Seriály a filmy

5. září 2016 11:30

Svlékání, výprask na zadek, ňadra, tetování, Prostřeno! z Prahy bude divoké!

V Prostřeno! nás tentokrát čeká ryze pražská pětka. I když – většina hostů jsou „náplavy“, hrdou Pražačkou křtěnou Vltavou je snad jen servírka Tereza. Hosté jsou mladí, zralou výjimkou je Naděžda, která vaří jako poslední, ale s mladými si rozumí.

Dobrá parta i dobře vaří, místy výborně. Nikdo se nehádá a přehnaně netaktizuje, až na jednu výjimku. Pondělní hostitel David občas zlobí a provokuje. Hlavně Naděždu, někdy je to legrace, občas je to přes čáru. U stolu sedí přes Nadino napomenutí dál v kšiltovce a na jídlo se moc netváří, ale holky se nedají a dostane na zadek. Dokonce v limuzíně! Také se bude muset svléknout a předvést svoje tetování při ohnivé show. Protože zábava, ta je silným prvkem tohoto týdne z metropole. Čemu ještě Pražáci neuniknou? Úkolu týdne – sýrovým roládám. Občas si popletou postup, ale nakonec to nějak zamotají a většinou je to i k jídlu. A v neděli se tato prima parta sejde znovu na Poslední večeři. Jak budou hosté reagovat, když budou společně sledovat ukázky? Co se stane, až se dozví, jak kdo bodoval? Dojde k rozhřešení starých hříchů, nebo nebude potřeba nic řešit? Sledujte Prostřeno!

Pondělí: Barmana Davida (21) svlékne nejstarší Naděžda, protože jeho kérky jsou prostě pastva pro oko

Jako první uvaří barman David, bezesporu největší číslo pražského týdne. Mladý kluk, který jen zřídka a nerad sundává z hlavy svoji nerozlučnou „bejsbolku“, žije v Praze teprve rok. Do hlavního města ho přivedla jeho záliba a zároveň profese. Showman David, který rád provokuje a zlobí, se ale v pondělí snaží. Připraví odlehčenou moderní kuchyni bez polévky, se dvěma předkrmy, studeným a teplým. Prvním je „mangové carpaccio s mozzarellou a chilli dipem“, druhým „pečené barevné půlečky“, což jsou zapečené gratinované papriky. Hlavní chod je údajně „kuřecí prso supreme s pórkovým přelivem a bramborovým fondánem“, proč tedy budou kuřecí stehýnka? To by nakonec nikomu nevadilo, kdyby se v troubě lehce nepřipekla. Světácky znějící bramborová příloha je spíš zklamáním. Co ale zklamáním není, je Davidova zábava. Jako barman se účastní všelijakých show a kouzlení s ohněm k tomu patří. I ostatní si mohou vyzkoušet něco z čarování s plameny, někteří si to ale klidně odpustí. Davidovo tetování je opravdu výtvarná galerie a bylo co sledovat a komentovat, když se ke své show obnažil do půl těla. Naděždě to ale nestačí a show pokračuje: musí svléknout i kalhoty a ukázat ještě omalovánky na nohou. Taktik týdne hosty nakrmil, napojil a pobavil a v pondělí to zvládl včetně úkolu týdne dost dobře. Ještě o něm ale uslyšíme…

Úterý: Atraktivní podnikatelka Zuzana (31) je propagátorkou zdravého životního stylu, žádnou zábavu ale nezkazí, naopak

Zuzana je vdaná maminka a podnikatelka v oboru fitness. Některé trendy pochytala v Americe, kde působila, částečně se ale o své zdraví a racionální životní styl začala zabývat ze zdravotních důvodů v těhotenství. A také, protože jí to sluší, se stará o to, co jí. V příjemném moderním bytě hostům nabídne lehké menu, chutné a lákavě připravené a dotažené do detailu. I Zuzka oželí polévku. Jako první chod podává carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a oříšky, pak soupeři ochutnají domácí wrap s guacamole. Mexickou specialitu většina hostů nezná, ale na celozrnné tortille s dipy si pochutná. Vynikající je divoký skotský losos se špenátem, do ryby Zuzana investovala, přílohou jsou pečené brambůrky a celerové hranolky. Dezert, podávaný s kávičkou ve „fitku“ pozorné hostitelky, je také racionální a zároveň chutný. I v úterý se odehraje báječná zábava: atraktivní pro diváky a příjemná pro účastníky, kteří se podrobí masáži i cvičení a hubnoucí proceduře. Přestože je to uprostřed večeře, zvládnou to v pohodě. Možná i díky tomu, že Zuzana hostům nalévá a nalévá a David se neupejpá a pěkně se rozjede. Moc ho zajímá, zda jsou Zuzanina ňadra přírodní, nebo umělá… Dostane facku, nebo odpověď?

