Prostřeno!: Romka překvapí alžírskou kuchyní

U vdané pokladní Veroniky (34) se překvapení hosté těšili spíš na romskou kuchyni; jak si pochutnají na té alžírské?

Druhá hostitelka je žižkovská patriotka, na Žižkově žije od narození a nikam se odtud stěhovat nechce. Veronika obývá s rodinou nevelký, ale příjemný a naklizený byt, kam se musí vejít její manžel Mohamed a tři děti. Muž, jak už jméno napovídá, pochází z Alžíru, odkud pramení i úterní alžírské menu. Hostitelka doma ráda kombinuje pokrmy arabské a romské kuchyně, dnes to budou hlavně jídla z Maghrebu, severozápadního Středomoří. Veronika nedá na svého muže dopustit a říká, že je lidé obdivují, jak skvělý pár a rodinu vytvořili, i když jejich začátky nebyly jednoduché. Návštěvu možná více než jídlo zajímá, jak se páru podařilo překonat společenské rozdíly.

Hostitelka vysvětluje, jak to s tím Alžírskem vlastně je:

Při čtení menu budou docela koukat, protože názvy jídel jim toho moc neřeknou. I Veronika udělá jako úkol týdne zeleninový salát a hosty vyzve, aby jí při šmejdění vlezli také do skříní. Co tam najdou? Protože je její manžel muslim, vepřové maso na jídelníčku nebude, to se u Veroniky nevaří. Hostitelka také prozradí, proč muslimům vepřové nechutná, a tvrdí, že s kořením to v Alžíru nijak nepřehánějí, spíš nechají vyznít přirozenou chuť surovin. Budou někomu vadit olivy v polévce? Krásně načančaný předkrm s chipsem je prý oblíbenou pochoutkou od moře a hosté by těch alžírských tuňákových lodiček z pláže snědli klidně i víc.

Podívejte se, jak Veronika připravuje alžírský dezert:

„Birbuša“ je hlavní chod, jehož součástí je kuskus, pro někoho je jídlo s hovězím dost suché, i když ani omáčka nechybí. Veronika je tvůrčí typ a pro hosty si přichystala výrobu šperků, na kterou ale nemají všichni trpělivost. A jaká bude její baklava v rychlejší verzi? Určitě hodně sladká…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.