Prostřeno! Thajský box by Petr už víckrát zkoušet neměl!

Thajský box - Prostřeno!

Nejmladší hostitel Jirka (17) se snaží, ale lépe než vaření ovládá thajský box.

Gymnazista Jirka ještě nesmí pít alkohol a jeho úvodní přípitek tomu odpovídá, po vodě a panáku octa, který dostal včera u Petra, rozlévá „dětské špunty“. Nevaří doma u rodičů, kde bydlí. Protože si prý jeho otec zranil achillovku při fotbale a potřebuje mít soukromí, Jirka prostírá v bytě otcova kamaráda. To třeba vadí Renatě, která má vůbec hodně připomínek. Ale také zčásti Jirkovi zachrání večeři, protože si všimne, že se mu v troubě připalují americké brambory. Jiřího menu je chlapské, nákladné a docela ambiciózní. „Křemanovy závitky“ jsou klasické šunkové závitky s křenovou šlehačkou, ty hosty docela potěší, jsou dobré a dlouho je neměli v ústech. K jídlu je i polévka „Pokludová nudlovka“, již třetí vývar po sobě, takže se nabízí možnost srovnání. Kvůli připáleným americkým bramborům dostal na frak hlavní chod s vysokým roštěncem a pepřovou omáčkou. A nepomůže mu ani to, že steak je studený a že – ač si téměř všichni přáli maso propečené – dostanou ho skoro krvavé.

Filip a úkol týdne

Poněkud zmatečnou večeři ukončí „Dymáčkův lahodný pohár“, který je spíše než lahodný dost přeslazený. Přesto si sedmnáctiletý gymnazista za svoji večeři zaslouží pochvalu. Co ale opravdu vzbudí obdiv, to je zábava, kdy nejmladší hostitel předvede se svým trenérem, jak vypadá taková lekce thajského boxu, jemuž se Jirka denně věnuje. A vražedné tempo a nezbytnou pohotovost si mohou vyzkoušet i soupeři.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Jirkovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!