Seriály a filmy

17. prosince 2016 19:00

Prostřeno! Vaří manžel Adély Šalamonové, který na chodbě dojídal zbytky!

Vánoční generálku připraví hostitelé z Moravskoslezského kraje. A nebudou to jen dojemné vánoční příběhy, ale také pořádné drama, jak už to tak v tomto drsném kraji občas bývá. Šetřit se tahle moravskoslezská parta, kde mají ženy mírnou převahu, rozhodně nebude.

Kritika dopadne hlavně na středečního hostitele Michaela, který už se pořadem Prostřeno! jednou, celkem nedávno mihnul. Zajímavý a nepřímý souboj svedou úterní hostitel Radek s Nikolou, která vaří ve čtvrtek, nepozná šlehačku od zmrzliny a tvrdí o sobě, že nemá vůbec žádný čich. To jí ale při vaření zřejmě nevadí… Také se pobavíme a pak i pohádáme nad jednou rozpadlou židlí, na zem spadlým hostem i vánočním stromečkem, pár vánočními zvyky i svátečními recepty, což je úkol týdne. Takže šťastné a veselé, letos naposledy s pořadem Prostřeno! A kdo se může těšit na bohatého ježíška? Za padesátitisícovou výhru se už dá pořídit kouzelná nadílka!

Pondělí: Lucie (33) připraví slavnostní menu a jeden host se u ní válí po zemi. Proč?

Jako první soutěžní večeři a hlavně svá oblíbená sváteční jídla, která připravuje v období Vánoc, naservíruje nezaměstnaná samoživitelka Lucie, matka dvou dětí. Bydlí v příjemném půdním bytě a hosté se u ní cítí dobře. Až na jednu rozvrzanou židli, která by si zasloužila generální opravu. A už během první večeře se stane pořádný trapas – židle nevydrží a praskne pod Michaelem, který skončí na zemi. Oťukávací večer tak náhle ovládne bujaré i poněkud škodolibé veselí. Po šnecích z listového těsta se špenátem a vývaru je nejvíce vánočním jídlem bramborový salát, který hostitelka podává s panenkou místo kapra. Možná měla z vepřového usmažit spíš řízečky, protože tahle kombinace, která měla být dokonce ještě se švestkovou omáčkou, je trochu zvláštní. A panenka je pro Nikolu moc růžová. Prostě menu, které by se spíš hodilo na Boží hod, je pro ostatní málo slavnostní. Vánoční bude zato ale zábava a svařené víno, které hosté dostanou k tiramisu z pomazánkového másla.

Úterý: Číšník a kuchař Radek (22) své hosty dobře pohostí i pobaví, tečou mu při tom ale nervy

„Klepu se, potím se, nervy pracují neskutečným způsobem,“ přiznává o svém rozpoložení během přípravy večeře druhý hostitel Radek, který o sobě uvádí, že je poněkud prudší povahy. Hosty ale přivítá v příjemném, opravdu slavnostním prostředí se stromkem v tradičních barvách. A přestože je Radek číšník, občas zapomene hostům dolít pití, jak je nesvůj. Jako překvapení si pro návštěvu připravil stírací losy a sváteční menu s kachnou, bramborovým knedlíkem a zelným salátem. Netradičně připravené červené zelí je asi nejslabším bodem jinak chutné večeře. Který vývar je lepší, ten dnešní, nebo pondělní? Radkova polévka je chuťově výraznější, i když nudličky ani knedlíčky nejsou domácí, jak na sebe hostitel s úsměvem práskne. To vadí Nikole, která si pak v palačinkovém dezertu s ovocem splete zmrzlinu se šlehačkou, což zase pro změnu pobaví hostitele. Už se moc těší na Nikolin večírek… Na zmrzlinu nakonec hostitel úplně zapomene, stejně jako na úkol týdne – slíbený vaječný koňak, přesto se dost čeká. A zábava? Podle Jany prý dobrá šaškárna, zdokumentovaná dokonce fotografkou. Vyprávět se budou vánoční příběhy, ale ani tentokrát se večer neobejde bez drobných katastrof. Vypění Michael? Nahnutě to bude vypadat s vánočním stromečkem, který se nejenom nahne, ale také spadne. A zase u toho bude Michael…

Středa: Michael (27) není divákům neznámý. Jeho mobilní domek nevyhovuje a hosty už nechce nikdy v životě vidět!

