Španělské Vánoce v Prostřeno!

Temperamentní Olga (68) ovládá nejen španělskou kuchyni, ale i španělské rytmy.

Ač je druhá Olga nejstarší, energii by mohla rozdávat. Narodila se na Slovensku, vyrostla v Čechách a přes třicet let žije ve Španělsku. A přesto nezapomněla na české koledy – Guy se jí směje, že je úplný jukebox na koledy. Olga umí jako herečka dobře zpívat a nestydí se, což se jí bude hodit, protože při čekání na jídlo se muzicíruje. Olga teď žije v centru Prahy s nemocným bratrem, který potřebuje její péči.

Gabriela odmítá ochutnat:

Večer poznamená pozdní příchod Gabriely. Do bytu vtrhne jak velká voda a tak se bude i celý večer chovat. Bude ji dost slyšet, zato jíst moc nebude. Přitom Olze jde vaření od ruky, že by to bylo tím, že její hlavní chod připomíná ten pondělní?

Gabriela prozradila svoji taktiku:

Předkrm je typický pro středomořskou kuchyni, na talíři je žlutý šťavnatý meloun a k tomu sušená šunka. Jednoduchá, ale geniální kombinace, tuhle kombinaci do sebe ale nedostane nejen veganka Rebeka, ale ani Gabriela. K horké a voňavé rybí polévce se spoustou masa nemá nikdo připomínky, losos je i na hlavní chod: opečený na grilovací pánvi na kvalitním olivovém oleji s předvařenými brambory, dopečenými v alobalu a s milým doplňkem v podobě majonézové omáčky s česnekem. Tolerantní Olgu nerozhodí ani to, když ji před jídlem přijde Rebeka požádat, aby jí na talíř rybu vůbec nedávala. Dostane trošku salátu, co mají ostatní jako oblohu.

Rebeka si diktuje požadavky:

Před španělským dezertem flanem si hostitelka oblékne šaty s volány a zazpívá písničku z filmu s Penélope Cruz a trošku i zatančí. Olga hosty pobaví a bez rozpaků přízná, že závěrečný pudink připravila z polotovaru. Španělského… Komu bude nejvíc vadit dezert z prášku? Někomu se bude u Olgy líbit moc, a někomu zase vůbec…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.