Prostřeno! se vrací s novými díly a odstartuje speciálem s šéfkuchaři

Zdeněk Pohlreich, Václav Frič, Jaroslav Sapík, Gianfranco Coizza a Khanh Ta se postaví k plotně. Prostřeno! tentokrát začne u těch nejlepších.

Místo amatérů své síly poměří ti nejlepší šéfkuchaři. I oni musí připravit čtyřchodové menu, ale dostanou i úkol týdne. Velmi speciální – připravit úplně první jídlo, které jako děti ukuchtili. Jaké tedy bylo úplně první jídlo slavných šéfkuchařů? Jinak je všechno jako obvykle, hraje se o 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu.

Jako první se k plotně své restaurace Divinis postaví Zdeněk Pohlreich. Ten pro své soupeře připraví menu v italském stylu.

 • Marinovaná telecí kýta s omáčkou z tuňáka a krutony,
 • Sardinky s citronovým confitem,
 • Mořský vlk s pórkem, cuketou a glazé z limety a zázvoru
 • Koláč ze sorrentských citronů

Menu je vyladěné do nejmenších detailů, ale konzumovat ho budou hosté s těmi nejvybranějšími jazýčky. Jak Zdeněk uspěje? A zvládne nejen uvařit, ale také prostřít stůl, dolévat pití, zkrátka být kuchařem i číšníkem v jedné osobě? Tedy tím nejlepším hostitelem? A jak se pánům šéfkuchařům bude líbit zábava? Zdeňkovi s ní pomůže jeho žena Zdenička. Pány naučí pracovat s koněm. Bude to taková krotitelská show.

Podívejte se, jakou zábavu zvolil pan Pohlreich:

Jako druhý v pořadí do své restaurace Na Pekárně všechny pozve Václav Frič. Milovník české kuchyně sází právě na ni a pro své soupeře připraví následující menu:

 • Uzený pstruh s míchaným vajíčkem a topinkou,
 • Kulajda se zastřeným vejcem,
 • Kančí ragú se šípkovou omáčkou a mandlové krokety
 • Povidlové taštičky s ořechovým máslem a cukrem.

Jako zábavu posadí pány šéfkuchaře na motorky. Jediný, kdo si zábavu nechá ujít, je Jaroslav Sapík. Ten dá přednost vychlazené dvanáctce. A jak Václav uspěje před nekompromisními kritiky?

Václav Frič se podělil o zajímavou vychytávku, která by se vám mohla hodit. Podívejte se na videu:

Ve středu nás do tajů své kuchyně zasvětí Jaroslav Sapík. Ten se v hospodě doslova narodil a kuchařskému řemeslu se věnuje celý život. Připravoval menu pro několik prezidentů, králů, monarchů a papežů. Je nositelem řádu francouzských rytířů a řídí se mottem, že žádná kuchyně není dobrá nebo špatná, jsou jen dobří nebo špatní kuchaři. Jaroslav pro své hosty připraví

 • Husí játra foie gras s marinovanými jablíčky a jablečným pyré,
 • Kapří krém,
 • Dančí hřbet s ostružinovou omáčkou, krupicové noky, královská zelenina,
 • Lívanečky s borůvkami a šlehačkou

S obsluhou mu pomůže manželka Marcela. Jak se bude líbit zábava? Zahraje vesnická kapela, budou se opékat špekáčky a bude se střílet ze vzduchovky.

Ve čtvrtek nás do své tratorie pozve Gianfranco Coizza. Rodák ze Sardinie studoval literaturu a při škole pracoval ve vinařství. Během brigád ochutnal nejen dobré víno, ale i jídlo a cesta ke sporáku se mu začala otvírat. Do České republiky přijel kvůli Kafkově románu, a nakonec se tu zabydlel a založil rodinu. Pro své soupeře připraví menu v italštině. Podávat se bude

 • Melanzana arrosto con pomodorini e crudo di gamberi,
 • Linguine con bottarga di muggine e ricotta mustia,
 • Coda di rospo alla catalana a
 • Tiramisu con mirto e ricotta.

Kdo tohle menu rozluští? A jak se povede večer v italské tratorii? Zábava bude nezapomenutelná. Zazpívat přijdou hostitelovi kamarádi – kapela Support Lesbiens.

Poslední večeři nachystá Khanh Ta – Vietnamec, který se narodil v Krkonoších. Své soupeře pozve do restaurace Taro, kterou provozuje s bratrem. Khanhovo menu pánům pořádně zamotá hlavu. Podávat se bude

 • Nem - -slepice, thajská bazalka, kešu, yuzu
 • Banh - krevety, vepř, tom yum, hlíva
 • Ba chi - bůček, meloun, arašídy, koriandr
 • Nep cam - černá rýže, třešně, čokoláda, mučenka

Skoro nikdo neví, co to je, snad pomohou vypsané suroviny. Khanhovo menu není jednoduché na přípravu, skládá se z desítek malých krůčků, které vedou k neuvěřitelnému výsledku na talíři. Jenomže to vezme pořádnou porci času. A páteční šéfkuchař nebude stíhat. Projeví se to na bodování? A jak si hosté užijí zábavu? Bude to ukázka thajského boxu? A jak dopadne celotýdenní boj mezi šéfkuchaři? Který z nich se ukáže jako ten nejlepší? A jak to vezmou ostatní? Uznají toho nejlepšího? Anebo se snad výhra bude dělit? Napínavé to bude až do konce.

Sledujte premiérové Prostřeno! od 31. 8. v 17.50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.