Seriály a filmy

19. května 2017 19:00

Prostřeno! Tento týden se sejde pěkně temperamentní partička!

V Libereckém kraji vaří a prostírají tři temperamentní ženy a dva výrazní muži. Ačkoli to nejprve vypadalo, že budou jako dva kohouti, nakonec Marián a Jiří takovým chlapským způsobem spolu vycházejí a někdy se i dobře pobaví. Občas i na účet žen.

Marián se nemusí s Andreou, kterou podezírá z toho, že je největší taktičkou týdne. A ještě ke všemu se ho Andrea velmi dotkne, když si na jeho večeři přinese obložený rohlík – to kdyby náhodou dostala hlad! Marián sice umí jako bývalý číšník dobře obsluhovat a servírovat pokrmy, vychovaný ale moc není. Pro ostré slovo nejde daleko, je cholerický, hned je oheň na střeše – nenechá si ujít žádnou příležitost k hádce. Jak to vnímají ostatní? Naštěstí spíš jako žabomyší spory, takže i když je nálada u stolu občas dusná i pěkně výbušná, nikdy se do sporu nenechají vtáhnout všichni najednou. Na uzdě se drží pondělní hostitelka Lucie i poslední hostitel Jiří, který se umí krotit, povzbudit dobrou náladu, a nakonec připravit i zábavné finále. Některé jídelníčky jsou jako přes kopírák, ale všichni se snaží, aby uvařili co nejlépe. Úkolem týdne jsou chlebíčky a jednohubky, takže kdyby náhodou nikomu nic nechutnalo, má příležitost se aspoň zčásti nasytit oblíbenou pochoutkou studené kuchyně, která nesmí chybět na žádné oslavě či večírku. A těch nás na severu Čech čeká hned pět a jen jeden bude nejlepší. Kdo se stane hostitelem týdne a získá 60 000 korun? Sledujte Prostřeno! každý všední den a dozvíte se to!

Pondělí: Maminka na mateřské Lucie (35) pozve hosty do svého pěkného domu a uvaří dobrou večeři, i když chybička se vloudí.

Lucie je určitě šikovná kuchařka a na své hosty se dobře připravila. Snaží se nic nepodcenit, na večeře chodí vkusně upravená a oblečená, umí si získat respekt ostatních. Menu hezky poskládala; od lehčího salátku s červenou řepou, zčásti krémové česnečky – vývary Lucka nemusí – a hlavního chodu s oblíbenou krkovičkou na medu, prvními šťouchanými bramborami týdne a s dipem, aby jídlo nebylo suché. Přestože si hosté pochutnali, bohužel maso se vypeklo skoro na uhel. Jak si s tím hostitelka poradí? U velké porce moučníku s poetickým názvem Vzpomínka na léto, zjistíme, že Jiří skoro nejí sladké. To Lucie má sladké moc ráda. Dokonce tak, že jako zábavu udělá ochutnávku poslepu z různých džemů a marmelád pro své kolegy u stolu. Na to, že je to teprve první večer libereckého týdne, vůbec nebude „oťukávací“, hosté se nebojí projevit a zeptat.

Úterý: Mladá Leona (18) je už vdaná, a to není jediné překvapení pro soupeře

Hezká černovláska Leona je benjamínkem skupiny. Během týdne se ukáže, že bydlí na stejném sídlišti jako její soupeřka Andrea. To je první překvapení. V jejím malém bytě se hosté jen tak tak vejdou ke stolu, a přestože se Leona snaží, nevšimne si, že na jednom z prostírání zůstaly zbytky marmelády. Bohužel si to všimne soupeřka… Při šmejdění hostům neujdou citáty z Bible, které si Leona a její muž rozmístili pro inspiraci a útěchu po bytě. Soupeři jsou zaskočení nejen malým prostorem a projevy hostitelčiny víry, ale také tím, že podle fotek zjistí, že Leona je Romka, což do té doby netušili. Jak si povede mladá kuchařka ve své kuchyni? Leona se rozhodla pro moderní i tradiční kuchyni: podává například tatarák z lososa, hovězí vývar, hovězí líčka na víně se šťouchaným bramborem a mléčné řezy. Až na pár detailů si nevede špatně, detaily jsou ale důležité. Zvítězí nad lahví vína, když doma nemá vývrtku? Tatarák je trošku moc hrubý, navíc Andrea ani Lucie ryby nejedí, v chutné polévce jsou opravdu masivní domácí nudle a jinak povedená líčka jsou v troubě tak dlouho, až se vyvaří skoro všechna dobrá omáčka. A to je škoda, Leona se to snaží napravit, ale hosté čekají a šťávy je stejně málo… Na zábavu se jde za kulturisty do posilovny, komu by se ale chtělo po tak vydatné večeři cvičit?

Středa: Dvojnásobná maminka Andrea (28) je na mateřské dovolené. Špatně snáší kritiku, a nakonec se soupeřům „pomstí“ na domácí střelnici.

Třetí hostitelka se svěří s tím, že to neměla v životě nijak lehké, ale s nynějším přítelem, otcem své mladší dcery, je spokojená. Přesto s démony minulosti, o které nerada mluví, občas stále bojuje. Někdy i se svými hosty, hlavně s Mariánem. Soupeře překvapí, jak moc je Andrea, která by si asi moc přála vyhrát, nervózní. Hostům servíruje jako první chod „lehký salátek s domácí bagetkou“, který by si zasloužil více dochutit. Na bagety je hostitelka hrdá, Lucii se ale zdají málo křupavé. Vývar je bohužel studený, pečené brambory s česnekovým dipem a naloženou krkovičkou se dost podobají první večeři u Lucie. Andrea však vepřové plátky ještě obalila v těstíčku, obal ale na mase nedrží a je poněkud blemtavý. A česnekový dip je česnekový až příliš. Atmosféra u stolu pomalu ale jistě houstne, Andrea má pocit, že se návštěvě ničím nezavděčí. Marián navíc trvá na výzvě týdne: hostitelčina starší dcera je mažoretkou a maminka od dcery určitě něco odkoukala. Dokáže Andrea předvést manipulaci s hůlkou a pochod? Hostitelce se do toho ale vůbec nechce… Ovšem nakonec se docela odreaguje. Jako zábavu si připravila laserovou střelnici s hlavami soupeřů na místě terčů, včetně své vlastní. A užijí si to všichni…

Čtvrtek: Číšník a podnikatel Marián (41) je cholerik, dobrý střelec a docela klame tělem

Nikdo netipoval, že je Marián pozve do vybaveného domu, představovali si spíš mládenecký byt. A jaký je kuchař? To je také záhada. Tváří se, že neumí vůbec vařit, ale po příchodu soupeři očekávají spíš okázalou hostinu. A už vědí, proč mu včera tak šlo střílení u Andrey. Marián má celou zeď v obýváku plnou zbraní, tak pozor na něj! V televizi už jednou byl, když ho v pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich učil připravovat cappuccino. Jak se mu bude dařit v Prostřeno!? Předkrm, plněná obložená bagetka, je vydatný i dobrý a hladový Jiří první chod opravdu ocení. Marián si pro své hosty ještě připraví panenku s překvapením, další vývar a nepečenou buchtu ze sušenek. Místy je legrace, místy je ale u jídla pěkné dusno. Marián se ukáže jako svérázný hostitel, který se s ničím a nikým nemaže. A už vůbec ne s Andreou. Hosté budou svědky otevřeného střetu u stolu. Proč? Mariána rozzuří, že si k němu Andrea donesla obložené rohlíky pro případ hladu a že ho obvinila z toho, že nedopekl svůj dezert – ten je ovšem nepečený a z hotových sušenek. A zdá se, že mu v žaludku už pěkně leží i Leona. Jak tohle dopadne? Kdo je v soutěži hlavně pro peníze? Napraví atmosféru hra Člověče, nezlob se?

Pátek: Vyučený kuchař a obchodní poradce Jiří (34) je výborný hostitel a také diplomat. Ukočírovat finále nebude totiž snadné…

Sympaťák Jiří je rozvedený otec syna, kterého má ve střídavé péči. Své hosty pozve do pěkného a vkusně zařízeného domku, který byl před lety prý zcela vytopený. Dnes by to ale nikdo nepoznal. Aktivní hostitel má tah na bránu, což předvede i ve finále. Nevypadá vůbec nervózně a snaží se hosty pobavit i při přípravě pokrmů. Jak soupeři zareagují na Jirkovo nevšední moderní menu? Vaření Jirku baví a návštěvu překvapí svými vietnamskými závitky i minikurzem jedení s hůlkami. Umí to, přestože se při přípravě úkolu týdne ošklivě řízl, a navíc mu chybí po úrazu z dětství jeden prst. Lucie je vděčná za hráškovou polévku, lososa by tam sice mít nemusela, ale těší ji, že není další vývar. V hlavním chodu jsou zajímavě upravená kuřecí prsa, zelený chřest, černé olivy, rozmarýnové brambory a k tomu ještě salát s černou čočkou a granátovým jablkem. Leonu moc potěší sladká tečka „tart s jahodami“ a hostitel je šťastný, jak to pečení hezky zvládl. Jiří sice nemá rád ticho u stolu a dává přednost příjemné konverzaci, to ale Marián a Andrea moc nezvládají. Pohoda u stolu se střídá se schválnostmi a invektivami při zábavě a následném předávání dárků, ale focení polaroidem zase přinese chvíle uvolněné zábavy.

Je Andrea tou největší hráčkou, jak ji obviňuje Marián? Po páteční večeři soupeři tipují na vítěze Jiřího nebo Lucii. Kdo to nakonec celé vyhraje a stane se šťastným hostitelem libereckého týdne?

Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.