Prostřeno! Šárčino menu Jardu pěkně rozčílí!

Plné zuby Šárky - Prostřeno!

Po francouzské večeři nachystá Helena (42) obyčejné české menu s tajemstvím a rozčílí Jardu, kterého ale pěkně štve také Šárka.

Čtvrtá hostitelka Helena, která je momentálně na nemocenské, nosí celý týden na hlavě paruky, dnes má obzvlášť nápadnou image. Vystudovaná zdravotní sestřička, ale také číšnice nebo prodavačka, vsadí na obvyklá česká jídla a se servisem se moc nepáře. Přesto si věří, avšak nezaujme ani bytem v Karviné, kde žije s dcerou a vnučkou. Jarda, který dosud vystupoval jako takový dobrácký medvídek, je ve čtvrtek jako vyměněný, ale není sám, kdo se u Heleny necítí moc dobře. Naštve ho menu, které není přesné a mate ho.

Vzorný host

Co se třeba skrývá pod úvodním „chlebovým tajemstvím“? Jarda není na žádné záhady zvědavý, a navíc si na jakési chlebové smažence nepochutná on ani soupeři. Pórková polévka dopadne docela dobře, jen Šárce nepřipadá nic extra a také jí vadí, že je v ní víc brambor než pórku. A co takové plátky s rýží? A proč je plátek jen jeden, když na menu je v množném čísle? Jaké a s čím budou? To zatím neví ještě ani hostitelka, která se nakonec rozhodne pro hořčici, maso z tlakového hrnce je měkké, škoda, že si s tím nedala víc práce. Helena ale o sobě nijak nepochybuje, má pocit, že když hosté skoro všechno snědli, má vítězství v kapse. Domácí „tiramisa“, jak hostitelka říká svému dezertu, není také žádná hitparáda, takže nálada během večera není příjemná a vztahy se poněkud pokazí. A proč to schytá od Jardy také Šárka? Moc mluví, nikoho nepustí ke slovu a o Španělsku už Jarda nechce nic slyšet!

Sledujte premiérové Prostřeno! každý všední den v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek