Prostřeno! Radim připraví večer s vojenskou přesností!

Obchodník Radim (30) se na svůj večer připravil skoro s vojenskou důkladností a přesností.

A to není žádná náhoda, protože Radim usiloval o vstup do francouzské legie. Nakonec neuspěl ani v naší armádě, protože měl v dětství diagnostikovanou celiakii. Ta mu sice zatím žádné problémy nedělá, ale aspoň jeho čokoládový dort s omáčkou z lesního ovoce a šlehačkou bude bezlepkový (a výborný). Není v něm totiž žádná mouka. Ale nepředbíhejme, celé Radimovo menu vzbudilo u soupeřů velké očekávání – a právem.

Na úvod je opečený sýr halloumi na cuketovém polštářku s bagetkou a brusinkami, předkrm je dobře chuťově sladěný, lehký i zajímavý. Řecký sýr, ideální na grilování, každý nezná. Radimovi se povede i cibulačka, hutná tak akorát, pěkně karamelově zabarvená a chutná. Nejvíce si sympatický hostitel vyhraje s hlavním chodem, králičí roládou s bramborovo-hráškovým pyré a pečenými rajčátky. Roládu z králíka Radim naplnil fáší z králičího masa, je obalená slaninou a hermeticky uzavřená v alobalu, aby králík nebyl suchý. Kvůli tomu se ale z králíka nevypeče žádná chutná šťáva a ta nakonec v jídle s kaší chybí.

Šlehačka napoprvé nevyšla

Jak si Radim poradí s dalším pečeným dezertem, čokoládovým dortem s omáčkou z lesního ovoce a šlehačkou, a ještě s povinnou bábovkou? Lépe než včera Kuba? Mladší kolega v úterý ocení zábavu; miluje svoji vanu, kde prý dokáže strávit celé hodiny, a u Radima si může s ostatními vytvořit vlastní aromatickou koupelovou sůl s bylinkami.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.