V Prostřeno! dnes bude koncert

Lucia (26) je vystudovaná umělkyně a přijela do Ostravy za svou přítelkyní.

Ze Slovenska pochází také druhá hostitelka, žádná tuctovka. V Ostravě, kam Lucia přijela za svou přítelkyní, je teprve krátce. Obě holky bydlí v celkem skromných podmínkách ve sdíleném bytě ve vysokém paneláku. Lucia vystudovala výtvarné umění, ale artefakty v bytě nejsou její, jak by se mohli hosté domnívat. Křehká hostitelka působí trochu nesměle a u vaření má docela trému, protože pobyt v kuchyni není tak zcela její parketa. A co teprve taková Magdalena Dobromila, jaký z receptů ze staré české kuchyně si hostitelka vybere?

Podívejte se, proč Lucia přesídlila ze Slovenska do Ostravy:

Lucčino menu zní celkem lákavě, hosté se k ní proto docela těší. Čerstvé jednohubky večeři zahájí, je to dobře ochucený předkrm, ale jsou to opravdu jen takové pestré chuťovky, nic vydatného. Krémová česnečka, kde je hodně česneku, ale ještě více brambor, chutná někomu spíš jako bramboračka. A Lucia má dojem, že Adam začíná nějak moc kritizovat, jenže polévku by chtěl více dochutit i Dušan nebo Lenka, které je jinak Lucia moc sympatická. I Lenka totiž žila s přítelkyní…

Podívejte se na zábavu, ze které jsou hosté spíše v rozpacích:

A co ještě se pánům na večeři nezdá? Velikost porcí, hlavně u hlavního chodu s kuřecími stehny a barevnou bramborovou kaší a zeleninou. Kaše je oranžová po mrkvi, ale Adam prý nedostal ani celé stehýnko. Je to škoda, protože příloha i kuře, dochucené citronem, medem a tymiánem, jsou výborné. „Pudink plný energie“ soupeři docela chválí a jsou překvapeni, když se od hostitelky dozvědí, že vznikl podle původního receptu s deseti žloutky – odtud ten název. Prostě žádný polotovar. Pozorná hostitelka nabízí v průběhu jídla spolustolovníkům různé nápoje, originální hudební zábava finišuje příjemný, ale dost svérázný večírek u svérázné hostitelky s duší umělkyně.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.