Prostřeno!: Ve finále přijdou na řadu tradiční české Vánoce

Obchodnice Michaela (52) ve finále představí české Vánoce, jak se slaví v její rodině

A to nejlepší nakonec. Ve finále přijdou na řadu tradiční české Vánoce. Na štědrovečerní rodinné menu své hosty pozve obchodnice s obilovinami a olejnatými semeny. Michaela žije sama, nikdy nebyla vdaná a děti nemá, má ale širokou rodinu a hodně času věnuje své milované fence Emilce. Hostitelka návštěvu nadchne svým komfortním rekonstruovaným bytem plným knih na nejstarším pražském sídlišti Invalidovna, ale také svým klidem a pohostinností. Míša působí jako tolerantní a vyrovnaný člověk. K atmosféře večeře přispěje i to, že velmi ráda peče vánoční cukroví, není pro ni problém upéct i přes třicet druhů. To velmi ocení Polka Ilona, která se hostitelčiným cukrovím přejí ještě před večeří, marně před ní Boris mísu schovává.

Podívejte se, jak se Ilona cpe cukrovím:

Míša Vánoce miluje a slavnostní finále připraví nejlépe, jak dovede. Bude stromeček, cukroví, dárečky, kapr i řízky, doma v rodině také podávají krabí koktejl, pražskou šunku, vývar s knedlíčky nebo kubu. A staročeský kuba v pátek také poslední večeři týdne zahájí. Pro muslimy bude ale bez sádla, jen s olivovým olejem. Následuje lehká polévka z bílých fazolí a fenyklu, protože v Míšině rodině moc nemusejí ryby a polévku z kapra doma nevaří.

Podívejte se, jak hostům chutná předkrm:

Následuje hlavní bašta – variace řízečků a tradiční bramborový salát. Míša marně zápolí s domácí majonézou, ale nakonec si stejně poradí. Pro Aitu připraví salát bez majonézy nebo smažený sýr. Celou večeři korunuje bohatý oříškový dort se šlehačkou. Strhne čtyři další národnosti česká vánoční atmosféra podpořená lidovými koledami? U Míši je taková pohoda, že se dokonce zklidní i temperamentní Aita a muslimka Elmira, která Vánoce normálně neslaví, se až dojme k slzám. Dokonce poprosí hostitelku, zda by se u ní nemohla o Vánocích stavit, aby si ty hezké chvíle a dobré jídlo ještě jednou užila. To už je co říct a Michaela má být právem na co hrdá.

A jak poslední večer letošního jubilejního ročníku dopadne? Vyhraje dobré jídlo, nebo zvítězí jiné pohnutky?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.