Seriály a filmy

11. října 2021 10:00

Aneta Gretzová

Šikovná mladá kuchařka, nadaný parkourista a zajímavé menu již tento týden v Prostřeno!

Prostřeno! (41) - upoutávka

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Ženy budou v přesile, a bude tedy zajímavé sledovat, jestli jsou v kuchyni opravdovými hvězdami, nebo jestli je předběhne o délku vařečky jediný muž týdne. Boj o čest hostitele a výhru k tomu bude nelítostný. Komu se zadaří a s jakým menu?

Vařit se bude především česká kuchyně, na mezinárodní si troufne právě onen jediný muž. Koho uchvátí česká klasika a bude se srovnávat přístup k ní? Zvítězí nakonec ambice, moudrost, nebo chuť experimentovat? Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát salát s kuřecím masem? A jak se k němu kdo postaví? Zapomene na něj někdo? To je, oč tu běží, ale pozor! Právě úkol týdne mnohdy rozhoduje celkové hodnocení. Zkrátka – všichni soutěžící předvedou, kdo zvládne neočekávané situace a kdo si jede podle svých pravidel a úkolem se rozhodit nenechá.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Trenér parkouru Jan (34) připraví dva předkrmy, zajímavý hlavní chod a italský dezert.

Jenže. Hlavní chod nezaujme servírováním, hostům bude chybět polévka, a navíc: hostitel se přizná, že panna cotta je ze sáčku. Jak se k takovému řešení přípravy dezertu postaví další ambiciózní hostitelky? Jan by v případě výhry dal peníze přítelkyni, která by jistě věděla, co s nimi. Jan je milý, přátelský, překvapí zábavou a nadchne výhledem ze svého domu. U jeho stolu Alenka poprvé ochutná chřest. Nadělí proto body navíc, nebo si bude schovávat rezervu? A pozná se už během pondělí taktik u stolu? Nějaké tipy jsou, ale je tomu opravdu tak? Co koho překvapí, zjistíte už v pondělí.

Úterý: Maminka na mateřské dovolené Miroslava (28) zaujme hned předkrmem.

Slaninový džem zamotá hlavu všem jejím hostům, a to ještě nevědí, že jej hostitelka tak trochu připálí. Miroslava se sice umí v kuchyni otáčet, přesto vzpomíná na historku z vaření: Jednou dala ohřát manželovi vaječné muffiny do trouby na plastovém talířku, který se roztekl po celé troubě. Naštěstí ji ale zachránila a peče v ní dodnes. Ráda s manželem griluje, ale menu z grilu dnes její hosté očekávat nemohou. Dojde na medvědí česnek a experiment v podobě řízku v oříškovém obalu. Komu zachutná a kdo najde ve svém obalu skořápky? Poletí za takovou chybku body dolů? Sledujte už v úterý, jak tohle dopadne!

Středa: Pracující Michaela (41) se chystá na mateřskou dovolenou.

Tři syny už má, takže je jasné, že se věnuje především dětem. Do pořadu se přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Ráda si odnese nové zkušenosti a lákavá je pro ni i možnost výhry. Před televizní kamerou účinkovala v roce 2017 v pořadu Vztahy s Janem Musilem. Vzpomíná na to, že jednou místo soli použila cukr, takže snad se jí to tentokrát nestane. Ráda připravuje česká jídla, vaří často a hodně, sní skoro vše. Sama sebe popsat neumí, ostatní v ní ale pomalu začínají vidět taktičku týdne. Je tomu opravdu tak, nebo jde jen o nedorozumění? Její menu bude velmi české, ovšem má jako takové šanci na výhru? Jak se strefí do chutí svých kolegů, uvidíte už ve středu.

Čtvrtek: Studentka Anna (16) vaří od dětství.

A chce své babičce dokázat (a také jí udělat radost), že vaření zvládne a že vyhraje. Do pořadu ji totiž přihlásila její babička, protože si o ní myslí, že je dobrá kuchařka. Anna tuto výzvu přijala a chce dokázat babičce i sobě, že vše zvládne. Ovšem nebude jí věk spíš na škodu? Na jaký trapas z kuchyně vzpomíná? Když poprvé vařila drožďové knedlíčky, tak z toho vznikla špinavá zakalená voda, protože tam zapomněla dát vajíčko. Anna nejí rozinky, miluje a ráda připravuje jídla české kuchyně. Má ráda kuře na paprice, to se ovšem v jejím menu neobjeví. Proč a čím se bude nakonec šikovná studentka snažit zaujmout? To zjistíte už ve čtvrtek.

Pátek: Důchodkyně Alena (66) je velmi aktivní, čas na vaření si ale vždy ráda najde.

Vyučila se jako pletařka a poté si dodělala školu a pracovala jako technická kreslířka. Věnovala technickému kreslení na báňských projektech. Do pořadu ji přihlásila její vnučka, protože si myslí, že umí dobře vařit. Na jakou nehodu z kuchyně vzpomíná? Jednou vařila pro vnoučata nudličky na curry. Po chvilce si odběhla od plotny a přišel za ní vnuk a říkal, že masíčko už nebude. Když se vrátila, tak pochopila, že má pravdu. Ráda připravuje guláš s rajčaty a chilli paprikou, ale tento pokrm se neobjeví v jejím menu. Je totiž poměrně specifický a při cestě za výhrou je třeba sázet na jistotu. Jaká to je v případě usměvavé Anny? Jak ostatní hosté nakonec její volbu ocení, to se dozvíte v pátek. Sledujte, jak toto dopadne.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 6. 2024

Berani, vaše flexibilita bude dnes podrobena zkoušce. Možná se budete kroutit a ohýbat, abyste se přizpůsobili konturám dne. Zjistíte, že pokud spojíte síly s mocnými hybateli, uděláte toho poměrně dost a budete úspěšní. Nenechte se zastrašit intenzitou emocí druhých lidí. Sílu naleznete ve svém klidném, uzemněném já.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.