Prostřeno!: Utkají se dva vyučení číšníci a kuchaři!

Prostřeno! zamíří do Zlínského kraje, kde se potkají a utkají tři muži a dvě ženy. Tři mladíci a dvě Zdenky, které od sebe dělí celá generace.

Tahle parta je genderově i věkově opravdu pestrá, jsou v ní zastoupeny všechny skupiny. Zajímavé je, že se zde utkají dva vyučení číšníci a kuchaři, kteří sice profesionálně nikdy nevařili, přesto diváka zaujme, co všechno ze školy zapomněli nebo se snad ani nikdy nenaučili. Třeba i založení příborů dá Romanovi zabrat. Dopadnou úplní amatéři v kuchyni a u stolu lépe?

Podívejte se na upoutávku:

Úkolem zlínského týdne bude meloun, v létě tak osvěžující a lákavé ovoce. Nebo je meloun vlastně zelenina? A jak si s melounem soutěžící ze Zlínska poradí? Jednou se odváží podávat ho i naslano. Ženy to mají tentokrát více „v paži“, kdo ale nakonec vyhraje? Žena, nebo muž? Mládí, nebo zkušenost? Počáteční pohoda se trochu zlomí ve středu, přece jen se hraje o šedesát tisíc korun. Sledujte Prostřeno od pondělí do pátku a a nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Pondělí: Milá důchodkyně Zdeňka (69) si dokázala získat srdce a chuťové buňky mladších soupeřů

Nejstarší účastnice má před sebou první soutěžní večeři, což, jak víme, není jen tak. Hosté se ještě neznají, a tak kromě normální trémy pondělní hostitel prožívá i obavy z neznáma. Ale paní Zdenka má pro strach uděláno. Je na lidi zvyklá, bydlí ve vícegenerační vile se svou dcerou a její rodinou. Má tři děti a šest vnoučat, takže je na společnost u stolu zvyklá, i když sama je už šest let vdova. U zkušené hospodyně se soupeři cítí příjemně. A také si pochutnají.

Hostitelka připravila vyvážené menu a nic nepokazila. Hostům nabídne lehký italský předkrm, chutný kuřecí vývar, který obsahuje knedlíčky i domácí nudličky. Po kuřecím následuje hovězí, které je, jak hostitelka s potěšením zjistí, pro mladíky u stolu celkem vzácnost. A její roštěná s opékaným bramborem a sázeným vejcem je měkká, dobře udělaná a hezky naservírovaná. Všichni chválí hlavní chod, a to ještě nejedli sladkou tečku, která se jen rozplývá na jazyku. „Sladké překvapení“ je bezlepková šlehačková roláda s jahodami, kterou návštěva už skoro nemůže, bříška jsou plná. I zábava je o jídle, vlastnoručně naložené utopence si mohou soupeři odvézt domů jako dárek.

Úterý: Kurýr a mladý tatínek Jakub (27) zaujal svým tetováním a životním příběhem

V úterý se k plotně postaví kurýr balíkové služby Jakub, který hosty seznámí se svým tetováním a pohnutým životním příběhem. Tatínek malého syna se už musel poprat o život, prodělal onkologické onemocnění a doufá, že jeho život už bude jenom lepší. Možná proto se teď ničeho nebojí. Jakub pracoval jako barista a s tím bude souviset i jeho zábava. Něco už možná zapomněl, přesto předvede celkem efektní ohnivou show. A jakou show předvede na grilu na zahrádce svého domku? V kuchyni se bude Jakub hodně snažit, ale nevyhne se překážkám.

Začne dobře, bohatým salátem s kuřecím masem, ale jeho tomatová polévka s tarhoňou zůstane bohužel studená, což třeba včerejší hostitelce vadí. A zradí ho gril, na který tolik spoléhal. Rozpálí se pozdě, stávkuje a hosté čekají. Dočkají se u Jakuba masa, brambor a řeckého salátu? Kuba je zábavný a upřímný hostitel, který navíc zaujme svým optimismem a snahou porvat se s životem. Jak vyjde bojovníku Kubovi jeho úterní zápas o šedesát tisíc korun? S odvahou se pustí i do moučníku, který dost připomíná včerejší sladkou tečku.

Středa: Uklízeč Roman (23) u sebe doma uklidit zapomněl a hosté musí projevit velkou toleranci

I Roman je vyučený číšník a kuchař a skoro to vypadá, že by měl vrátit výuční list. Živí se radši jako uklízeč, ale před natáčením si měl do domku, kde bydlí, pozvat uklízecí četu sám. Přiznává, že se do pořadu přihlásil, aby si mohl koupit nová okna. Prostě kovářova kobyla chodí bosa, až se hosté štítí u něj jíst. Roman je velký moravský patriot, chodí trošku s hlavou v oblacích a nestydí se mluvit o svých představách „levicového nacionalisty“. Chtěl by obnovit Velkou Moravu. A to docela razantně. Také by se nebál znárodňovat a o pomoc požádat cizí vojska. Je připraven, doma má dokonce plynovou masku.

