Seriály a filmy

23. listopadu 2018 19:00

Lucie Gretzová

V Prostřeno! bude pořádný babinec!

Převážně v Praze a jednou i ve středních Čechách se u stolu po delší době sejdou jen samé ženy – a je na ně pěkný pohled.

Tři jsou stejně staré, tedy spíš mladé, je jim teprve krásných čtyřiadvacet let. Bude to tedy babinec, jak se patří. Dvě soutěžící jsou maminky, jedna už dokonce trojnásobná. Veronika partnera nemá, ale zato doma má tři kluky. „Šťastně nezadaná“ Renata jezdí na natáčení na skútru a nemine ji malá nehoda. A jednou naruší natáčení prudký liják, kdy naprší až do bytu.

Podívejte se na upoutávku:

Podávat se bude moderní i zahraniční kuchyně a hostitelky budou většinou vstřícné a tolerantní. Dají si nejen kozí sýr, ale ochutnají třeba i vietnamskou kuchyni nebo úkol týdne, což je příprava nějakého zdravého jídla. Často to bude nějaký ovocný fresh nápoj, který mladé dámy osvěží i potěší. A s jídlem bude často spojena též zábava, u stolu se bude často něco tvořit, nakládat či zkoušet. Ukáže se, že v Praze se žije blaze? Pražačky ani tentokrát nezklamou. Bude se na co dívat a co ochutnávat. Sledujte Prostřeno! a hlasujte, protože i vy můžete – stejně jako vaše favoritka – získat deset tisíc korun!

Pondělí: Operátorka call centra Kateřina (24) má o své budoucnosti celkem jasno a její přítel už v pořadu vařil

Když si dívky v pondělí v plném počtu u Katky uvědomí, že už žádný muž nedorazí, rychle se smíří s tím, že to tentokrát bude ryze dámská jízda a začnou si to užívat. Je na ně hezký pohled, tak doufejme, že stejně pěkně jim to půjde i v kuchyni. Kateřina je kuchařka průměrně zkušená, stále se učí, v brzké době se plánuje se svým přítelem odstěhovat na venkov a založit rodinu. Troufne si na domácí pečivo, které podává s kozím sýrem a rajčatovým salátem. Aromatického sýra se nebojí, i bagetky nakonec vyjdou, přestože dá do těsta o jeden hrnek mouky méně, než si recept žádá. Zvládne to však napravit a soupeřky si na předkrmu pochutnají.

Brokolicový krém, jaký prý dělala doma často Katčina maminka, má pro někoho vadu na kráse, je poněkud přesolený. První hostitelka nejvíce spoléhá na svůj hlavní chod – kachní prsa s bramborovým pyré a zeleninovým ragú. Kachní prsa nemají konkurenci, když se povedou, ale mohou také zklamat očekávání, když jsou příliš růžová nebo tuhá – a obojí se zčásti stalo. Dezert Abčukovo překvapení je zatím obestřen tajemstvím, které třeba Veronika vítá, ale naopak Šárka nemá takové čarování s názvem ráda. Děvčata jsou zvědavá, co nebo kdo to ten Abčuk vlastně je… Hostitelka jim to určitě poví a něco si o sobě holky prozradí při ruční zábavě. Třeba to, že Katčin přítel už v pořadu vařil a že tedy jeho prostřednictvím je hostitelka už trochu zasvěcená do zákulisí natáčení. Bude to někomu vadit?

Úterý: Manikérka Renata (24) studuje vysokou školu, miluje růžovou, jezdí na skútru a umí asijskou kuchyni

Druhou večeři nachystá Renata, která při své práci v nehtovém studiu studuje i vysokou školu obchodní – prý ale spíš kvůli mamince, ji samotnou baví více nehty a design. Údajně šťastně nezadaná slečna bydlí v Braníku v bytě, kde je všechno vyladěné do nejmenšího detailu a jako barva převládá něžně pudrově růžová a šedá. Jak na to bude holčičí sestava reagovat? Nebude té růžové až moc? Na zdech překvapí prázdné rámy, je to chyba, nebo záměr? U druhé hostitelky je v „pokojíčku pro panenky“ útulně a holky se cítí jako v pohádce.

Renata jezdí na večeře na skútru a chce se nějak odlišit i skladbou svého jídelníčku. Vsadí vše na jednu kartu a zvolí si asijské menu. Své návštěvě nabídne výběr z asijských předkrmů a jako hlavní chod Bun Bo Nam Bo. Ukáže se, že sázka na Dálný východ vyjde a dámy si pochutnají. Asijská večeře je chutná, pro někoho občas málo dochucená, ale každopádně neodfláknutá. Jako dezert bude sorbet a řeší se zásadní otázka: je, nebo není sorbet zmrzlina? S Renatou je veselo, i to si pochvalují její spolustolovnice. A s jídlem souvisí i zábava – holky si samy vyzkoušejí přípravu asijských závitků v té jednodušší a zdravější variantě bez smažení. Protože Renatiny předkrmové závitky ty se smažily – ve friťáku…

Středa: Maminka na mateřské Petra (31) trochu bojuje s kachními prsíčky, ale i s počasím. Jak moc ji zaskočí průtrž mračen a potopa v bytě?

