Prostřeno!: Romanovi s menu pomáhal šéfkuchař z Prahy

Batman Roman (31) má doma malinkého Batmana Robina, o kterého se po návratu z Anglie stará na plný úvazek

Jsme opět v Mostě, kde další večeře proběhne pod taktovkou svérázného vousáče Romana, který se charakterizuje jako „tvrdohlavý snílek“. Roman se nedávno vrátil z Anglie a zatím nepracuje a pomáhá své ženě s narozeným synem. Co na to řeknou hosté? Roman se prý v Anglii naučil větší toleranci, asi se změnil a ostatní vnímají, že je jiný, do party úplně nezapadne. Soupeři si o něm myslí, že je hráč, on zase vnímá Olivera jako někoho, kdo se předvádí a chce na sebe upoutat pozornost za každou cenu. Alespoň má však Roman čas věnovat se vaření a přípravě menu...

Podívejte se, co Roman řekl o životě v Anglii:

Prý se tak bojí úkolu týdne, že si ho raději přečte vsedě na záchodové míse, aby byl na vše připraven. I on chce totiž vyhrát. Pár šikovných tipů získal od pražského šéfkuchaře, kterého si váží a na jehož rady dá, ovšem to není pro Olivera žádný argument: „Měl to vymyslet sám!“ tvrdí největší Romanův soupeř. Proč Roman nechce prozradit, z čeho je předkrm? Má pro to své důvody; v jeho sýrových kuličkách je kozí sýr a nechce, aby chuť hostů ovlivnily předsudky. A na nazdobeném barevném předkrmu a sladko-slané kombinaci s příchutí ořechů a červené řepy si pak soupeři opravdu pochutnají.

Kdo pomáhal Romanovi s menu:

Zajímavý je i bramborový krém s houbami. „Co je ale v těch houbách kyselého?“ zajímá Olivera, který by naložené houby nepozřel. Naštěstí je to jen neškodná kapka citronové šťávy. Po bytě, kde zaujme hostitelova sbírka Batmanů, se netradičně šmejdí až po polévce. Úskalím hlavního chodu s kachním prsíčkem a omáčkou z portského vína je batátové pyré, jehož nezvykle nasládlá chuť hostům nejede, to se ale nedá říct o dezertu s nevšedním názvem „láva cake s ovocem“. Během jídla přijde na přetřes i život v Anglii a vážnější sociální téma. A kdo se ukáže jako největší znalec filmů?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Už máte novou kuchařku Prostřeno!? Prostřeno! slaví 10 let a kuchařka vydaná k tomuto jubileu je plná tipů pro amatérské kuchaře… Klikněte pro více informací.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.