Prostřeno!: Petr kvůli gastronomii utekl z vysoké školy!

Nejmladší hostitel Petr (20) zběhl z vysoké školy, aby se mohl věnovat gastronomii. Jenže nevaří doma a nálada u stolu je nevalná…

V úterý hosty na večeři pozve číšník Petr z Benešova. Soupeři však nebudou večeřet u Petra, protože tam probíhá rekonstrukce. Prý… Hostům se to ale moc nezdá, v rodičovském domě, kam se s Petrem podíváme a kde to má moc hezké, prý není dotažená rekonstrukce koupelny. Petr tedy vezme kolegy do bytu kamarádky výtvarnice, kde je to sice moc útulné (podle Pavla až kýčovité), ale taky stísněné.

Petrovým největším koníčkem je rybaření:

Co se menu týče, má druhý hostitel velké plány. Podává velmi moderní jídelníček. A také něco navíc. Sorbetto, prý aby si jeho hosté vyladili chutě mezi dvěma hlavními chody. Tolik jich Petr udělá. Snaží se o odlehčená jídla se zeleninovými přílohami, ale nestíhá, čeká se a všeho je až moc.

Podívejte se, jak Petr vaří:

Petr se tak snaží, aby bylo všechno dokonalé, že to přežene a úkol týdne pak ani nestihne. Nálada u stolu je podivná, na hosty není čas, přestože Petr vaření rozumí, nestíhá. A Pavla má pocit, že „všude byl, všechno zná“. Prý moc poučuje a je to takový brouk Pytlík. Hosté se necítí pohodlně a ani toho moc nesnědli. Po žlutém melounu se sušenou šunkou a fíky dostanou dýňovo-cuketový krém se zakysanou smetanou, ten má jen průměrný úspěch. Dvě hlavní jídla – candát na másle se zelenými fazolkami a krůtí steak na barevném pepři a mrkvové pyré – chutná hostům se střídavými úspěchy a nikoho nebaví to čekání. Krémovo-piškotový dezert s názvem OrchiDea vzbuzuje zvědavost, s orchideou ale nic společného nemá.

Podívejte se, jak si Petr vyhrál s předkrmem:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.