstupním vyšetření jediné, co by je mohlo zahřát, je kapka slivovice. Všichni jsou zvědaví, co hostitel předvede u plotny.

Aleš slibuje proteinově bohaté menu. Bude takové menu ale i chutné? Následuje spíš parodie na večeři. Bílá proteinová polévka je studená a měly by se k ní konzumovat nějaké pilule. Žádné koření, žádná sůl, žádný cukr nebo třeba zálivka. A příbor? Ten má pro sebe jen "pan doktor", který obchází stůl a od soupeřů si občas jen něco uždíbne vidličkou, návštěva musí první chod s tuňákem, mozzarellou a rajčaty konzumovat pomocí naběračky na polévku. Přijde to někomu zábavné? Nebo ponižující a protivné? Vymrzlí a hladoví hosté jsou ještě docela vstřícní, ale to zatím netuší, že kuřecí přírodní steak s rýží obsahuje sice opečená kuřecí prsa s hodně rustikální oblohou z papriky, ale rýži dostanou neuvařenou v pytlíku, celou syrovou cibuli neoloupanou a stejně je na tom i palička česneku na talíři. Polovina porce je tudíž nepoživatelná... Jako zábava bude páka, zbyde ale soupeřům po tomhle půstu ještě vůbec nějaká síla na přetlačovanou? Jak budou kolegové Aleše hodnotit? Měli by mu dávat stejné jedničky, jako to dělá on! Navíc když se musejí jít ještě někam najíst, aby v noci neumřeli hladem.

Pátek: Jako poslední uvaří další maminka na mateřské dovolené. I Kristýna (26) si vede v kuchyni dobře, a přestože je vegetariánka, svým soupeřům maso dopřeje

V pátek se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené Kristýna, která vystudovala hotelovou školu a gastronomie jí tudíž není cizí. Týna je vegetariánka, ale to je v tomto týdnu to nejmenší. I ve finále čeká na hosty překvapení. Nepříjemné. Monika na poslední večeři nemůže dorazit. Skončí v nemocnici, ozvaly se starší zdravotní komplikace. Kdo ji zastoupí? Na večeři místo ní přijde její sympatická sestra a kolegové zůstanou s Monikou ve spojení. Kristýna to pak docela zvládá, příjemně samu sebe překvapí, že není příliš nervózní. Hosté se ve finále u Týny po včerejšku u Aleše těší aspoň na nějaké chutné teplé jídlo. A přestože hostitelka sama maso nejí, menu poslední večeře nebude zcela bezmasé a na jídelníčku se objeví kus hovězího. První dva chody jsou ale vegetariánské a obsahují pro někoho i nové suroviny.

Kukuřičné placičky se salátkem, zakysanou smetanou a quacamole míří do Mexika a Aleš prý nezná avokádo, cuketovou polévku s červenou čočkou poradil internet a čočka je novinkou pro Moničinu sestru. Hovězí caserrole s pečenými bramborami a mrkvový dort zase inspirovala Velká Británie, kde se Kristýna seznámila se svým partnerem a kde asi pět let žila a pracovala. Jak se bude hostům líbit bláznivá sušenková zábava? A co Aleš? Přišel v převleku za retro fitness trenéra z 80. let a pro změnu s malým psíkem, avšak ani toho Kristýna nevezme na milost. Bude konečně klid, nebo se Aleš zase pokusí o nějaký vtip, kterému se kromě něj nikdo nezasměje? Zavládne u stolu harmonie a příslib dalšího setkání, jen co bude Monice lépe?

Kdo vyhraje tenhle bláznivý týden? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? To uvidíte, když si nenecháte ujít další Prostřeno! Tentokrát z Pardubického kraje.

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.