Prostřeno! v jubilejním roce začíná historicky prvními díly!

Oblíbený pořad Prostřeno! vstupuje do desátého, jubilejního roku svého vysílání. A začíná – reprízami dvou historicky prvních týdnů z roku 2010.

V prvním soutěžním týdnu se podíváme do ostravského regionu. V koutu severní Moravy žijí Zlata Štěpánková, Žaneta Olšáková, František Letal, Zlatuše Polachov a Dimitri Kanurkov, zatím se ale ještě nesetkali. Již brzy se však poznají a to velmi důkladně. Každý den bude jeden z nich vařit večeři pro ostatní čtyři u sebe doma.

Na konci večera hosté obodují snahy hostitele body od 1 do 10. Kdo získá nejvíce bodů od svých protihráčů, stane se hostitelem týdne a vyhraje 25 tisíc korun. Sledujte už od pondělí 7. ledna každý všední den v 17.55 na Primě.

Pondělí: Milovnice zvířat Zlata

Nejtěžší úkol zahájit týden i celý pořad připadl na paní Zlatu. Rodačka z Ostravy, bývalá řidička autobusu, žije třicet let v paneláku ve Frýdku-Místku. Překonala vážnou nemoc a váží si každého dne. Je obětavá a přátelská, ráda peče buchty a moučníky pro manžela a svoje čtyři vnoučata. Její menu je celkem obyčejné, zato její byt skrývá pár nevšedních překvapení… Účastníci se teprve poznávají, a tak zábava a hovor ještě váznou. Knedlíčková polévka bez knedlíčků mnohé zklamala a co teprve domácí nudličky, které nebyly zas až tak domácí… Ocení hosté alespoň tzv. Metrovou roládu?

Úterý: Atraktivní Žaneta

Nastaví laťku o něco výše atraktivní Žaneta, která se do Havířova přestěhovala teprve vloni? Protože by ráda poznala nové lidi, přihlásila se do pořadu. Žaneta žila nějaký čas v Německu a naučila se tam vařit jídla, která budou součástí jejího menu. Štíhlá blondýna miluje kuřecí maso a zdravou lehkou stravu. Dceři ale klidně upeče řízek a příteli uvaří svíčkovou. Byt má jako ze žurnálu, je důsledná, čistotná a cílevědomá. Miluje tanec a je možné, že hostům zatančí. Nebo se stydí a připravila si pro ně něco úplně jiného?

Středa: Experimentátor František

Třetí večer má v režii kadeřník František. Svoji práci miluje, stejně jako vaření. Rád poznává cizí domácnosti. František je experimentátor, který rád zabrousí do exotických vod asijské kuchyně. Oblíbil si mořské plody, ale i rychlé občerstvení. Dnes neplánuje příliš složitou tabuli, výsledného efektu a skvělého dojmu chce dosáhnout prostřednictvím výzdoby, květin a svíček. Žije na klidném ostravském předměstí v rodinném domku s přítelem, který musí občas snášet jeho špatné nálady. Na to si ale dá hostitel dnes večer určitě pozor. Pro hosty si totiž František naplánoval zábavnou společenskou hru.

Čtvrtek: Temperamentní Zlatuše

Týden je skoro za námi a předposlední hostitelkou je upovídaná servírka Zlatuše, která žije v třítisícovém Brušperku s rodinou a dvěma vnoučaty. Vaří denně a moc ráda. Je veselá, temperamentní, z jídel upřednostňuje minutky. Oblíbila si pořady o vaření a dbá na čerstvé suroviny - polotovary a dochucovadla nepoužívá. Rodina její kuchařské kreace miluje - uvidíme, zda omráčí i ostatní. Její dnešní hosté se mohou těšit na velmi různorodé menu plné neobvyklých kombinací. Bude ale všem po chuti? Čeho bude u stolu víc – jídla nebo Zlatušiny osobnosti? Dostanou se hosté ke slovu, aby mohli snahu hostitelky ohodnotit?

Pátek: Seladon Dimitri

Závěrečný, netrpělivě očekávaný večer s vyhlášením výsledků je tu. Role posledního hostitele se ujal padesátiletý Ostravák Dimitri, jehož rodiče pocházejí z Makedonie. Je rozvedený a pracuje jako technik. Ve volném čase upravuje svůj byt v rodinném domku po tetě, ale také miluje motocyklové závody a rád se zajde pobavit do hudebního klubu. Vyhledává spíš inteligentní humor a hosty chce zaujmout vyprávěním o Makedonii. Upřednostňuje balkánskou kuchyni, oblíbil si steaky, ryby a zeleninu, nezavrhuje ani českou klasiku. Před hosty se chce vytáhnout a dokázat si, že umí vařit a uspořádat sváteční tabuli, i když není profesionální kuchař.

Kdo udělal nejvíce pro to, aby si domů odnesl vytoužených 25 tisíc korun? Srdečná milovnice zvířat Zlata nebo téměř dokonalá usměvavá Žaneta? Kadeřník -experimentátor František či upovídaná servírka Zlata? Nebo poněkud záhadný Dimitri se svou balkánskou inspirací?

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.55 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.