Prostřeno!: Pavla přihlásil do soutěže šéf

Nemluvný mladý otec Pavel (22) obsluhuje čerpací stanici a do soutěže ho přihlásil jeho šéf.

Druhý hostitel Pavel má s přítelkyní již skoro ročního syna. Rodinka bydlí v patře rodinného domu, přízemí obývají rodiče, kteří prý mladým hodně pomáhají. Pavel, který si dnes bude muset své vaření odprezentovat a pohostit soupeře, to nebude mít lehké. Je nesmělý a ke svému vaření je i dost sebekritický, a přestože má krédo „věřit si“, sám si moc nevěří. Doma v kuchyni zatím spíš jen tak experimentoval. Všechno je to taková Pavlova velká premiéra, a tak není divu, že se mu při krájení zeleniny do kuřecího vývaru třesou ruce.

Podívejte se, jak jsou všichni překvapeni, že má Pavel už syna:

Drůbeží maso úternímu menu kraluje, je též součástí předkrmového zeleninového salátu i hlavního chodu, což je roláda z krůtích prsou plněná mletým masem a slaninou. Obrovský flák masa ještě plněný další masem? To se někomu zdá divné a zbytečné, jenže Pavlovi to takhle chutná a pepřem ani grilovacím kořením nešetří. O příloze menu nic neříká, ale budou to – světe div se – oblíbené šťouchačky.

Podívejte se, jak Pavel pokazil těsto na dezert:

Se sladkou tečkou by Pavlovi mohl pomoci přístroj, protože plánuje vafle s ovocem a šlehačkou. Jenže Pavel dal do těsta na vafle místo hladké mouky hrubou. Jak tohle dopadne? Konec dobrý, všechno dobré? Zeleninu a opečené kuřecí maso v prvním chodu spojí majolka a tatarka, obojí koupené. „Proč vývar nevypadá jako ten od maminky?“ diví se Pavel. Asi zapomněl sbírat pěnu a doufá, že druhý chod bude aspoň chutnat jako ten maminčin.

Zavařené moučné noky jsou trochu tuhé a polévka se soupeřům i hostiteli zdá nedochucená. Hlavní chod dopadl docela dobře: maso je měkké, chutné, bohužel i sušší a není k němu žádná šťáva nebo omáčka. Na zábavu si hostitel připravil šipky, a když je večírek u konce, spadne Pavlovi ze srdce velký kámen – jeho večeře nebyla nakonec žádný propadák a vafle slavily úspěch, přestože se šlehačka poněkud zdrcla.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.