Právě třeba včerejší hostitelka Šárka, ale i živelná Veronika se poněkud obávají večírku u Petry, která jim zatím přijde trochu nudná. Vdaná maminka na mateřské přitom hodně cestovala i dosavadní práci měla zajímavou a snad o tom u stolu něco prozradí. Zatím je klídek a na další kachní prsíčka se dlouho čeká, hostitelka proto pošle soupeřky k vodě, aby se podívaly na tamní ondatry. A pokud se jich nebojí, třeba jim nabídly i něco k snědku. Jenže počasí promění nudu v malé drama. Strhne se prudká letní bouřka, slejvák, a nejenže se hostitelka bude potýkat s výpadky elektriky, ale i s vodou. Pomohou jí děvčata se zavíráním oken v bytě, kam naprší, nebo s vytíráním té potopy?

Jaká kachní prsíčka budou nakonec lepší? Ta pondělní, nebo ta uprostřed týdne? Hodně se bude mluvit o mozzarelle, která je v předkrmu s pečenou zeleninou a domácí houstičkou. V čem je výjimečná a z čeho vlastně je ta buvolí? Na zábavu si hostitelka pozve manžela, který to umí s pizzou a předvede ukázku práce s těstem. Petřin muž holkám ukáže, jak se připravuje správná neapolská pizza a mohou si to vyzkoušet. Některé ji však zkritizují, že se jim dostatečně nevěnuje. A jak to dopadne s nepečeným osvěžujícím dortíkem, když dortová forma netěsní? To je při přípravě želatiny nepříjemné… Naštěstí v lednici trůní od včerejška krásně ztuhlý dort. Uvěří Petře soupeřky, že i tento dokonalý moučník je její dílo?

Čtvrtek: Šárka (24) je velká introvertka a ve svém minimalistickém bytě se pustí do celkem složité večeře ve francouzském stylu

Velký otazník visí nad čtvrtkem, kdy je hostitelkou vysokoškolská studentka Šárka. Ani ona toho o sobě zatím moc nenamluvila a sama na to upozorňuje – prý je velká introvertka. Hloubavá slečna, která má ráda kulturu a čte poezii, je pracovitá a ví, co chce, nesnáší neúspěch. Jak si poradí s hostitelskou rolí? Snad se jí vše podaří, aby mohla být sama se sebou spokojená… I její minimalistický vinohradský byt s bílými zdmi, kde žije s přítelem, zaujme. Je přehledný, čistý, moderní, své ctitele by si určitě našel.

Očekávání vzbudí Šárčino menu. Hostitelka překvapí svou večeří ve francouzském stylu, která přispěje k tomu, že kulinářsky jde o pestrý týden. Šárka má k francouzštině a Francii vztah, studovala na francouzském gymnáziu, také jazyk učí. Ví někdo, jaký je rozdíl mezi paštikou a světáckým paté? Předkrm z makrely je trochu risk, nevšední je i polévka z pečených rajčat a paprik, určitě chuťově bohatší a aromatičtější než tomatová polévka. Zlatý hřeb večera, hovězí líčka s kořenovou zeleninou na červeném víně s bramborové pyré, se Šárce povede, maso je krásně měkké. Má někdo problém s líčky? Kdo neví kde se líčka nacházejí? A poslední dort z čokoládové pěny potěší hlavně milovnice čokolády.

Pátek: Trojnásobná maminka Veronika (32) si moc nevěří a začátek její večeře poznamená malá nehoda Renaty na skútru

Poslední večeři připraví ve svém bytě plném hraček prodavačka a atraktivní maminka tří synů, která zůstala na všechno sama. Veronika je veselá, trochu ztřeštěná a nervózní. A třeba Šárka se k ní těší, prý je jediná, kdo se (včetně ní) u stolu pořádně baví. Veronika žije se svými dětmi velmi skromně a vsadí na domáckou kuchyni. Po celotýdenní přehlídce moderních světáckých receptů může její menu působit obyčejně.

Ne vše se podaří na sto procent, což platí hned o předkrmu, „zeleninovém salátu s kuřecím masíčkem“. Včerejší hostitelce vadí, že Veronika aspoň neopekla toustový chléb, který k prvnímu chodu podává. A polévka se Šárce též moc nelíbí, je prý studená, pro Petru až moc sladká: „Veronika nám polévku naservírovala hodně minimalisticky.“ Ale třeba Kateřině chutná a hostitelku chválí. Roláda z mletého masa je obrovská, povedená a jako polední menu s bramborovou kaší by jistě uspěla. A také se u jídla dozvíme, jakého chlapa by si Veronika přála, a vůbec nemusí být bohatý… Vděčné téma se ještě probere při kreativní zábavě a jednoduchém osvěžujícím dezertu. Komu vadí, že ve zmrzlinovém poháru je polotovar z prášku, který chutná jejím klukům?

Jak poslední večer a celé finále dopadne? Kdo to v Praze a blízkém okolí vyhraje? A bude to výhra zasloužená? Jisté je jen to, že šťastnou výherkyní 60 000 korun bude tentokrát určitě žena…

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.