Seriály a filmy

11. července 2021 04:00

ag

Psí speciál Prostřeno! je tady!

REPRÍZA: Vrr, haf, haf! Hádej, kdo přijde na večeři? Diváci se mohou těšit na speciální týden. Pochutnají si nejen účastníci, ale i jejich čtyřnozí kamarádi.

Prostírat se budou talíře i misky. U prostřeného stolu se totiž sejdou chovatelé a jejich pejsci. Tři ženy a dva muži připraví jako svérázný úkol týdne občerstvení pro šest psů. Komu se to povede nejlépe? Podle statistiky jsou Češi největší evropští pejskaři, vždyť kolik čtyřnohých členů domácností jsme za deset let existence pořadu již poznali! Tak proč je nepozvat do hry? Snesou se ale dohromady?

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Díky pejskům bude natáčení o něco hektičtější a páníčkové budou občas na zhroucení. V centru pozornosti bude hárající fenka Baruška a roztomilý živel Chumlee, zvyklý si svůj rajon pěkně označkovat, spadeno má hlavně na jednu kabelku. Jinak jsou ale odměna i pravidla stejná, opět půjde o krásných šedesát tisíc pro vítěze. Bude mít největší štěstí Dana, protože šlápla do psího hovínka? Nenechte si ujít příští psí speciál a opět nezapomeňte hlasovat! Vždyť deset tisíc může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Pondělí: Paní Dana (36) má čivavu Filípka, který se trochu bojí lidí, ve středu se o něj ale bude bát i jeho panička

Hned v pondělí by to mohlo být u první hostitelky Dany trochu divoké. Poprvé se setkají nejen všichni soupeři, ale i pejsci, kteří se budou muset nejprve pořádně očichat a seznámit. A kromě názorů na jídlo se budou konfrontovat i názory na výchovu mazlíčků nebo na jejich krmení, protože psí občerstvení je zadáním úkolem týdne. Kdo připraví nejlepší misku? A bude ji smět ochutnat i psí slečna Baruška zvyklá jen na granule? To všechno je ve hře, kde samozřejmě i nadále půjde především o soutěžní menu. Trojnásobná vdaná maminka v bytě, který si s manželem kvůli soukromí přetvořili na 4+1, stále trochu bojuje s místem. Doma je jich hodně a k tomu kokršpaněl Deny a čivava Filip nejsou jedinými zvířecími obyvateli panelákového bytu.

Dana překvapí uvítacím přípitkem, rum by byl vhodnější spíš jako digestiv po syté večeři než welcome drinkem. Jako předkrm připraví kremrole s křenovo-šunkovou pěnou, což hosté uvítají jako neomšelou variantu, protože většina zná kremrole jen nasladko. Během jídla jsou ale kremrole shledány poněkud slanými, zato příchuť křenu není skoro znát. Zeleninový vývar s játrovými knedlíčky je podle Lucie slabý a Jakubovi vadí, že hostitelka do polévky přidala bujon, výtku má i k hlavnímu chodu, maso mu přišlo nedodělané. Původně se soupeří báli, že kuřecí steak na zeleném pepři se šťouchanými bramborami bude suchý, to jsou ale zbytečné obavy, Dana připravila kuřecí prsa šťavnatá a svou oblíbenou omáčku uvařila tak, že byla s výsledkem spokojená. Lákavě vypadají i karamelové řezy, které jsou pro někoho až moc sladké, takový ale karamel už prostě je. Do školních let se naši pejskaři vrátili během hry „město, jméno, zvíře, věc“, která má dva vítěze.

Úterý: Jakub (22) má na venkově ve své historické roubence tři pejsky, na návštěvy přichází se svou Mimi

Jakub představí zajímavé bydlení, velké historické a zčásti zrekonstruované stavení, kde bydlí se svou přítelkyní a jejími dvěma dětmi. Druhý hostitel je mladý, možná se teprve hledá, skoro na samotu přesídlil z Prahy. S o patnáct let starší partnerkou chovají kromě tří psů ještě mnoho dalších zvířat a živí se údržbou zeleně na hřbitovech. Jakub je určitě rád na čerstvém vzduchu a venku se bude k radosti pejsků i stolovat. Na jednu z hostitelek se chvíli čeká, Kuba mezitím psům uvaří polévku ze zbytků a doufá, že si pochutnají i na krevetích hlavách. Alenčina fenka Bára, která je zvyklá jen na granule, vypadá, že by úkol týdne taky ráda ochutnala.

