Seriály a filmy

3. května 2017 19:00

Prostřeno! Renata měla už několik restaurací! Bude to v jejím menu znát?

Chilli výzva - Prostřeno!

Renata (60) žije střídavě v Brně a Itálii. Nikoho proto nepřekvapí, že její menu bude stoprocentně italské a také z italských surovin.

Je Radek nastydlý, nebo spíš od včerejška nenaložený a na hostitelku trochu naštvaný, protože ho včera kritizovala? Renata si myslí to druhé a je pravda, že Radek Renatu podezírá, že věci ráda odflákne, a nelíbí se mu ani Renatin prostřený stůl. A zděšený je z pokoje Renatina vnuka v bytě, kde hostitelka žije v Brně -Kohoutovicích se svou dcerou. Všude je prý prach, pavučiny, špinavé zdi, neútulno. „Jsem v šoku, jak takhle může žít šedesátiletá žena?“ diví se včerejší hostitel. Italskou hostinu zahájí plněná vejce, což je úkol týdne. Prý moc kyselá, je v nich hodně citronu.

Radek si stěžuje

A ke všemu ještě nervózní hostitelka rozlije Radkovo pivo, které přeteče. Předkrm je pro změnu zase spíš bez chuti, jde o slaný koláč z lístkového těsta s vejci, rukolou, špenátem a sýrem. Následuje (pro srovnání se včerejškem) dýňová polévka ozdobená semínky a olivami. Ty tam ale podle Radka vůbec nepatří, naopak podle Renaty jde o typickou ukázku lombardské kuchyně. Ta Radkovi, zdá se, nechutná vůbec, ale posmutnělá hostitelka to bere tak, že „hra je hra“. Telecí ossobuco na hlavní chod podává s batátovou kaší, telecí moreček, který Italové v tomto pokrmu tak zbožňují, Moraváci radši oželí. Zábava – tancování podle televize – nakonec Radka pobaví nejvíce, přestože skoro netančí, tváří se a bojí, „že se ztrapnil před celou republikou“. A vše vyvrcholí při výzvě s chilli papričkou, kdy se Renata s Radkem hecují nejvíce. Hostitelce se také nepovedl korpus z lineckého těsta a tak použije na svůj dezert s vanilkovým krémem a ovocem korpus koupený, k čemuž se přizná. Italské hospodyňky se s tím prý také moc nepářou…

Sledujte od 17.35 na Primě.

Pepř v dezertu Pepř v dezertu

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!