Prostřeno! Týden začne knedlíky ze sáčku!

Prostírat se tentokrát bude v Moravskoslezském kraji, hlavně v Ostravě a ve Frýdku-Místku, muži budou v mírné přesile. Úkolem týdne bude voňavé, lahodné a oblíbené sezonní ovoce – jahody. A rozhodně bude o co hrát.

Lákavá je už hlavní výhra – 60 tisíc korun, šanci má ale i ten hostitel, který nejvíce osloví diváky. Díky jejich hlasování si rozpočet může přilepšit třiceti tisíci korunami i pochvalou v podobě řádu zlaté vařečky. Bez šancí nejsou ani hlasující diváci – jeden z těch, kteří každý den bodují hostitele stejně jako soupeři u stolu, za své bodování může získat pět tisíc. A diváckou podporu budou soutěžící tento týden určitě potřebovat, protože i když to hned v pondělí tak nevypadá, u stolu je jedna velká hráčka.

Opožděná puberta

Muži v sestavě jsou mladíci a jeden je opravdu „mladý a neklidný“. Petr zlobí a dost svérázným způsobem koření moravskoslezské večery. Vede řeči na hvězdičku, protože s ním cloumají hormony nebo poněkud opožděná puberta. Po Míše dokonce žádá striptýz! Dočká se ho? A kdo to na severu Moravy nakonec vyhraje? Napínavé to bude až do konce a jedno je jisté. Prostřeno! to je výzva, která stojí za to!

Pondělí: Nejstarší hostitelka Renáta (45) servíruje kupované houskové knedlíky. Projde jí to?

Renáta je zkušená hospodyňka, která už vychovala dva syny a doma v Ostravě je jí po tom, co její kluci odešli z domu, trochu smutno. Působí jako veselá a upovídaná žena, která se nenechá jen tak vyvést z míry. O to se snaží hlavně Petr, který u stolu vede neslušné řeči a často olizuje nůž. A to chtěl být učitelem. Už v pondělí se svěří se svojí neuspokojivou frekvencí sexuálního života, což asi nikdo nechtěl slyšet. Líbí se mu Míša, dívá se jí do výstřihu a dost nevybíravě s ní flirtuje. A ještě jeden host se postará, byť nechtěně, o to, že má Renáta trochu starosti. Kde vězí stavbyvedoucí Filip? Ostatní už pořádají třetí chod, když dorazí poslední muž a omluví se, že se zdržel v práci. Filip působí jako sympatický slušňák, ale musí do sebe naházet předchozí chody, aby s ostatními srovnal krok. Jak jemu a kolegům chutná Renatino české menu? Paštika je opravdu předkrmová, porce je malá a chutná, k ní ale Renáta servíruje vyschlý toustový chléb. Dobrý je i klasický kuřecí vývar, v němž odvážná hostitelka podává kupované nudle. A kupované jsou i knedlíky k českému národnímu jídlu. Vepřo knedlo zelo má dva druhy zelí a výtečnou měkkou krkovičku. Projdou Renátě kupované knedlíky? Odrazí se to na bodování? Hosté ale dostanou díky splněnému jahodovému úkolu týdne dvojnásobný dezert a zahrají si hodně svérázné Člověče, nezlob se! To možná zabere…

Úterý: Svérázný dělník Petr (24) na sebe upozornil už včera. Soupeři ho ale vyzvou, ať se převlékne a zapomene na své vulgarity!

Jak moc se Petr předvádí a co je realita, to je otázka. Poté, co Renáta včera odvařila, už nepůsobí tak smířlivě a v Petrově mládeneckém bytě, kde nelze přehlédnout relikvie po jeho bujarých večírcích, se jí moc nelíbí. A Míša se radši oblékla cudně, aby Petra neprovokovala bujným dekoltem jako včera. Petr je veselá kopa i při vaření, ale soupeři ho večer poněkud zkrotí. Renáta ho donutí, aby se převlékl, i když oblek nebo košile to stejně nebudou, ale zásadní je druhá část výzvy: Petr nesmí mluvit vulgárně! Je v úterý tak zamlklý proto, že v tom případě už vlastně nemá skoro co říct? Nebo je tak nervózní ze svého vaření, když je v Prostřeno! spíš z hecu? Petr žije sám, čas tráví nejraději mezi židlí a počítačem, proto se většinou odbývá topinkami, které ho při hraní her moc nezdrží, ale nasytí. A právě takovou „Hard Topinka by the Sid" nabídne hostům jako první chod. Bohužel jeho oblíbenkyně Míša nejí sýr, který je v i hlavním chodu, pečených kotletách s brambory v alobalu. K předkrmu hostitel podává i úkol týdne, salát s ředkvičkami, jahodami a špenátem, což zní sice zvláštně, ale hostům chutná a překvapivě i samotnému kuchaři. Ten nemá moc rád pikantní a výrazné chutě, což je právě nedostatek hlavního chodu. Ve slepičí polévce, kde je i kus hovězího, plavou na rozdíl od včerejška sice nudle domácí, ty ale neválel hostitel. Poslední malinový pohár se zmrzlinou je z koupených ingrediencí a se šlehačkou ve spreji, která Petrovi chutná, ale ostatní tím neohromí, stejně jako počítačovou hrou, jíž se ani sám neúčastní.