A co Jakub připraví pro své hosty? Hovězí satay se salátem je předkrm, který se mu bohužel moc nepovede. Maso je přepečené a dosti tuhé, prý to umí lépe. Mladý kuchař je z toho poněkud nešťastný a doufá, že rajčatová polévka nebo špagety s krevetami dopadnou lépe, což je pravda, ale ke každému z chodů jsou nějaké výtky. Polévka je třeba pro Lucii bez chuti a krevety, se kterými si dal hostitel hodně práce, každému prostě nesednou. Nejlépe dopadne poslední chod, což jsou jablkové lívanečky, kdy jablka jsou nastrouhaná přímo v nadýchaném těstě. Ovšem co Jakubovi totálně vybouchne, to je zábava. Měly se batikovat povlaky na polštářky, jenže Kuba je ne a ne najít. Prostě úplná ztráta hmoty! Hospodář proto návštěvě nabídne, aby se alespoň porozhlédla po jeho hospodářství a seznámí je i s dalšími zvířátky na své usedlosti.

Středa: Slovenka Lucia (21) se trápí se svým křížencem Chumleem a v kuchyni jí vytečou nervy

Mladá maminka čtyřměsíční dcerky a jednoho nezbedného odrostlého štěněte pozve návštěvu do bytu, kde žije se svým partnerem, miminkem a mazlíčkem Chumleem. Kříženec jorkšíra a maltézáka své paničce ve středu pěkně zabrnká na nervy. Na začátku večeře se opět na někoho čeká a Chumlee se už těší na hárající fenku Báru. A už podruhé zvedne nožičku, aby si označkoval kabelku její majitelky. U stolu se kromě jídla řeší výchovné chovatelské metody. Lucia nechce svého nezbedného pejska uvázat a tečou jí nervy i slzy. Napětí je znát a přenáší se i do kuchyně, kde hostitelka finišuje s večeří a trochu u toho zmatkuje.

Z lískového těsta si Lucia naplánovala předkrm i dezert, což je ovoce zapečené s vanilkovým pudinkem. V předkrmu je i cuketa, proto název „šnekocuk“, šneci jsou plnění šunkou a sýrem. Je to takové česko-slovenské menu, halušky sice nebudou, ale jako polévka je kapustnica na maďarský způsob, kyselá, s klobáskou a uzeným, červená po paprice. Sýr a šunka jsou v plněných kuřecích prsou, protože jako hlavní chod si Lucka zvolila plněný řízek cordon bleu s bramborovou kaší. V jednu chvíli to už chtěla vzdát, úplně se hroutí, když se jí zdá, že kuřecí maso zůstalo pod trojobalem syrové. V kuchyni ji ale podrží Zdeněk a Lucia to snad ustojí, i když v pohodě hostitelka určitě nepůsobí. A není sama… Vedle spadl ze židle Filípek a na chvíli to s čivavou nevypadá vůbec dobře… Dana si zoufá, dostanou se hosté vůbec k hlavnímu chodu? A jak bude pejskům chutnat úkol týdne – pečené mleté maso s ovesnými vločkami? Hosté ochutnali také a s nadsázkou zkonstatovali, že to je možná nejlepší jídlo dne. Alespoň Mimi a její páníček si pochutnávají. Hosty bohužel nepobaví ani celkem náročná ruční zábava, pletení náramků ale potěší Danu, která to ovládá ještě z tábora.

