V Prostřeno! z Prahy bude tento týden pomáhat vařit smrtka!

Ani další předvánoční týden nepřijdete o svou pravidelnou dávku psychologie, sociologie, gastronomie, adrenalinu a dobré zábavy s pořadem Prostřeno!

Praha bude tentokrát dějištěm souboje o výhru 50 000 Kč, a i když bude vše na první pohled na pohodu a na úrovni, budete se divit, v čem je možné vidět problém a jak se pod záminkou porušení pravidel berou body soupeřům, kteří mohou ohrozit… Kromě toho se ale podíváte s úkolem týdne do nejrůznějších koutů světa – soutěžící budou totiž připravovat světové vánoční speciality!

Dívejte se od pondělí do pátku vždy od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Pondělí: Monice (16) se nepovede zapnout troubu!

Pondělní vaření u mladičké hostitelky Moniky se ponese v duchu jejího sice velmi milého úsměvu, ale po té kuchařské stránce… Moničino mládí vyjde najevo u přípitku, kdy ostatním vysvětlí, proč si nemůže dát alkohol. Její věk není v našem pořadu ani této skupině soutěžících žádnou překážkou, nikdo nemá zbytečné předsudky. Nicméně hostitelčina nezkušenost se projeví hned při prvním chodu – předkrmu. Zapečená plněná rajčata s nivou nebo hermelínem nebudou pečená, ale podávaná zastudena. Monice se totiž nepodaří zapnout troubu! Na to, že je pouze aktivní dětská pojistka, přijde až Ludva, kterému závada vrtá v hlavě. Předkrm sice nikomu náladu nezkazil, ale body za něj příliš vysoké nebudou. Polévka byla celkem v pořádku, hlavní chod úplné nadšení nesklidil, zato panna cotta s ovocem, ta ano! A z vtipkování Ludvíka vzejde nakonec velmi humorná situace na adresu Moniky a jejího přítele – ale dívejte se sami!

Úterý: Luďkův večer (32) bude show a pomáhat mu bude smrtka!

Luděk je showman, a to skvělý! Že umí ale kromě vtípků a předvádění se (které je mu vlastní, a protože je DJ, bylo by divné, kdyby byl nějaký tichošlápek) také vařit, vám předvede hned v úterý. Jako předkrm bude podávat uzeného lososa s medovo-hořčičnou zálivkou, reakce budou rozpačité, zejména ale bude vadit kopr, který nejí hned Monika a Ivana. K minestrone bude mít každý něco, ale tato tradiční italská zeleninová polévka má mnoho podob – jde jen o to strefit se do chuti svým hostům. Podle Lucie by měla být část zeleniny rozmixovaná, podle Ivany nikoli. Kdo má pravdu? Úkol týdne podá hostům smrtka, která se postará o zábavu – na Ludvův hudební mix se divoce roztančí a hosté budou křičet nadšením i leknutím zároveň! A téma večera? Dozvíme se od Moniky, že nezná jméno svého přítele. Prý jí ho jednou říkal, ale ona jméno zapomněla a styděla se znovu zeptat – a tak se k tomu přizná před televizními kamerami. Nebylo by bývalo lepší se zeptat přímo jeho?

Středa: Antonín (23) vyvaří polévku tak, že jí bude pro všechny skoro málo!

Tonda pohostí své kuchařské soupeře v Domě na půli cesty, kde po odchodu z dětského domova prozatím bydlí – výhra by mu pomohla k novému bydlení, ale bude jeho výkon tím nejlepším celého týdne? Rozhodně se na něm podepíše jeho velká nervozita. A protože si Tonda bude výsledků svého vaření vědom (vyvaří polévku, svíčkovou připálí), bude se neustále omlouvat – což je škoda, protože tím ostatním začne lézt malinko na nervy, a hlavně tak na všechny nedostatky svého vaření zbytečně upozorní. Například úkol týdne – maďarský makový vánoční štrúdl – Tonda připraví tak, že těsto bude příliš vysoké, málo rozválené, a uvnitř tedy i syrové. „Čím jsi to válel, hasičákem?“ neodpustí si poznámku Ludva a zábava bude ve středu asi o něco výš než gastronomické zážitky.

Čtvrtek: Ivana (24) bude mít všechno speciální!

Čtvrteční hostitelka Ivana je milá mladá dáma, která se od začátku týdne projevuje tak, že nikdo nepochybuje, že vaření a jídlo je oblastí, ve které se vyzná a která ji baví. Nebudou však její speciální suroviny, speciální názvy a vše tak trochu příliš na úrovni pro hosty moc velkým soustem? Když u předkrmu začne Ivana vysvětlovat, že i rajčata jsou speciální kvality a speciální odrůdy, bude to už na někoho moc. Ale co víc – Ivana celý týden odmítá jíst syrová rajčata, a přitom z nich udělá tataráček?! Hostům to bude vrtat hlavou, nebude se jim to ani moc líbit, ale rozhodně se zachovají fér, což se o situaci, která nastane v pátek, naopak prohlásit nedá. Ivana je rozhodně skvělá kuchařka a hostitelka, ale hostům budou vadit strojené názvy, záměrně originální a odborné. Jako zábavu si Ivana připraví kurz sushi pod vedením profesionála a jako dezert bude už podruhé tento týden panna cotta, tentokrát s karamelem, a na hosty to bude příliš sladké.

Pátek: Lucie (25) nebude mít ani tušení, jak se věci mají!

V pátek zažijí diváci i hosté večer u sympatické Lucie, která připraví jako předkrm paštiku z kachních jater s cibulovou marmeládou – a všem bude velmi chutnat. Lucie u vaření postupuje s jistotou a elegancí, sem tam přidá zajímavou radu a je zjevné, že o gastronomii už něco ví. Do krémové česnečky, kterou připraví z pečeného česneku, přidá nok ze šťouchaných brambor, a ten všem chutnat nebude. Téma večera ovšem udělá Ivana z toho, že Lucie místo hovězích líček, která měla uvedená na menu, připraví líčka telecí. Ta jsou samozřejmě měkčí a příprava netrvá tak dlouho, což ovšem Ivana považuje za podraz ze strany Lucie, která zjevně ani netuší, co se jí děje za zády a kdo řeší věc, nad kterou by ji nejspíš ani nenapadlo se pozastavit. Líčka jinak budou skvělá dle reakcí ostatních a stejně tak i další chody. Prostě Lucie je silný soupeř!

Kdo si nakonec výhru odnese? A zaslouží si ji? Posuďte sami v dalším týdnu s pořadem Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.