Učitel v mateřské školce Michael se v pořadu objevil před několika měsíci, když vařila jeho manželka. Ta všechny šokovala tím, že celý týden stolovala s malým minkem, které skoro nepřetržitě kojila. Michael tentokrát nechal děti doma a šel reprezentovat rodinu sám. Svoji večeři uvaří v mobilním domku, kam pozve i své hosty, těm se u něj ale hrubě nelíbí. Když jim hostitel oznámí, že na večeři se přesunou do jeho oblíbené kavárny, protože by na noc neměla manželka s dcerami kde hlavu složit, soupeři to přivítají s nadšením. Místo přípitku Michal doma nabídne písničku, s tím ale moc nepochodí. V kavárně pak přípitek bude, dokonce vaječný koňak, na který včera nedošlo. Ale i tam se na Michaelovu hlavu snese spousta kritiky. Hosté mají hlad a žízeň, při čekání na předkrm si všimnou, že dostali špinavé nádobí a dokonce skleničky s otiskem rtěnky. První chod je šok: pečení šneci! A tentokrát opravdoví! Je pravda, že k tradičním českým Vánocům šneci patří a Michaelovo záhladné menu je vlastně vánoční ze všech nejvíc. Světoběžnice Jana s tím nemá problém, ochutnají i ostatní? Krémová rybí polévka je dobrá, losos v šampaňském a limetce, doprovázený lehkým salátem, je bohužel studený. Atmosféra u stolu je napjatá a kritika taková, že Michael má chuť odejít. Na dětskou zábavu přijde profesionál, co umí kouzlit s bublinami. Moučník „sněhová kalamita“ se nepodává, protože už doma nastala kalamita - spadl na zem. Co bude místo sladké tečky? Dramatický závěr – pár ostrých slov od hostitele na vlastní obranu! Ten to pak ale schytá!

Čtvrtek: Mladá svobodná maminka Nikola (21) příjemně překvapí svým kuchařským uměním

Nikola má polévku i hlavní chod hodně podobné s Radkem, kdo bude mít lepší večeři? Po těstovinovém salátu následuje hovězí polévka, tentokrát s opravdu domácími nudlemi, na tom si Nikola zakládá. Pak přijde pečená kachna na jablkách a medu s karlovarským knedlíkem a dušeným červeným zelím. Příležitostí k srovnávání tedy bude dost a dost a hosté u ní hladovět nebudou. Nikola hostům také vysvětlí rozdíl mezi rumunskými Vánocemi a těmi českými. Čtvrteční hostitelka udělá místo úkolu týdne muziku. Tedy zprostředkuje ji. Všichni jsou ale hlavně zvědaví, s jakou náladou a hlavně jestli vůbec dorazí Michael. Přijde vůbec? Mohl by se cítit dotčený, včera na něm ostatní nenechali nit suchou, proto všichni s obavami čekají, s jakou náladou přijde. Budou se péct oplátky? Michael ale všechno hodí za hlavu a hostitelce její večer nezkazí. Je to dobrá duše, dokonce zazpívá i koledy – zpěv totiž miluje snad za všeho nejvíce.

Pátek: Zcestovalá Jana (40) své soupeře pozve na pravé řecké Vánoce

Poslední vánoční večeři nachystá klidná a nejstarší hostitelka Jana, bývalá delegátka, která se provdala za Řeka Má ráda jak českou, tak řeckou kuchyni a soupeřům v havířovském paneláku zprostředkuje pravé řecké Vánoce s řeckou kuchyní a řeckými lidovými tanci. Hosté se nad jídelníčkem velmi podivují, co je to například avgolemono či papoutsaki. Předkrm podávaný s tzatziki, ty jediné znají, trochu připomíná musaku, polévka je řecký vývar s vejci, mletým masem a citronem, zato hlavní chod je český: kuře s houskovou nádivkou. Brambory už ale budou dochucené fetou. Půjde to dohromady? A moučník z lískového těsta je pěkně slaďoučký, jak to Řekové převzali z turecké kuchyně. Dokáže Jana řeckými Vánocemi oslnit? Budou lepší než ty české? A koho rozpohybují tance Zorbas a Zempetiko?

Jak poslední letošní Prostřeno! dopadne? Kdo vyhraje a koho obdaruje Ježíšek? Bude to jeden šťastlivec, dva nebo snad tři?

Sledujte Prostřeno! celý předvánoční týden!

Vzpomínáte na týden s Adélou a její kojení přímo u večeře?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.