Vaří lépe muži, nebo ženy? V Prostřeno! budete mít možnost porovnat

Je před námi severočeský týden plný vývarů, salátů a čokolády. Ta někomu pěkně zhořkne, protože v sestavě z Ústeckého kraje mírně převažují muži a ti bývají s dezerty občas na štíru.

Všichni jsou to velcí hráči, i když každý po svém. Petrovi jde jasně o výhru a ani se s tím netají. Nejstarší žoviální Zdeněk, velký showman a skalní fanoušek Sparty, tvrdí, že přihlásit se do Prostřeno! jen kvůli 50 000 je totální nesmysl. Vladislav je tichá voda, ta ale někdy břehy bere, jak víme. Zdeněk se těší na jeho slepičí polévku, „až bude muset Vláďa skočit pro slepici k sousedům za plot“. „Chtěl jsem,“ směje se hostitel, který se naštěstí neurazil, „ale všude byly kamery“. Ústecká partička se předvede hned první večer pěkně zvesela, holky jsou dračice a u stolu se rozhodně nikdo nestydí!

Pondělí: Andreu (30) překvapí v kuchyni kibic Zdeněk, a ta připálí předkrm

První lehké menu vzbudí hned zkraje řadu rozpačitých komentářů a kyselých obličejů. Proč se hlavní chod jmenuje kanadské kuře? Co je na něm kanadského? A proč jsou k němu nudle – to se přece nehodí?! Hostitelka se obává, že ani dezert nevyšel, jak si ho natrénovala, ale moučník hosté nakonec pochválí. Andrea nešetří dochucovadly, a tak se občas stane, že je jídlo přesolené – to platí i o jinak dobré kuřecí polévce i omáčce k hlavnímu chodu. Bohužel trochu šetří nápoji a nedolévá, ani pivo nemá… A předkrm s rybou, která každému nejede, je připálený. Kdo za to může? Zdeněk! Místo šmejdění jde hostitelku rušit do kuchyně, když nejvíc finišuje. To je taktika… Zábava je poněkud nebezpečná. Pokud hosté nechtějí podpálit Andree balkon, musí si pošlapat lampiony štěstí. Zbyde aspoň jeden pro všechny? Katka má narozeniny…

Úterý: Sebevědomý Petr (21) má políčeno na výhru, ale „za výsledek by ho prý přítelkyně pěkně zmlátila“

Sebevědomý mladík je vybaven informacemi od přítelkyně, která už v pořadu vařila a vyhrála. Stejná kuchyně, stejný byt – pozná to někdo? „Mně to připomíná, jako bych tento prostor už někdy viděl,“ rozpomíná se Zdeněk. „Blondýna, letuška?!“ má brzy jasno. „Má náskok, má výhodu, to není to fér,“ myslí si o tom soupeři. A ještě ke všemu se přidá Vladislav, že jeho sestra už taky v pořadu vařila. No tohle! „Furt se válíme, buď v obýváku, nebo v ložnici,“ říká o svém životě s přítelkyní druhý hostitel. Teď to ale nebude až taková pohodička, protože do kuchyně opět míří Zdeněk a opět hrozí, že se něco připálí. I když Petr saláty nemusí, začne se salátem Caesar podle receptu Zdeňka Pohlreicha. „U nás ženských to Petr se salátem vyhrál, strefil se nám do chuti,“ říkají holky, bude to tak i nadále? Je polévkou uzený vývar, nebo uváděná česnečka? Česnek tam prý vůbec není cítit. A jaké bude další minus? „Nedodržel meníčko,“ myslí si Kateřina. Časová prodleva mezi polévkou a hlavním chodem je nekonečná, navíc výsledek tomu neodpovídá. Burgundské hovězí je bez omáčky, maso je připečené a místo vinné omáčky zbyl jen omastek. A když jídlo konečně přistane na stole, hosté ho nemají čím jíst! A v tiramisu otravují malinová zrníčka! Zato u motokár se soupeři pěkně vyblbnou, jenže hostitel zuří a slibuje odplatu.

