Prostřeno! Štěpán se snaží o hádku! Zkazí Georgimu večer?

Štěpán provokuje - Prostřeno!

Bulhar Georgi (28) je pozorný a dobrý hostitel i zkušený kuchař, ale se Štěpánem to má těžké.

Georgi oslovovaný „Džordž“ žije s přítelem v pěkném a upraveném bytě na Černém Mostě. Pěstuje orchideje, chová rybičky a skoro denně vaří, někdy i bulharskou kuchyni, ale hlavně prý takovou všehochuť. A takové je i čtvrteční menu uhlazeného hostitele. Již potřetí budou na jídelníčku plněná rajčata, tentokrát se náplň blíží bulharské specialitě tarator, jde o jakési tzatziki s drcenými vlašskými ořechy, a upeče k tomu úkol týdne. Jako jediný! Po klasickém vývaru s knedlíčky se pustí i do domácího chleba se sušenými rajčaty, což je příloha k hlavnímu chodu, pikantnímu bulharskému jídlu kavarma z vepřového a kuřecího masa s pečenou paprikou a vejcem. Georgi jídlo stylově servíruje v typické bulharské keramice. Kavarma hostům chutná, Roksolana si část jídla, které už nemůže, nechá dokonce zabalit domů.

Štěpán chce hádku

Italský je dezert, ale tiramisu je netypicky podávané v malých květináčích. Hosté si nestěžují, asi jim chutná, ale jídlo už ani moc nehodnotí, protože veškerou pozornost na sebe opět strhává Štěpán. Ten si zase žádá tvrdý alkohol, vypije přes půl lahve vodky a z Alexandra přesedlá na Roksolanu, aby se do ní strefoval. Hostiteli zase klade dost intimní a nevybíravé otázky ohledně jeho sexuální orientace a soukromého života. Georgi, kterému to samozřejmě není moc příjemné, se snaží udržet atmosféru večeře pokud možno v mezích. Naštěstí to soupeři vidí a Štěpán si hraje to svoje podivné sólo sám… S jídlem a dalším těstem souvisí i zábava, příprava slaného bulharského koláče, který si soupeři odnesou jako dáreček domů.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Georgimu bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek