Seriály a filmy

4. dubna 2021 15:00

Aneta Gretzová

Tento týden v Prostřeno! navštívíme domácí vinařství a farmy

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Dvě ženy a tři muži. Budou se snažit seznámit své hosty s rodinnými tradicemi i s fungováním svých kuchyní.

Vše se bude točit kolem Velikonoc – hostitelé budou připravovat velikonoční menu. Vypadá to, že by to mělo být „na pohodu“, nicméně touha po výhře může být opravdu velká. Kdo začne taktizovat, a kdo ustojí celý týden se ctí? Komu se povede zakomponovat úkol týdne, tedy velikonoční pomazánku, do menu tak, aby jej nikdo neodhalil?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Pracovitý Peter (36) pozve své hosty na farmu, kde pracuje a žije.

Velikonoce na Slovensku se slaví velmi tradičně a bohatě. Mezi jídly nesmí chybět mladé maso, vajíčka a různé sýrové delikatesy. Peter se pokusí připravit skvělé menu, a už v pondělí bude zřejmé, co se mu podařilo, a co nikoli. Výzvu přijal, protože by rád zabojoval o možnou výhru a těší se na nové kamarády, které u stolu pozná. Sledujte už v pondělí, jak se mu bude dařit.

Úterý: Realitní makléř Jiří (42) je mimo jiné specialistou na práci s tažnými koňmi.

Těší se na setkání s kolegy-farmáři a věří, že si celý týden užije. Výhru by rozdělil. Část by dal na charitu, část na podporu farmy a chovu chladnokrevných koní. Jídla ve svém menu vybral proto, že mají na farmě vlastní jehněčí, vejce, jablka i zeleninu. Celé menu je slavnostní a hodí se jako velikonoční. Farma je stará, třicet let neobývaná budova myslivny, tak o romantiku nebude nouze. Dívejte se už v úterý.

Středa: Zemědělec Matěj (26) chtěl vždy vyzkoušet, jaké to je vařit před televizní kamerou.

Líbí se mu nápad farmářského speciálu a je rád, že má možnost být součástí takového dílu. Těší se, že pozná nové lidi. Velikonoce jsou pro Matěje svátkem jara a tradic, ale zároveň i prací – je to období, kdy se připravují pole a sázejí první sazenice – znamená to začátek zemědělské sezóny. Doma dodržují tradice, jako je barvení vajec či pletení žíly, a k obědu mají tradičně jehněčí a nádivku. Sledujte už ve středu, jak se se svým menu popere!

Čtvrtek: Podnikatelka Zuzana (42) nemá díky příteli k vínu daleko.

I proto se jej bude týkat připravená zábava. Nadchne její hosty? Velikonoce pro Zuzanu znamenají svátky jara a návrat života do země. Tradičně u nich chodí muži po pomlázkách a ženy barví vajíčka. Po půstu se peče a hoduje. Tradičně si připravují jídla z prvních jarních bylinek, Zuzana peče nádivku, kuře a pečínku. Sledujte už ve čtvrtek, co se bude dít nad plnými talíři.

Pátek: Jednatelka rodinné firmy Michaela (48) ráda vaří, a proto výzvu vařit ve speciálu pořadu Prostřeno! ráda přijala.

O Velikonocích tradičně barví vajíčka, chystají výslužky pro koledníky, zdobí domácnost kraslicemi a zelenými větvičkami. S rodinou chystají společné obědy a navštěvují se. Na stole nesmí chybět jídla spojená s jarem a probuzením přírody – spousta zelených salátů, bylinek, pokrmy z vajec, mladá masa a další pochoutky. V životě se řídí mottem: „Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.“ Bude se tohoto držet také v pátek, během svých hostitelských příprav? Nakonec – jak to všechno dopadne, uvidíte už v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.