Středa: Nejmladší hostitel Jirka (17) se snaží, ale lépe než vaření ovládá thajský box

Gymnazista Jirka ještě nesmí pít alkohol a jeho úvodní přípitek tomu odpovídá, po vodě a panáku octa, který dostal včera u Petra, rozlévá „dětské špunty“. Nevaří doma u rodičů, kde bydlí. Protože si prý jeho otec zranil achillovku při fotbale a potřebuje mít soukromí, Jirka prostírá v bytě otcova kamaráda. To třeba vadí Renatě, která má vůbec hodně připomínek. Ale také zčásti Jirkovi zachrání večeři, protože si všimne, že se mu v troubě připalují americké brambory. Jiřího menu je chlapské, nákladné a docela ambiciózní. „Křemanovy závitky“ jsou klasické šunkové závitky s křenovou šlehačkou, ty hosty docela potěší, jsou dobré a dlouho je neměli v ústech. K jídlu je i polévka „Pokludová nudlovka“, již třetí vývar po sobě, takže se nabízí možnost srovnání. Kvůli připáleným americkým bramborům dostal na frak hlavní chod s vysokým roštěncem a pepřovou omáčkou. A nepomůže mu ani to, že steak je studený a že – ač si téměř všichni přáli maso propečené – dostanou ho skoro krvavé. Poněkud zmatečnou večeři ukončí „Dymáčkův lahodný pohár“, který je spíše než lahodný dost přeslazený. Přesto si sedmnáctiletý gymnazista za svoji večeři zaslouží pochvalu. Co ale opravdu vzbudí obdiv, to je zábava, kdy nejmladší hostitel předvede se svým trenérem, jak vypadá taková lekce thajského boxu, jemuž se Jirka denně věnuje. A vražedné tempo a nezbytnou pohotovost si mohou vyzkoušet i soupeři.

Čtvrtek: Krasavice skupiny Míša (23) je umělecká duše a pečlivá, nápaditá hostitelka. Udělá striptýz, jak si přeje Petr?

Ani sympatická telefonní bankéřka Míša nebude vařit doma. Má malý byt, kde by se jí celkem složité menu nedělalo pohodlně. S hosty si dá doma přípitek a pak je odvede do kamarádčina bytu, kde prý často pobývá a občas tam i vaří. Mladá slečna je kreativní bytost a při vaření je to znát. Musí používat dvě trouby, všechno je skoro domácí. K předkrmu, což je pestrý obložený talíř s uzeninami, sýry a zeleninou, upeče kynuté žemle, vlastní je i bylinkové máslo a fazolová pomazánka. Renátě se ale stejně zdá, že to nic není. Bohatá „česnekačka s krutony“ je konečně změna, i když i zde jde o vývar, ale uzený s mrkví. Pozorná hostitelka myslela na všechno a česnečku servíruje s nastrouhanou nivou a drceným česnekem zvlášť v mističkách pro milovníky výraznějších chutí. Na hlavní chod podává hovězí líčka na víně s bramborovým pyré, to se ale moc nepovedlo, je mixované a kvůli tomu dost řídké a lepkavé. Míša si chybu uvědomuje, také zapomněla na salát, který uvedla v menu. Přesto je to povedená večeře a pánům chutná. Talíře kromě Renátina jsou prázdné a potlesku se nakonec dočká sladká tečka – cupcake se slaným karamelem, který hosté dostanou ještě jako dárek domů. A soupeře potěší i zábava související s Míšiným výtvarným koníčkem. Dočká se Petr svého vysněného striptýzu, když si kvůli tomu koupil novou košili? Co všechno slušná Míša ze svého potetovaného těla odhalí?

Pátek: Sympatický Filip (27) vsadí na světácké moderní menu a Renáta mu to ještě spočítá za jeho pozdní příchod

Stavbyvedoucí Filip je perfekcionista a takový je i jeho nový dům na okraji Frýdku-Místku, kde žije teprve chvíli se svojí partnerkou. V nové kuchyni by se mělo pátečnímu hostiteli, který hezky poskládal svoje moderní menu, pohodlně vařit. Renáta se konečně dočká vysněného lososa, i když jen v syrovém stavu, protože prvním chodem poslední večeře je tatarák z lososa. Pro dva lidi u stolu je to novinka a Míše, která miluje mořské plody, v tataráku něco chybí, ostatní si to ale nemyslí. K menu se dobře hodí lákavě vyhlížející tomatová polévka s mozzarellou, Míše pozorný Filip do polévky sýr nedá. Tomatový krém italského typu je ale třeba pro Renátu dost kyselý, není to prostě nasládlá česká rajská. Renáta vůbec moc nejí, ale tentokrát to nejede moc ani Míše. Ta už se těší na paellu s mořskými plody. Ale ani národním španělským jídlem se Filip nezavděčí všem, s konzumací mořských plodů mají prostě někteří problémy. Není to propadák, ale Filip asi čekal ve finále větší ohlas. A stejně jako se někomu zdála kyselá polévka, i jeho „cheesecake s malinovou redukcí“, který obsahuje i limetkovou šťávu, je dost kyselý. Ovšem kysele (a překvapeně) se hostitel tváří, až když dostane od Renáty znovu na talíři, že k ní v pondělí dorazil pozdě. A co nabídne hostům nadšený sportovec Filip jako zábavu? Partii minigolfu v interiéru nového domu. Kdo to v Moravskoslezském kraji vyhraje? Pohodář Filip, zlobivý Petr, taktička Renáta, nebo někdo úplně jiný? A kdo dostane třicet tisíc od diváků? Dívejte se na Protřeno! od pondělí do pátku v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.