Prostřeno! Štěpán naservíruje svíčkovou místo krkovičky, nikdo to nepozná!

Dlouhé čekání - Prostřeno!

Štěpán (22) si nalévá panáky, docela provokuje, lehce podvádí, ale v kuchyni si i přes svou nezkušenost nakonec ví rady.

V úterý se k plotně postaví nevyzpytatelný Štěpán, který se jmenuje Klacik, ale klidně by to mohlo být klacek. Nejmladší hostitel je poněkud podivínský a taková je zčásti i jeho večeře, kde dojde k několika vědomým dezinformacím i omylům, k nimž se přizná až v závěru týdne. Štěpánovi celkem projde fakt, že nevaří u sebe doma, ale v bytě kolegyně, kde se moc nevyzná. Kuchaři můžeme dle jeho věku věřit, že moc zkušeností s vařením nemá, většina jídel je prý premiéra, ale Štěpán má štěstí a soupeři zase nemají s gastronomií moc zkušeností. Něco by mu jinak tak snadno neprošlo. Mění suroviny, polévka není žádný smržový krém, jsou to prostě jen sušené hřiby.

Zmatené vaření

Největší fór je hlavní chod, údajně hovězí krkovička, názvy masa si popletl hostitel. Ke své škodě, nejde o vepřové ani o „hovězí z krku“, ale o steak z pravé svíčkové. Na ten se hosté sice načekají, i když nakonec dostanou maso skoro krvavé. Pozná vůbec někdo, jak kvalitní surovinu dostali na talíři? Bohužel servírovanou s velkým listem salátu, který by potřeboval lépe omýt od hlíny. Přesto je všechno lepší než včerejší večeře, což platí i o předkrmu, kachní paštice. K té hostitel upekl cibulový domácí chleba a ten se mu opravdu povedl, hosté chválí a Štěpán, který ač nezkušený, receptů se moc nedrží – a vychází mu to. Nakonec příjemně překvapí i sám sebe. To platí i o jeho brownies. Sám prý čekal něco jako sušenky, ale Georgi ho chválí, jak vláčný a uvnitř ještě tekutý čokoládový moučník se mu povedl upéct. Dorazí mistr světa v hraní si s míčkem hakisákem a předvede, co dokáže ustavičný trénink, něco si budou moci vyzkoušet i sami hosté

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Štěpánovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek