Prostřeno!: Romka překvapí alžírskou kuchyní

U vdané pokladní Veroniky (34) se překvapení hosté těšili spíš na romskou kuchyni; jak si pochutnají na té alžírské?

Druhá hostitelka je žižkovská patriotka, na Žižkově žije od narození a nikam se odtud stěhovat nechce. Veronika obývá s rodinou nevelký, ale příjemný a naklizený byt, kam se musí vejít její manžel Mohamed a tři děti. Muž, jak už jméno napovídá, pochází z Alžíru, odkud pramení i úterní alžírské menu. Hostitelka doma ráda kombinuje pokrmy arabské a romské kuchyně, dnes to budou hlavně jídla z Maghrebu, severozápadního Středomoří. Veronika nedá na svého muže dopustit a říká, že je lidé obdivují, jak skvělý pár a rodinu vytvořili, i když jejich začátky nebyly jednoduché. Návštěvu možná více než jídlo zajímá, jak se páru podařilo překonat společenské rozdíly.

Hostitelka vysvětluje, jak to s tím Alžírskem vlastně je:

Při čtení menu budou docela koukat, protože názvy jídel jim toho moc neřeknou. I Veronika udělá jako úkol týdne zeleninový salát a hosty vyzve, aby jí při šmejdění vlezli také do skříní. Co tam najdou? Protože je její manžel muslim, vepřové maso na jídelníčku nebude, to se u Veroniky nevaří. Hostitelka také prozradí, proč muslimům vepřové nechutná, a tvrdí, že s kořením to v Alžíru nijak nepřehánějí, spíš nechají vyznít přirozenou chuť surovin. Budou někomu vadit olivy v polévce? Krásně načančaný předkrm s chipsem je prý oblíbenou pochoutkou od moře a hosté by těch alžírských tuňákových lodiček z pláže snědli klidně i víc.

Podívejte se, jak Veronika připravuje alžírský dezert:

„Birbuša“ je hlavní chod, jehož součástí je kuskus, pro někoho je jídlo s hovězím dost suché, i když ani omáčka nechybí. Veronika je tvůrčí typ a pro hosty si přichystala výrobu šperků, na kterou ale nemají všichni trpělivost. A jaká bude její baklava v rychlejší verzi? Určitě hodně sladká…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 6. 2024

Pokud jste připraveni a dobře zorganizováni, Berani, měl by dnešní den proběhnout hladce a příjemně. Nebojte se oddávat fantaskním snům a věcem rozmarné povahy. Máte právo vybočit z běžné rutiny. Pokud jste však své úkoly nedělali pořádně, budete nyní muset věnovat čas dohánění a plánování dopředu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.