Seriály a filmy

20. června 2016 10:17

Šok v Prostřeno! Neuvěřitelný nepořádek a zápach v bytě

REPRÍZA Jihomoravský kraj reprezentují dva muži a tři milé ženy. Jeden z mužů je sympatický gay Milan a druhý trošku podivín, který začne v pondělí dost nešťastně. Hosty šokuje Davidova domácnost bez ledničky, přejde je chuť k jídlu a vypadá to, že možná přejde i samotného hostitele.

Nakonec to vypadá tak, že David, který prý v soutěži nemá co dělat, nepřišel vyhrát, i když by se mu padesát tisíc určitě hodilo, ale spíš se chtěl dosyta a dobře najíst a napít. Toho se dočkal a po týdnu úplně rozkvetl. V pátek přijde k Leoně dokonce vyfintěný a navoněný. Také rád pomáhá lidem, což během týdne dokáže, i když o to ne každý stojí. Bude to týden rolád a brambor, úkolem týdne je příprava vlastní domácí paštiky. A ukáže se, že paštika zase není na přípravu tak složitá, jak se všichni domnívali. Kdo to nakonec v Jihomoravském kraji vyhraje? Sledujte další týden s pořadem Prostřeno!

Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno!

Pondělí: První soutěžící David (37) své soupeře šokuje. Hostům u něj nechutná, dokonce si odskočí pro pití a hygienické ubrousky

Začátek týdne na jižní Moravě není pozvánkou, na kterou budou účastníci rádi vzpomínat. David je možná dobrák od kosti, ale také trochu podivín a pořádek není jeho silná stránka. Možná to už kolem sebe ani nevnímá, ale příchozím se podlomí kolena. V bytě je zatuchlý vzduch, špína a nepořádek, štěká tu pejsek, soupeře přejde chuť k jídlu. Hostitel navíc nemá ledničku, na lince tudíž leží oschlé jídlo, které teprve bude podávat, o hygieně se nedá moc mluvit. To platí už o úvodním ovocném salátu, z něhož si každý jen tak taktak zobne. Hrášková polévka je hodně husté konzistence a nevábné barvy, je v ní moc mouky. „Když to chutná mýmu psovi, tak jim to bude chutnat také,“ myslí si o svém menu David. Mezitím co smaží karbanátky na hlavní chod, hosté se seberou a jdou si koupit nějaké pití a hygienické ubrousky na ruce, které si u něj ani nemají kde umýt. Venku se trochu vydýchají a koupí si sekt: „Bouchli jsme šampaňský, abychom ten večer zvládli.“ Pozřou vůbec hlavní chod? Karbanátky, kam David nastrouhá kysané okurky, nakonec nejsou tak strašné, kaše se sice divně táhne, ale to je tím, že je v ní nastrouhaný sýr. Hostitele zajímá, proč návštěva nejí a žádá čistou pravdu. Také uslyší, že kromě nepořádku a nedostatečné hygieny „nemá na to, aby vařil v pořadu Prostřeno!“ Ani dezert to nenapraví. „Sladká pomsta“ je „patlanina“ a úkol týdne si soupeři spletli s krtkovým dortem – paštika je taková nepovedená hromádka. Nakonec nejí ani hostitel David. Je mu špatně, jak tvrdí, nebo mu vlastní jídlo také moc nechutná?

Úterý: Večer u Dany (31) je po včerejšku zážitková gastronomie, zakončená projížďkou starou šalinou

Večer u sympatické Dany je takovou hojivou náplastí za včerejšek, začátek je ale napínavý. David dlouho mešká a nikdo neví, zda není stále uražený a vůbec dorazí. Telefony sice nebere, ale nakonec přijde a jí, špatně mu není, kapky nepotřebuje a už jenom chválí a chválí. A je co. Na začátek Dana podává mini burger, který je dokonce s domácím pečivem, ale to dalo hostitelce dost zabrat. Housky dělá nadvakrát, protože poprvé na ně zapomene a úplně je spálí. Stihne to? Následuje brokolicový krém, který dokonce chutná i těm, co si mysleli, že usrknou jen pár lžic ze zdvořilosti. Šťouchané brambory a plněná kapsa všechny báječně nasytí, nádivka se sušenými rajčaty není mdlá a jídlo hostitelka určitě neodflákla. Co ale trošku drhne, je vzpomínka na včerejšek. David nemá moc sebereflexe a myslí si, že u něj doma je stejný pořádek jako u Dany, a pokud někomu něco v pondělí nechutnalo, je to spíš od soupeřů taktika než nepříjemná pravda. Co ale všechny opravdu překvapí a nadchne, je zábava. Dana myslela na všechno a hosty nechá povozit večerním Brnem historickou šalinou, kde také servíruje svůj cheesecake, který rovněž nemá chybu.

