Prostřeno! Trojnásobná maminka pozve hosty na venkov

Trojnásobná maminka Helena (35) vystudovala dějiny umění a hosty pozve do útulného venkovského domu.

Druhá hostitelka má kreativního uměleckého ducha, zčásti prý studovala i v Portugalsku a Brazílii, takže je pravděpodobné, že Helena umí portugalsky a s tím souvisí i její brazilská zábava, ukázka bojového umění s tanečními prvky – capoeira, zatím bílá vrána v pořadu Prostřeno! Helena má ráda lehčí kuchyni, nosí nepřehlédnutelné originální šperky, bydlí v útulném domku plném pohody, který je zařízen v tradičním i moderním duchu. Úterní menu je zčásti ovlivněné zahraničím, zčásti je i domácké. Oba směry představuje předkrm, což je paštika z drůbežích jater, opět doplněná domácím pečivem, které hostitelka prý připravuje celkem často a běžně.

Mini pekáčky

Název polévky Vichyssoise neumí skoro nikdo přečíst, ale tato polévka se v pořadu již několikrát vařila. Jde o krém z jihofrancouzského města Vichy, hlavními surovinami jsou pórek a brambory. V létě se polévka podává vychlazená, v zimě teplá až horká – a pro tuto verzi se nakonec hostitelka rozhodla. Talíře zůstanou k Helenině radosti prázdné a už se všichni těší na hlavní chod, zapečené kotlety s plátky brambor a šlehačkou. Jídlo, které v té či oné podobě známe všichni z domova, a právě proto si ho hostitelka vybrala. Jenže nebude právě kvůli tomu připadat ostatním moc obyčejné? Hezký je způsob servírování v zapékacích miskách, ale někdo to má radši méně vypečené…

Pavlova

Neslavně dopadne pokus o malé dortíky Pavlova. I když sněhový dezert s ovocem vypadá jednoduše, jednoduchý na přípravu úplně není. Helena se svým večerem proto zcela spokojená není, to ale ještě netuší, jak moc bodování ovlivňují její mužští soupeři.

Kdo taktizuje?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.