Na hosty ale připraven není. Ukáže se však, že Roman hlavně mluví, ale má co dělat sám se sebou i s přípravou jídla. Soupeři čekají, radši pomohou s nádobím, protože se jim skleničky i příbory zdají podezřele upatlané, důvěru nevzbuzuje ani drátěnka či odkapávač na nádobí. Také se diví, co jim občas přistane na talíř. Na úvod to měla být šunková rolka s křenovou pěnou, pak hovězí vývar s celestýnskými nudlemi, znojemská pečeně s houskovým knedlíkem, jako poslední moravské vdolečky. A moučník dal hostiteli hodně práce, šel na to s originálním postupem, ovšem nakonec nebude sladká tečka vůbec. Spálí se totiž v troubě na uhel…

Čtvrtek: Elektrotechnik Mirek (24) miluje hudbu, baví se jako DJ a moc nevaří. Jak si poradí s výzvou nasytit čtyři hladové krky? Pokoří vyučené kuchaře?

I elektrotechnik Mirek, kterému patří čtvrteční večer, je momentálně nezadaný. Žije hlavně svými koníčky, a překvapivě i on má v pokoji plynovou masku. Večery tráví hraním nebo si hraje se svým DJ pultíkem, což bude i součástí jeho moderní zábavy. Co na to řekne důchodkyně Zdeňka? Mirek se netají tím, že doma moc nevaří. Dokáže se u plotny vybičovat k nějakému výkonu? Menu má každopádně docela promyšlené a pro ostatní lákavé.

Začne slibně. Pečlivě si připraví lososovou pomazánku s tousty, která zachutná i těm, co jinak ryby normálně nemusí. Asi bez problémů by mohl zvládnout brokolicový krém, zde hlavní kus práce udělá tyčový mixér a dobré dochucení. Mirek trošku zariskuje s hovězími líčky, která potřebují hodně času, aby byla ideálně měkká. V menu neprozradí přílohu, jakou ke svému hlavnímu chodu udělá, ale je to bramborová kaše, která se k tomuto módnímu jídlu tradičně dělá. Jak večeře zachutná Zdeničce? A Romanovi? Tomu jídlo zaskočí a málem se u Mirka zadusí. Jídlo zakončí smetanová panna cotta s ovocem. Mirek se hodně snaží o výhru, pomůže mu v jeho úsilí obrovský Buddha vymalovaný na stěně?

Pátek: Provozní Zdenka (40) je v restauraci jako doma, jenže doma u plotny je to přece jen trochu jiné…

Rozvedená maminka jedné dcery pracuje jako provozní restaurace a pracuje hodně. Zaujme svým bydlením ve Zlíně v baťovském domku, kde má příkré schody, andělíčky a nástěnku svých snů a vizí. To poslední bude i součástí její zábavy. Zdenka vsadí na menu od šéfkuchaře a vede si celkem zručně. Je rychlá – musí být – páteční jídelníček obsahuje hned dva předkrmy a součástí obou je lískové těsto: poprvé je to sušená švestka v kabátku z anglické slaniny s cumberlandskou nasládlou omáčkou, podruhé je to zapečený losos s koprovým dipem. Někdo nemusí kopr, někomu nesedí cibulačka s vínem, s toustem a parmazánem.

Určitě lépe dopadne hlavní chod s panenkou, pepřovou a hříbkovou omáčkou a gratinovanými bramborami; ty ale podle hostů vlastně gratinované nejsou, spíš šťouchané. Posledním chodem je sestřino pokušení, lehký nepečený dezert v italském stylu. Večer to bude neklidný a stále se bude hledat největší taktik. Najde se? Kluci si myslí na Zdenku, ale kterou? Ve finále pohoda prostě nevládne, i když se hostitelka snaží. Hodně se bude mluvit o Romanovi a jeho životním stylu. Všichni mu domlouvají a on je z toho celý nesvůj. Taková kritika by se ale nelíbila nikomu. Stane se z toho taková hra na pravdu. Kdo se bude chtít vyjádřit, ten se vyjádří. S jakou se hosté rozejdou?

Jak to všechno ve Zlínském kraji dopadne? Kdo to celé vyhraje? A bude to výhra zasloužená? Sami můžete vzít spravedlnost do vlastních rukou a určit, kdo z pětice amatérských kuchtíků uvařil nejlépe!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.