Středa: Veselá Kateřina Veselá (25) se už těší na svatbu a hosty překvapí v kostýmu kočkovité šelmy

Předsvatební menu se Katce povede. Polévka, moučník a nakonec i hlavní chod nikoho neurazí, jen Petr se chce mstít za svůj nevydařený večer a tváří se jako kakabus, což mu vydrží až do pátku. Sabotuje předkrm, dokonce prý najednou saláty nejí, ale Kateřina se jen tak nedá. Je to živel a doma se uvolněná hostitelka cítí opravdu jako doma a ani Zdenkem se nenechá vystresovat, dokonce ho pozve do kuchyně, kde mu dá práci. Nic nepřipálí, sama vykostí kuře na roládu, kterou bohatě naplní vším možným včetně zeleniny, šunky, sýra i mletého vepřového. Zábava je dost uvolněná – co jim to ta Katka nasypala do jídla? Andrea se neupejpá, dokonce dá Vladislavovi ruku do klína a nastane hromadný výbuch smíchu. A k tomu Katka zvládne i úkol týdne, který dělala poprvé, ale prý určitě ne naposled.

Čtvrtek: U Vladislava (31) se hosté těší na romskou kuchyni

Vladislav pozve hosty do svého vypiglovaného bytu, kdy bydlí s přítelkyní a jejich dvanáctiletým synem. Ten prý věčně vysedává u počítače, který ale ve chvíli, kdy by jeho táta internet potřeboval, aby si poradil s čokoládovými lanýži, bohužel nefunguje. A stihne to Vláďa vůbec? Čokoláda bude i jako oficiální dezert. Baby kuřátka na hlavní chod mu poradila sestra, přílohou budou tři saláty, ten čtvrtý je receptem Vláďovy maminky z jablek a cibule. Zdeněk čeká po včerejšku, na který všichni nadšeně vzpomínají, stejně „elektrizující a dobrou náladu“. A hostitel se chce se vším se ctí poprat, ale opět nemá klid na vaření, navíc Zdeněk s Andreou místo šmejdění už rovnou ochutnávají. Předkrm, který kombinuje pikantní sýr a sladkou chuť hrušky, ořechů a medu, chutná snad jen Andree. Petr je dál protivný a všichni už toho mají dost. I když chtějí vyhrát, ne za každou cenu! Klasická slepičí polévka je dobrá, kuřátka jsou bohužel vysušená. Kuchař je ale sám se sebou spokojený a o soupeřích si myslí, že neumí ocenit dobré jídlo. A na závěr to romská kapela rozjede přímo v bytě: „Vidět sparťana tancovat na romský písničky, to je normální masakr,“ baví hostitele.

Pátek: Sparťan Zdeněk (40) je samá srandička, hosté zažijí šok už na prahu

Zdeněk hosty upozorňuje na to, ať si k němu vezmou staré boty, že je čeká peklo. Co má za lubem? Proč holky piští hned u dveří a proč si Katka „málem učurla“? Hostitel se chce hlavně bavit, a tak jsou všichni zvědaví, co je ve finále čeká. Každopádně „sparťanské doupě“, protože devatenáctiletý syn je do fotbalu stejný blázen jako otec. Zdendu vaření baví, a není divu, když si u toho mocně zavdává z půllitru. Na surovinách nešetřil. Budou steaky z pravé svíčkové, ani poslední den nechybí salátek, tentokrát je ho prý ale málo. Hosté dělají schválnosti: „Zdeněk sází na to, že nám udělá nějaké překvapení, a i kdyby uvařil nejhůř z celého týdne, že ho obodujeme,“ myslí si Andrea. V tom má pravdu. Zdeněk bude hosty děsit, bude se i střílet, bude to boj! Kdo mu oplatí jeho šmejdění v kuchyni? Nebo mu budou soupeři pomáhat? Zdeněk se na to těší, má bojovného ducha, nevzdá ani úkol týdne. Proč ale nakonec zvýší hlas? Komu jeho biftek nechutná? Je moc krvavý? Nebude mít kuchař při paintballu opravdu chuť někoho zabít?

Kdo nakonec v napínavém ústeckém Prostřeno! vyhraje 50 000 korun? Muž, či žena? Dívejte se od pondělí do pátku od 18 hodin na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.