Středa: Servírka Tereza (21) se spolehne na klasiku. Po vývaru a gulášku s bramboráčky hosty proveze v limuzíně

Veselá servírka Tereza se ráda směje, baví a je ráda mezi lidmi. A přes své mládí umí dobře vařit. Vaří partnerovi, vaří si i s kamarádkami, které ji do pořadu přihlásily. Tereza je přesto nervózní, ale své vaření dotáhne včetně úkolu týdne do konce. Její kuchařský talent se projeví při předkrmu – francouzských škvarečcích rillettes, který moc hezky a nápaditě naservíruje. Příjemně překvapí i její vývar s velkými játrovými knedlíčky – na polévku už se všichni těší, jen při hlavním chodu trochu zazmatkuje. Poradí přítel na telefonu? Guláš je chutný, ale rajského protlaku mohlo být méně a majoránka se dává až nakonec. A potěší bramboráčky jako příloha. Pro Zuzanu je středeční večeře asi cholesterolová bomba, ale pro jednou udělá výjimku. Dezert je prý báječný, ten se hostitelce povedl asi nejlépe. Večírek v Terezině pestrém bytě na Černém Mostě bude též pestrý. Vyvrcholí veselou jízdou v limuzíně, což je pro většinu hostů úplně nový zážitek. Zlobák David se ale opět nebezpečně rozjíždí, až mu dámy dají na zadek. Také taktizuje, všechno je u Terky údajně bez chuti a dojídá tak napůl, většině je ale jasné, o co tady běží. O výhru… Naštěstí to tento týden nikdo moc neřeší.

Čtvrtek: Zcestovalý ajťák Matěj (30) je prostě trochu mimoň, ale umí se také odvázat i uvařit

Všichni byli zvědaví, jak vypadá Matějův smíchovský byt, kde žije se spolubydlícím. Čekali změť drátů a typicky halabala mužskou domácnost, jsou ale šokováni čistotou a pořádkem. Matěj překvapí i svým menu, soupeři předpokládali jídla ohnivá a cizokrajná, to druhé je částečně pravda. Matěj je introvert, který rád odpočívá tím, že nemluví, recepty loví v angličtině na mobilu. Dokáže ve čtvrtek udělat výjimku a promění se v zábavného hostitele? Nebo se dočká jen pořádné porce kritiky? Na hlavní chod je opět kuře, to bude celkem třikrát. Ale i když poněkud vysušená kuřecí prsa s krémovou špenátovou omáčkou, rýží a salátkem nikoho při čtení jídelníčku moc nenadchnou, nakonec je to dobré jídlo, jen omáčka je přesolená kvůli parmazánu. Předkrm z pečeného lilku Baba Ghanoush je vlastně hummus, Zuzana je nadšená, ale David trochu brblá, to je však normálka v rámci taktiky. Mezi předkrmem a hlavním chodem bude rajská polévka, kterou si David a Tereza přisladí, dobrý je „cupcake dle vlastní chuti“. V názvu moučníku je obsažena i zábava, s níž souvisí i účast záhadného hosta. Každý dostane od Matěje dortíček, který si ozdobí podle vlastní chuti a vkusu. Po všech těch akčních zábavách soupeři docela rádi zůstanou u stolu a vychutnají si dezert.

Pátek: Nejstarší společenská a tolerantní Naděžda (52) do mladé party dobře zapadne, i když David to ve finále přežene

Vdaná matka dvou synů a referentka Dopravního podniku pozve hosty na chodovské sídliště. Její zabydlený byt a oblíbené rodinné recepty se trochu liší od předchozího vaření, soupeři od „vyvařené“ kuchařky očekávají kvalitní výkon a tradiční menu. Retro připomene sklenička s cukrovým okrajem na úvodní vermut. Předkrm spíš zapadne do vaření mládeže, je to lehký tartar z rajčat sušených i čerstvých. Polévkou poslední večeře je zeleninový vývar s knedlíčky, ty jsou o dost menší, než měla ve středu Tereza. Nadina plněná kuřecí prsa v těstíčku jsou mnohem šťavnatější než včerejší kuře u Matěje, ale i bramborová příloha, se kterou si dala paní Naďa práci, je výborná a působí esteticky. Soupeři jsou s hlavním chodem spokojení – až na Davida. A ten se u stolu opět předvádí. Hlavně u moučníku. Pečená roláda s pařížskou šlehačkou je příjemná změna, hosté si ještě přidávají šlehačku a moc si pochutnávají – jen David blbne.

Přestože je to veselý pátek a všem to moc sluší, ve finále je už nervozita na hostech znát. Kdo to tentokrát v Praze vyhraje?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.