Čtvrtek: Zkušená chovatelka Alena (54) pro jistotu zavře svoji hárající Barunku do klece

Paní Alena je nejen nejzkušenější chovatelkou, ale asi i nejzkušenější kuchařkou, jak se ukáže. Čtvrtá hostitelka žije v nevelkém bytě s přítelem a nejmladším patnáctiletým synem. Její mladá fenka Bára začala hárat, takže samozřejmě zajímá všechny pejsky, co přijdou na návštěvu, hlavně Chumleeho. Alena se proto rozhodne zavřít Barušku do malé klece, kterou má ještě u dob, kdy vozila své pejsky na výstavy. A že jich bylo! Barunka prý není na klícku zvyklá, ale je tam hodná a večeře by tudíž mohla proběhnout v klidu. Aspoň tak si to hostitelka přeje a ostatní s ní víceméně souhlasí, až na Lucku, které se to nelíbí. Alena je sice vyznavačkou granulí, ale pro pejsky upeče také sušenky, je to spíš pamlsek než normální psí žrádlo, a čtyřnohé návštěvě chutná. Vločky jí ale došly a Alena musí zaimprovizovat.

A co nabídne hladovým páníčkům? Spoustu dobrot, s nimiž si docela vyhraje. Alena totiž nepůsobí v kuchyni vůbec nervózně a jídlo připraví v klidu. Hezky působí chuťově sladěný předkrm, v cuketě se slaninou se skrývá zapékaný camembert a přikusují se k němu domácí bagety, asi nejpovedenější pečivo týdne. Na hlavní chod se chvíli čeká a návštěva může jít vyvenčit pejsky. Po návratu strávníky čeká panenka s houbovou omáčkou a opečené brambory, jen Lucia by uvítala propečenější maso. Všechny potěšil i vývar s celestýnskými nudlemi a třeba pro bývalou vegetariánku Danu je hovězí polévka chutná novinka, sama ji ještě nikdy nevařila. Poslední babiččiny koblihy s borůvkami a šlehačkovým krémem si někdo asi představovali jinak, ale přesto moučník nezklamal. A to samé platí i o klidné ruční zábavě s origami. Jen jestli Bára paničce odpustí, že o tohle všechno ve svém domácím vězení přišla…

Pátek: Ředitel agentury Zdeněk (33) má doma kočku i psa a kolem domu naštěstí i zahradu

Finále v domku v Lešanech u dvojnásobného tatínka Zdeňka bude důstojným zakončením celého speciálního týdne pro pejskaře a jejich miláčky. Jeho fenka Keitie je prý trochu rozmazlená, ale jinak hodná, pohodová, vždyť doma se ještě snese s dalším členem rodiny, kočkou Michel. Psi jsou v pátek už docela parťáci, jen Lucia se svým Chumleem je taková nejistá, jako by nevěděla, co úplně chce, a dělá si starosti, i když nemusí. Zdeňkův řadový, naštěstí kvalitně oplocený domek se vstupem na malou zahradou umožňuje pejsky vypustit ven, což také v pátek hosté využijí. Trochu na to doplatila Jana, která během venkovní zábavy v házení šipek šlápne do psího exkrementu.

Po celém týdnu by si hosté dali už něco lehčího, hodně zeleniny, a to jim hostitel bohatě splní. Pravý hovězí argentinský steak s rukolovým salátem se sušenými rajčaty a grilovanou zeleninou už nemá žádnou další přílohu. I když je dva za sebou hovězí vývar, nijak zvlášť to nevadí, protože tentokrát je pro změnu s knedlíčky a nudlemi. Zavářky se tedy liší a možnost srovnání se přímo nabízí. A je to výborná polévka s plnou chutí. Páteční první i poslední chody jsou italské. Jako předkrm Zdeněk podává bruschettu a smetanová panna cotta se mu tak povede, že podle Dany jde o nejchutnější dezert týdne. A není sama, kdo se oblizuje. Zajímavou zkušenost totiž účastníci udělali s úkolem týdne, když se vlastními silami snažili vyrobit nějakou psí dobrotu, což se v pátek skvěle povedlo i Zdeňkovi. Suchary z kuřecích jater a ovesných vloček by asi od pejsků dostaly deset bodů, protože jejich misky zůstaly prázdné. Prý to hostitelé někdy takto ukuchtí pro své mazlíčky i doma, když vidí, že to nedá velkou práci a změna krmení má u pejsků takový úspěch.

A kdo to celé vyhraje? Zvítězí dobrá kuchyně, nebo dobré nervy? Po jakém úkolu týdne zůstanou jen prázdné misky? Sledujte první speciální psí Prostřeno! a dozvíte se to!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Užijte si také další oblíbené pořady, seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.