Středa: Erika (31) je Davidovým opakem. Moc si nevěří, ale hostům se u ní líbí a také jim chutná

Třetí kuchařkou je vdaná maminka, kterou trápí chronické zdravotní problémy a její omezená hybnost je pro ni při vaření a servírování určitým handicapem. Jak se s tím Erika vyrovná? Je hodně nervózní a má pocit, že se jí nic nedaří. Přitom je zkušená kuchařka, která umí jídlo dochutit, a podle toho, jak se večer nakonec vyvine, se zbytečně podceňuje. A k jejímu překvapení dorazí i nečekaný pomocník. David včera přišel poslední, ve středu zazvoní jako první a hostitelce nabídne pomocnou ruku. David má charitativní sklony, rád pomáhá, dokonce se snaží i odklízet nádobí ze stolu, což nedopadne vždy dobře. Erice ale pomůže oloupat vajíčka, rozložit stůl, podaří se mu zachránit přípitek, protože jako jediný otevře domácí šampaňské. Erice tečou nervy, dokonce i slzičky, „kuřátka“ na vaječný předkrm trochu stávkují. „Prokládaný vepřový plátek“ jsou oblíbené „řízky naruby“, které se hostitelce moc povedou, dokonce jsou hodnoceny jako nejlepší maso týdne. Vepřové se jen rozpadá… A přestože plněné pečené brambory bohužel v troubě poněkud vyschly, hosté jídlo chválí a David se cpe se stejnou chutí a nadšením jako včera. Moc se mu ale nelíbí, když mu Leona připomíná jeho pondělní fiasko nebo srovnává jeho polévku s voňavým hráškovým krémem u Eriky. Hostitelka výborně zvládne též úkol týdne i estetický jablečný moučník v podobě růží z lístkového těsta. V neposlední řadě návštěvu potěší i pozvánka do pivovaru a takové „fiasko“ nakonec uklidní i Eriku.

Čtvrtek: Sympatický Milan (25) je trochu zbrklý, ale jinak dobrý hostitel i kuchař. Na zábavu přivede svého přítele

Je to zvláštní náhoda. Zatímco včera Erika „růžemi z listového těsta“ svoji večeři končila, Milan tímto estetickým předkrmem čtvrteční hostinu zahájí. To přece není jídlo, které připravujeme každý den! Jeho růže jsou ve slané variantě se salámem a pěkně křupou. Sympatický Milan je dobrý hostitel, ale znervózňuje ho David. Snažil se mu během večeře pomáhat a výsledkem bylo vylité víno po stole. Milan se na Davida naštval, ale vzápětí stejnou chybu zopakuje sám. Každopádně se snaží, aby se kolegům u něj doma líbilo. Bude jim chutnat frankfurtská polévka? Jaký je vůbec rozdíl mezi frankfurtskou a gulášovou polévkou, zajímá Leonu. Kuřecí roláda ve slaninovém kabátku je plněná ovocem a sýrem, což je docela zvláštní kombinace, ale prý poněkud mdlá. Další roláda a další šťouchané brambory určitě nevadí Davidovi, který jí, až má boule za ušima a na žaludeční kapky zapomněl. Zdá se, že ho vyléčí jen pořádné jídlo. Žemlovku s pudinkem a ořechy podává Milan netradičně v zapékacích formičkách. Erika se na ni ale po zkušenostech ze školní jídelny ani moc netěší… Milan také spoléhá na zábavu, kvůli které představí svého přítele. Bude míchat koktejly, jenže tuhle příjemnou chvíli předčasně ukončí zamrzlý šejkr, s nímž si tentokrát neporadí ani David, který jako jediný dostane hořícího barevného panáka.

Pátek: Mladou babičku Leonu (39) tipují soupeři za favoritku. Oprávněně?

K poslední hostitelce se vracíme do Znojma. David přišel zase o mnohem dříve s nabídkou pomoci. Tentokrát ho hostitelka odmítne a pošle ho na procházku. Jen by ji znervózňoval, má před sebou ještě hlavní chod a spoustu dodělávek. U přípitku s tradiční pálenkou opět lítají skleničky. Je to proto, že na jižní Moravě mají toho alkoholu tolik, že si ho mohou dovolit rozlévat po zemi, jak se s nadsázkou domnívá hostitelka? A Milan, který toho docela hodně nejí, přesto se zatím držel zpátky, v pátek upozorňuje, že na jídelníčku je hodně věcí, které nesnáší. Kari, kapusta, brusinky, a protože prý nejí ani kachnu a mandle, tak mu nesedne ani Leonina kachní paštika. Že by ve finále začal taktizovat? „Já tady budu dnes za hajzla,“ uvědomuje si Milan, kterému to během poslední večeře prý tak vyšlo. Hostitelka to ale vidí jinak – prostě v ní vidí konkurenci. Ale ani ostatní kromě Davida nejsou z jídla nadšení. Kari polévka s kuřetem je moc slaná a výrazná, aspoň pro Danu, která kořeněné pokrmy nemusí. Plněná vepřová panenka v kapustovém listu se šťouchanými bramborami a tymiánem je spíš zklamáním, stejně jako pošírovaná hruška s ořechy a šlehačkou. Úkol týdne musí Leona připravit také, přestože má paštiku na předkrm, jak se jí zdaří vegetariánská varianta? Leoně ještě není čtyřicet a už je babičkou, což kolegům neujde a je to téma k hovoru. Milana to nešokuje, sám má dvě sestry, které měly děti už v sedmnácti. Kreativní zábava u stolu by měla jít nejlépe Davidovi, který je vyučeným zahradníkem. Na pořadu jsou totiž kytičky…

Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.