Seriály a filmy

24. června 2021 20:20

Aneta Gretzová

Středověká atmosféra v Prostřeno! Jana vezme hosty na cestu zpátky v čase

Jana má ráda všechno středověké. Hosty v Prostřeno! přivítá ve svém historickém kostýmu židovky.

Poslední večer tohoto týdne hosté zavítají do domu, kde bydlí Jana a její rodina. Jejich společným koníčkem je období středověku a s ním spojená řemesla, která navíc sami aktivně provozují. Keramika, ruční šití nebo také šerm – to vše patří do portfolia Jany a jejího manžela.

Menu, které Jana v pátek přichystá, v sobě bude mít hned několik názvů evokující židovskou kuchyni. Židovkou ale není, tak proč taková volba? Jednoduše proto, že na středověkých bitvách, kam s mužem jezdí, na sebe vzali roli židovského páru, a tato kultura jim od té doby přirostla k srdci.

Podívejte se, jaké středověké poklady skrývá Jana doma:

Svým menu, ve kterém byste našli třeba macesové knedlíčky, chce pomoct k propagaci kultury, která u nás bývala po staletí naprosto běžná a dnes se o ní ví bohužel stále míň. „My máme obecně k židovství blízko. Nejsme židi, ale židovská kultura je v úpadku a v podstatě po celé Evropě se na židy zapomíná“ upozorňuje Jana na smutný fakt.

Chcete se dozvědět víc o židovských pokrmech a vidět nefalšovanou středověkou zábavu? Dívejte se na páteční Prostřeno!

Na Prostřeno! se dívejte každý všední den v 17:50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.